Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nehogy gond nélkül legyek megint!
    Elugrottam volna a boltba, autó akksija lemerült, Rajt hagytam a világitást és a visszajelző nem működik. Kis töltőm van, mindjárt ráakasztottam, 2.5A-t tölt
    Jó idő, kitoltam a Simsont S51 12V, világitás index ellenőrzés. Index/duda nincs. Mindegy, elintéztem amit kellett
    Mérem az akksit alig 2V , ha ráteszem a gyújtást akkor 1.6-1.7-re leesik
    Az előszobában állva a gyújtás mindig rajt volt hogy a kulcs el ne vesszen, néha még viccböl indexeltem is vele. Mélyében még nem méricskéltem
    Gyújtásnak ugye semmi köze az akksi töltéshez, hacsak nem....
    Mikor hacsak nem??
    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2022 febr. 18, 13:32.

    Komment


      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gyújtásnak ugye semmi köze az akksi töltéshez, hacsak nem....
      Egy unatkozó emberke nem szórakozik az irányjelzővel,dudával féklámpával...visszatöltés nélkül...ami ugye :egy boltba való utazással nem oldódik meg...
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy unatkozó emberke
        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        unatkozó emberke
        Csak szórakozó, ha már nem motoroztam vele ez idén
        Töltést persze mértem, semmi
        Arra gondoltam, hogy az EWR-ben a graetz egyik diódája zárlatos lett, átvezet. Ezen keresztzül le tud testelődni az akksi + vége, mondjuk a töltőtekercsen
        S51 12V

        Komment


          talán

          Komment


            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            mondjuk a töltőtekercsen
            Ott pont nem , mert testfüggetlen a töltötekercs
            Namajd méricskélek kutakodok

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ott pont nem
              Pedig majdhogynem ott. Ez nem hiba hanem tulajdonság, hogy magyarul írjam
              Gyújtáson az akksi + a gy.kapcsoló 30kapcsán bejut , az ELBA-n keresztül az EWR-be. A töltésszabályzóban a 49-es csatlakozóra jut a + ami a töltő részben két ellenálláson keresztül testelve van és máris folyik a leszivó áram
              Ha forog a motor akkor ugyanezen a körön keresztül töltődik az akksi
              Click image for larger version

Name:	ELBA 12V.jpg
Views:	159
Size:	90.6 KB
ID:	230007

              Már majdnem főtengelyszimeringet cseréltem

              Komment


                trainmodeller kukac gmail pont com, ha ide el tudná valaki küldeni, segítség lenne.
                Elkészültem a vázzal, megvettem egy rakás cuccot hozzá (mondjuk volt amivel átb.sztak, de ilyen ez a börze )
                Sajnos fotót nem tudok feltölteni, majd pótolom. Most gyöngyszórás, fényezés, aztán lassan összerakás jön majd. Feltéve, ha meglesz a sorrend és az, hogy mi hová kell

                Komment


                  De mit ???? .

                  Komment


                    trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    trainmodeller kukac gmail pont com, ha ide el tudná valaki küldeni, segítség lenne.
                    Mit kell elküldeni???????????

                    Komment


                      A választ is elfelejtettem megnyomni: S51 "robbantott ábra", kezelési leírás. Amikor írtam a hozzászólást kaptam egy linket és egy felajánlást, a link már nem működik sajnos, ezért írtam a mail címet ami a "válasz" gombot megnyomva értelmezhető is lett volna.
                      Ami képet tudtam, a boltokból lementettem, de azok elég gyatra felbontásúak, sok minden nem látszik rajtuk. A munka elején gyakorlatilag a motor hátulja hiányzott, így jobb hijján a fotókról meg emlékekből raktam össze.

                      Komment


                        trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        S51 "robbantott ábra", kezelési leírás
                        Küldöm.
                        Sajnos az eredeti kezelési könyvben is a képek pontokból vannak, így itt beszkennelve sem tökéletes.
                        Kérlek, jelezz vissza, hogy megkaptad-e.

                        Komment


                          Itt is jelzem, hogy átjött, köszönöm! Jók a képek így is, megfelelő lesz!

                          Kiindulási alap ez volt:
                          http://www.trainmodeller.hu/s/1.jpg

                          Ahol most tartok:
                          http://www.trainmodeller.hu/s/2.jpg

                          Még egy kép:
                          http://www.trainmodeller.hu/s/3.jpg
                          Illetve ettől már kicsit előrébb, a hét végén jött még pár alkatrész, de látványos akkor lesz, ha elkészülnek a kerekek és a fényezés.

                          Komment


                            trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kiindulási alap ez volt:
                            Jó lehetett azzal a hátsó "teleszkóp" -pal motorozni! Azért nem semmi az a rozsdás zártszelvény ott a teleszkóp helyén.

                            Komment


                              trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ahol most tartok:
                              Na, így már sokkal jobban néz ki!
                              Jól néz ki az a mozdony is!
                              Azzal fogod vontatni?

                              Komment


                                trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ahol most tartok:
                                http://www.trainmodeller.hu/s/2.jpg

                                Még egy kép:
                                http://www.trainmodeller.hu/s/3.jpg
                                Illetve ettől már kicsit előrébb, a hét végén jött még pár alkatrész, de látványos akkor lesz, ha elkészülnek a kerekek és a fényezés.

                                Ügyes !!! Meg lesz az hamar ... nem olyan bonyolult motor , és ahogy látom elég precízen próbálod . Azért a hátsó rugózása kicsit kemény lehetett .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X