Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Autók és úrvezetők, avagy merre jártam autózni ma.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Autók és úrvezetők, avagy merre jártam autózni ma.

    Tudom nem motor de ilyen rovat nincs!
    Szombaton úgy döntöttem, hogy haza hozom a dolgozóból a Fiatot ahol eddig fedél alatt volt, mert a hétvégén azzal mennék börzére itt Kaposváron.
    Viszonylag könnyen elindult, úgyhogy bátran nekivágtam a 30km-es útnak.Arra hamar rájöttem hogy a szivatót ha teljesen visszatolatom elkezd durrogni majd fulladozik. ez a jelenség kb félúton megszűnt.
    A sebességmérő nem működik de úgy éreztem hogy 3000 körüli fordulaton érezzük magunkat jól tehát így haladtunk.
    A fék katasztrófális az első fék a végén már a kormányt is megrángatta a hangról nem is beszélve.
    Aztán jött a katasztrófa egy útkereszteződésben a motor leállt és az önindító nem hajtotta meg eléggé a motort így mazzagon fejeztük be az utat. sajnos a töltés is katasztrófális.
    Aztán az akkut feltöltve újra könnyedén elindult a kis sárga autó. Lemostam, és az utcabelieknek egy új túracélpont lett a megtekintése.
    Az pedig nem rajta múlt, hanem a 94-es Suzuki motorkerékpáromon, hogy nem jutottunk el a börzére.

    #2
    Szervusz Emu!

    Lesz az jobb is.Valószínű le van "tökösödve",a sok állástól.Úgy emlékszem a coupén dinamó van.Azt jó lenne tudni,hogy a motorblokkra három,vagy négy csavarral van e felszerelve a vízszivattyú háznyúlványa.Amennyiben három csavaros,akkor dinamós,ha négy akkor generátoros 903 ccm-es motor.A három csavar esetén,úgy emlékszem,csak valamilyen praktikával lehet felszerelni a generátort.Amennyiben szeretnél generátort,szívesen adok neked egy Panda generátort barátságból,az csak annyiban tér el,hogy bele van építve a feszültségszabályzó és a panda motor jobbra forgós,tehát ellentétes a forgásirány.Nem tudom,hogy ez probléma e,de majd Heeegany barátunk megmondja a tutit.

    Üdvözlettel:Che
    Lemezjáték, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Lehet csak, hogy a hosszú állás miatt lemágneseződött a dinamó(ha tényleg dinamós). A motor járása közben akkor akksi+ ról egy darab kábellel egy pillanatra a D+ ra áramot kell adni, utána ha nincs mechanikus probléma, megjavul a töltés.
      OdinHEM, Lemezjáték és 2 további látogató kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Amennyiben szeretnél generátort,szívesen adok neked egy Panda generátort barátságból,az csak annyiban tér el,hogy bele van építve a feszültségszabályzó és a panda motor jobbra forgós,tehát ellentétes a forgásirány.
        Köszönöm Józsi bátyám hozzámvaló kedvességedet de van a padláson egy Limuzin motorom lehozom a padlásról, mert lehet a karburátort is le kellene átmenetileg cserélnem, mint ahogy a dinamót és az önindítót is, amíg az eredetit valahogy rende nem teszem.


        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A motor járása közben akkor akksi+ ról egy darab kábellel egy pillanatra a D+ ra áramot kell adni, utána ha nincs mechanikus probléma, megjavul a töltés.
        De legelőször ezt kipróbálom mert nem árt új módszert tanulni és ha megjavul, nem kell piszkálni.

        Hú de sokba fog nekem ez a sárga "fosrakás" kerülni Kesziben
        OdinHEM kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          De csúnyán beszélsz, bízz benne és önmagadban! Ez már olyan mint egy vonzó nő!!- símogasd és gyegyergesd fog az még örömöt okozni! Kérdezd meg Jokert Ő ,hogy bánik az övével?!

          Komment


            #6
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            De csúnyán beszélsz
            Bele tettem egy idézőjelbe!!!!

            A Joker gépe az egy ékszer lett némi kalapálás után most már csak cirógatnia kell.
            Én még a kalapálás előtt vagyok.

            De remélem azt is élvezem!
            OdinHEM és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szervusztok!

              Nyissunk egy Autós rovatot valahol,csak nem tudom eldönteni,hogy melyik témakörben,mert mindent szétoffolunk (pl.most) és nem lesz áttekinthető például,a most keletkezett hozzászólások a Cope témában.Megérne ennyit,az este már gondolkoztam a fentieken,mert Emu számára van egy pár elmentett (netről képmetszővel) FIAT Coupe képem,amit jó lenne feltenni,de nem találtam olyan témakört,ahova illett volna.

              Kérem a moderátorokat,ha lesz egy kis idejük,oldjuk meg valahogy és akkor oda mehetne minden autós dolog!Ne vegyétek úgy,hogy külön feladattal zaklatlak benneteket,csak a fórum áttekinthetőségéért lenne praktikus.

              Az autós témán belül,azután lehetne különböző márkák felé elmenni,mint Opel,VW,.........

              Üdvözlettel:Che
              uz011, és kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                De legelőször ezt kipróbálom mert nem árt új módszert tanulni és ha megjavul, nem kell piszkálni.
                Ezt olvasd el, és alkalmazd: Remanens mágneses térben indukálódott feszültség - Blogok - Veterán fórum
                Nekem ez mindíg beválik, mert ha a szovjet technikát nem használom 1 hónapig, elfelejt felgerjedni(vagy pólust vált). Akkor gyorsan egy kábellal megkerülöm a fesszabályzót, direkt + ot adok az akksiról a dinamónak, és rögtön megjön a töltése. Az ok egyszerű, a fesszabályzó nem kapcsol ha a dinamó nem gerjed fel, a remanens mágnesességét vesztett dinamó meg nem termel áramot ahhoz, hogy kapcsolja a fesszabályzót. 22-es csapdája Többek közt ez az oka, hogy nem illik a motorkerékpárok dinamó álló és forgórészeit egymástól elkülönítve tárolni. Az egyszeri szerelő pedig csak méreget-állítgatja a fesszabályzót, pedig csak egy ilyen apróság a gond.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Click image for larger version

Name:	P1060479.jpg
Views:	1
Size:	202.5 KB
ID:	148558Csak kalapáljatok és elnyeritek jutalmatok . Joker lX. -12

                  Komment


                    #10
                    Hol és mit kell kalapálni ?
                    Legalább megengedték hogy megvizsgáld a póló anyagát?

                    Komment


                      #11
                      p1060479.jpg
                      Téged bekerítettek de mi szívesen kimentünk

                      Komment


                        #12
                        elnyeritek jutalmatok
                        Ipari tanulók a boltodból?

                        Komment


                          #13
                          A szlikonnak a műszerfalon a helye !

                          Komment


                            #14
                            Kinek mi jön be.. Mindenki használja saját örömére ahogy akarja (vagy másokéra)

                            Komment


                              #15
                              Látom nagy b(cs)ecsben tartanak téged is, meg a járgányodat is.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X