Közlemény

Collapse
No announcement yet.

D-csepel berúgókar, váltókar, alkatrész kérdések...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki tudja,hogy mi a mérete a D-Csepel váltó illetve berúgó tengelyén lévő O gyűrűnek?
    Találtam egy ilyen tengelyt, de nincsen rajta a gyűrű, viszont a tengely méretei a következők:

    Külső átmérő: 12,4 mm, és ez megy a sebváltó dekli furatába, ami ennél egy kicsit nagyobb lehet (mondjuk 12,5 mm), hogy legyen játéka a tengelynek.
    A tengelyen lévő horony átmérője: 10,4 mm, a horony szélessége 2,2 mm

    Mérget nem vennék rá, de ha jól emlékszem 11 x 2-es gyűrűt vettem rá, és számomra ebből az következik, hogy egy 11 x 2 mm-es gumigyűrű jó lehet, hiszen az kicsit ellaposodva jól illeszkedik a horonyba, és a külső felülete is tömít, de még nem fogja meg a tengelyt, azaz engedi fordulni. Ha kicsit szoros, nyugodtan csiszold meg a gyűrű külső felületét finom csiszolóvászonnal!

    Sőt, szerintem vegyél mellé egy 10 x 1 -es gumit is, meg ha van köztes méretlépcső (10 x 1,5) akkor azt is. ezek filléres dolgok. Valamelyik biztos jó lesz!
    Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2017 nov. 21, 07:28.
    Ricsi95D és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Ma vettem Kecskeméten Veterán börzén egy Pannóniához való (legalábbis az eladó szerint) hátsó lánckereket. De itthon a fogak megszámolása után rájöttem, hogy mégsem jó Pannóniához. A felfogatása és a rajta levő csavarlyukak olyanok, mint a Pannóniáé, csak a fogszám 41. Szeretném megtudni, milyen típusú motorhoz való.

      Komment


        #18
        szőrös eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        csak a fogszám 41.
        Sok vagy kevés? Modul? 1/2...5/8 ?

        Komment


          #19
          Szerintem kevés. Itthon megszámoltam egy régi lánckeréken, amin 50 fog van. Ezért nem tudom, ez milyen típusú motorra való.

          Komment


            #20
            Valóban nagy a különbség. Kimentem,megszámoltam.. nálam lévő TLB-n szintén 50 fogas van.

            Komment


              #21
              Talán Danúvia,az hasonló felfogatású.

              Egyébként Sepi-nek még lehet van készleten.?!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #22
                Második generációs P20 ... 6 x 5/8 lánc -hoz 41 fog . Az első gen. 40 fogas . a jófogáson 5000 -ért hirdetik , de dörzén jóval olcsóbb szokott lenni .

                Komment


                  #23
                  Köszönöm a segítő szándékotokat! Majd megpróbálom valamelyik Pannóniás ismerősömnek felajánlani.

                  Komment


                    #24
                    Diesel125 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv Mindenkinek! Kérdezném hogy ez a fajta berúgó szétszedhető-e? Ha igen hogyan? (krómozás céljából szeretném) köszönöm.
                    [ATTACH=CONFIG]2706[/ATTACH]
                    Látom, hogy jó régi ez a kérdés, de magam is szembesültem ezzel, ezért megírom a megoldást - legalábbis ami nekem működött.
                    A berúgókar forgó részét (amit rúgsz) fogd be satuba jó erősen (ha nem akarod, hogy megsérüljön a bevonat, akkor aluminium satupofa ajánlott).
                    Ezután egy megfelelő dornival felülről megütve a tengelyt - ami körül a felső rész forog - kiüthető a berúgókar szára. Előzőleg érdemes lehet befújni csavarlazítóval vagy WD40-nel. A megfelelő dorni olyan, ami becsúszik a tengely kimart részébe.

                    Jómagam nem jöttem rá egyből erre a megoldásra, úgyhogy én előbb 2 csavarhúzó segítségével lehúztam a "biztosító" alátétet. Ez akkor lehet hasznos, ha nagyon nem akar megindulni a fenti módszerrel, mert akkor a forgórészt lenyomva (egy rugó nyomja felfelé) meg lehet kicsit reszelni a tengely felső kúpos részét.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: ng275; 2020 jan. 19, 19:12.
                    mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Hello!

                      Valaki esetleg tud segiteni abban, hogy T/D Csepelnek szeretném jól összerakni a berúgó részét, a délelőtti hozzászólás után rájöttem, hogy csak a visszahúzó rugó beakasztása ami gondot okoz és okozott.... szóval ha valaki tudja hogy egyszerű a deknibe a rugó végét betessékelni
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2020 márc. 29, 17:21.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X