Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 125/48 Motorolaj, hajtóműolaj

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 125/48 Motorolaj, hajtóműolaj

    Üdv emberek!

    Kérdésem lenne, hogy milyen kétütemű motorolajat és milyen hajtóműolajat kell használni a Csepel 125-ösökhöz.

    #2
    Javaslatom szerint használj motorolajnak Husqvarna XP motorolajat-az nekem is bevált, 1:25-ös keverékben( a gépkönyv 20-ast ír, de Arol 2T-ből). Hajtóműolajat ne használj, mert össze fog tapadni a kuplungod tőle...inkább valami jobb minőségű 15W40-es 4 ütemű motorolajat tegyél a váltóba.
    Ricsi95D, Che és supermax kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Köszi szépen a tippeket. Egyelőre ot tartok vele, hogy széstszedem, felújítom. Egyelőre csak blokkom van, de tervben van ehy egész motor össszerakása. Neked milyen évjáraatú Csepeled van?

      Komment


        #4
        Unokatestvéremnek van egy 1958-as D Csepelje amiben segítettem neki, meg nekem volt egy /50 es-azt is már neki adtam...plussz csináltam már pár Csepelt. Ha szét van szedve a motor, akkor ajánlok még valamit...a váltókar tengelyére csinálj egy plusz beszúrást esztergával egy második O-gyűrű részére...ne utólag kelljen szétszedni e miatt...ott szokott folyni az olaj
        sepy, Che és soveny kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Pannóniánál a legolcsóbb adalék nélküli ásványi motorolaj vált be. Az adaléktól csúszhat a kuplung. Én Botondot használok.
          Che, supermax és soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Sűrű hajtóműolajjal én is jártam úgy a "csúzlimmal" hogy egy szép -10 C-os napon úgy összeragadt a kuplung, hogy csak hosszas noszogatásra eresztették el egymást a tárcsák
            Esetleg meg lehet próbálni még a kifejezetten motorkerékpároknak szánt motorolajat is , amiknek ha jól tudom JASO MA minősítésük van, jól keni a váltót, de a kuplung nem fog csúszni.
            Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2011 nov. 20, 14:34.
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Én a szintetikus kétütemű olajat ajánlom, és a váltóba pedig 15w40 et szoktam tenni.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X