Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na, így már sokkal jobban néz ki!
    Jól néz ki az a mozdony is!
    Azzal fogod vontatni?

    Csak nem M44 (BoBo) ??? Valóban szép ! Elsőre nem is láttam ... Mondjuk a Nick névből rájöhettem volna !

    https://www.youtube.com/watch?v=VMK7r0IkVfA
    Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2022 márc. 22, 21:30.

    Komment


      Valaki segitsen mert a tűzgyujtási tilalom ellenére Simsont égetek
      S51, eldúlt a motor, megpakolva, elgörbűlt az oldalsztender tartója. Nem gyári dolog, lábtartóhoz volt rögzitve
      Lábtartót kiszedtem és nem tudom visszailleszteni ha belegebedek sem. Ilyenkor ugye sztender sincs, motor két bakon és szerencsétlenkedek rendesen
      Tartószerkezetben U alakú "bevágás" ahova a lábtartó csöve illeszkedne, de mégsem
      A lábtartó csövén 2 fül ami kivülröl/?/ ráfekszik a vasszerkezetre 3+1 csavar rögziti
      Az a két fül nem akar visszamenni a helyére mintha cső összement volna, de nem. Útban van a lábfékkar is
      Hol a kar helye, a lábtartó alatt vagy felett? Visítok már a szerencsétlenkedés miatt, amúgy sem kevés bajom van

      Komment


        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Visítok már
        Sikerült valahogy visszatenni, még ki kell venni, ez csak próba. Motor az ölemben hogy a másik feléhez is elérjek, gatyám lecsúszik, vissza a bakra, becsípte a körmöm. Áhh, van amit egyedül nagyon nehéz megjavitani
        Itt feladtam mára, a víz ömlik rólam hogy a szemüvegbe is belecsöpög

        Komment


          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a víz ömlik rólam hogy a szemüvegbe is belecsöpög
          A gépészkedésnek is megvannak az örömei!

          Igen ilyen a 40 fok melegben való flexelés is,törlöd a homlokod de olyan mint a reszelő,belefolyik az izzadság a szemedbe ,hát behunyod csak haladj,de a szemüveg meg bepárásodott,a kezed ragad a kosztól igen,hát ha dogózni köll akkor :hajrá....
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A gépészkedésnek is megvannak az örömei!
            A sztender rugó visszaakasztására a szomszédot kellett megkérnem. Sec-perc és visszaakasztotta. Ennyire vén lettem

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ennyire vén lettem
              Persze van annál nagyobb öröm is mint megvénülni, de amikor nagyon elkenődsz, gondolj azokra, akiknek még az sem adatott meg. Nálam bevált.

              Komment


                Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                akiknek még az sem adatott meg.
                Orvosnál voltam, szét kellett rakni a lábam amit nemigen tudtam. Morgolódott, feszegette
                Mondtam neki majd megtudja ha ilyen korban motorra akar ülni
                Maga motorozik, kérdezte. Csak néha napján
                Megvolt a szimpátia, de a comb gömbcsuklóm akkor is totál meszes
                Kell egy robogó amin nem kell a lábam átemelni

                Komment


                  horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kell egy robogó amin nem kell a lábam átemelni
                  Ott a megoldás! Kitartásod (makacsságod?) előtt emelem kalapom!

                  Komment


                    Jó napot!
                    Állítható-e az S51 4sebis váltójában az 1-2 közötti holtjáték? Van ott valami körmös kar ami a váltó mozgatására forgatja a váltó tengelyt
                    Egy ilyen kart akár fel is lehetne hegeszteni és ledolgozni, aztán kisebb lenne az emlitett holtjáték
                    Vagy mégsem?
                    Annyira nem mozdúl felfelé a lábfejem, hogy....aztán itthon elbőgtem magam kínomban. Nem tudok gyalogolni, autóm nincs kénytelen vagyok motorozni, de az 1-böl 2-be váltás többször nem sikerül. Ma sem....

                    Komment


                      D : köracél megközelítőleg 1-méter végére hegesztett d:16 alátét .Váltókargumi lehúz alátétes köracél fel..gumi vissza ,ülés vagy tankrögzítéshez egy gumipókkal kiköt ,méretre vág és műanyaggolyót ragaszt a végére . oda kapcsolod a sebességet ahová akarod kézzel.....
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        oda kapcsolod a sebességet ahová akarod kézzel.....
                        Ezt nem értem
                        Ha jobbkézzel váltanék akkor két alu. hegesztett "tartó' kellene a blokk két felére, vonalba fúrva két furat és 8-10mm-es tengellyel átvinni a váltó mozgatását a jobb oldalra. Ez kivihetetlen sufni tunninggal.

                        Csak hadd panaszkodjam. Romlik a bal lábam. néhány hónapja felhívtaM A DOKINŐT ADjon beutalót spec. MRA-ra. 30 perc és kimutatja hol van érszűkület
                        Dehiszen a maga lába javúl. A k_anyját
                        Mifelénk ezt úgy csinálják hogy lágyék aorta beszúr ,festékanyag be és lefotozzák hol a szűkület. Nem veszélyes de 24 óra fekvés nyomókötéssel és ágyban nem tudok pisilni. Ha nincs beutalóm akkor 300ezer körül van az MRA a Semmelweisben. És nem ad beutalót mert akkor nem az ő kórháza kapja a pénzt
                        A többi bajomat nem is irom mert OFF lenne

                        Komment


                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha jobbkézzel váltanék akkor két alu. hegesztett "tartó' kellene a blokk két felére, vonalba fúrva két furat és 8-10mm-es tengellyel átvinni a váltó mozgatását a jobb oldalra. Ez kivihetetlen sufni tunninggal.
                          Nem akarásnak nyögés a vége ,a tank fölött meghajlítod és eléred . Mi a fenének bonyolítani a dolgokat?????

                          Remélem nem az a lényeg ,hogy túlszárnyaljuk a német tervezőket ,hanem a lehető legegyszerűbben tudd használni a gépedet.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2023 szept. 07, 18:46.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a lehető legegyszerűbben tudd használni a gépedet.
                            Azt mondod, hogy a szárára állított L forma végére egy alátét hegesztve, ráakasztom a váltókarra és húzom-tolom le-fel ha váltok?
                            Biztos váltana, de mi rögzíti hogy ne kódorogjon essen előre hátra a kar. Azt minimum egy OMEGA bilinccsel meg kellene tartani, a bilincset meg nincs hova rögzíteni
                            Vagy én nem értem az elképzelésedet.

                            Komment


                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              , ráakasztom a váltókarra és húzom-tolom le-fel ha váltok?
                              Igen !

                              Ezután egy bálamadzaggal odakötötöd a tanksapkához , meg az üléshez ,vagy a kormány-nyakhoz : ezután kipróbálod mennyire tudod kezelni.

                              Ezek után ráérsz kitalálni miként lehet finomítani!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Szervusztok! Sokat túráztattam az agyam (Hazudok! El ne hidd! ), hogy a szerkezet amiről szó van, honnan ismerős. Meg van: suicide shifter-- avagy öngyilkos váltó. Az USA épített motorjain lehet ilyenekkel találkozni. Jellemzően a kora 50-es és kései 70-es években alkalmazták.
                                https://i.ebayimg.com/images/g/eRQAA...ie/s-l1200.jpg

                                És még venni is lehet! https://www.amazon.com/kingsea-Unive...0965FGXGK?th=1
                                Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2023 szept. 08, 20:01.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X