Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia (1964) megszorult dugattyú

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    JamesMiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a henger alatt már látom a dugattyú felét
    Vigyázz nehogy elfoduljon a dugattyú.

    Komment


      #17
      Nem ismerem én sem igazán a Danuviát. De nem lehet úgy megoldani, hogy a tőcsavarokra ráhegesztek vaslapokat, azzal kicsavarom a tócsavarokat. Majd széthúzom a blokkot., nyílván a szükséges leszerelések után a deknik alatt..

      Komment


        #18
        Simaliba. A fotókat megnéztem. A tőcsavarokra tudsz kontraanyát tenni.Azzal ki tudod szedni a tőcsavarokat. Aztán széttudod húzni a blokkot.

        Komment


          #19
          Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Simaliba. A fotókat megnéztem. A tőcsavarokra tudsz kontraanyát tenni.Azzal ki tudod szedni a tőcsavarokat. Aztán széttudod húzni a blokkot.
          De ez miért jó? Miért ne nyomja inkább ki a dugattyút a hengerből, aztán anélkül szét lehet húzni a blokkot, hogy a tőcsavarokhoz kellene nyúlni?

          Komment


            #20
            azzal ki tudod szedni a tőcsavarokat
            köszönöm a tanácsot, de szerencsére a tőcsavarok szépen kijönnek, erőlködés nélkül. a henger és a dugattyú szeretett csak nagyon egymásba

            megmértem a hengert is a napokban, 54 mm-es. mondjuk csodálkoztam volna, ha nagyobb lett volna, első gazdás gép, meg lett vásárolva, belement 20k kilométer aztán el lett felejtve

            Komment


              #21
              Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De ez miért jó? Miért ne nyomja inkább ki a dugattyút a hengerből, aztán anélkül szét lehet húzni a blokkot, hogy a tőcsavarokhoz kellene nyúlni?
              Csupán azért, hogy hátha jobban hozzá tud férni az egészhez. A blokk szétverésénél mindig jobb. Volt ilyen ötlet is. Én biztoshogy így csinánám. De erre mondjaák azt, hogy amit az ember maga csinál és el nem cseszi, az mindig jó.
              maradona67 kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                JamesMiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem szeretnék még nagyobb kárt okozni, de ide már attól tartok kevés minden kence.
                Még egy javaslat a részedre.
                Ki tekered mind a négy hosszú tőcsavart.
                Vágsz kb ugyanolyan hosszúságú menetes szárat 4 db-ot keresel rá 8 db anyát 8 db alátétet.
                majd megnézed rákapnak-e könnyen az anyák a menetes szárra mind a 4-re.
                utána, betolod a csavar furatokba a menetes szárat és ahogy betoltad, a henger talphoz felteszel 1 alátétet majd 1 anyát,
                utána újból egy anyát, majd egy alátétet a blokk felé ezt meg ismétled mind a 4 menetes szárnál,
                majd behajtod a menetes szárat a blokkba, és az alsó alátétre 1 anyát ráhúzol.
                Utána a fölső alátétet fölhúzod a hengertalphoz és föltekered hozzá a maradék 1 szabad anyát.
                Majd a többivel is ezt megcsinálod és az alsó anyákat meghúzod úgy hogy ne hagyjon nyomot a blokkon
                Majd szépen egyforma íveket húzva a fölső anyákon fölfelé tekerve az anyákat letolod a hengert a dugattyúról
                amikor húztál a főlső anyákon eggyet akkor mindig egy erőteljeset koppintasz a dugattyú tetőre gumi, vagy műanyag kalapáccsal
                közben melegítheted is a hengerfejet és csavarlazítóval fújkálhatod is.

                Remélem tudtam segíteni.
                Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2019 ápr. 09, 22:34.
                madorka és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Még egy javaslat a részedre.
                  Hihetetlenül türelmesek vagytok!Én már régen betámasztottam volna két fadarabbal a hengertalpat és kiütöttem volna a dugattyút egy darab műanyaggal:lesz a mi lesz alapon....
                  wsievers, madorka és maradona67 kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #24
                    JamesMiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    de szerencsére a tőcsavarok szépen kijönnek,
                    Szerintem ez nem annyira szerencse...A tőcsavaroknál az a jó, ha a helyükön maradnak akkor is, ha az anyát lazítod a végén...
                    Jelen estben nem könnyebbség, hiszen tud lefelé mozdulni a dugó, és a dugó továbbra is a hengerben van.

                    Komment


                      #25
                      A tőcsavarokra csak annyit értettem, hogy ha akarom, ki tudom csavarni őket, nincsenek berohadva. : ) Én ennek örülök.
                      maradona67 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hihetetlenül türelmesek vagytok!
                        Szerinted, mikor a veterán V12-es Jaguár blokkról a két hengerfejet 1 hétig szedtem le hogy ne sérüljön meg,akkor akkor hogyan, is milyen ritmusban szidtam az összes felmenőjét a tervezőnek és a gyártónak??? Hol volt akkor a türelmem??? De most már vissza gondolva jókat röhögünk rajta a kollégákal.
                        Lemezjáték kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerinted, mikor a veterán V12-es Jaguár blokkról a két hengerfejet 1 hétig szedtem le hogy ne sérüljön meg,akkor akkor hogyan, is milyen ritmusban szidtam az összes felmenőjét a tervezőnek és a gyártónak??? Hol volt akkor a türelmem??? ​ De most már vissza gondolva jókat röhögünk rajta a kollégákal.
                          Nem akartam megsérteni Jamest,a dugattyú szerintem csak kiállítási darab lehet(sok van ma is)a gyűrűk szintén,a minőségi dugattyú sem egy drága dolog.

                          Elismerem viszont,igy komoly kötödése lesz a darabhoz!
                          maradona67 és Lemezjáték kedvelte ezt.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #28
                            türelmes hengerfej leszerelés ? ..https://www.youtube.com/watch?v=Da9G6qdZZO0

                            https://www.youtube.com/watch?v=OCZkee7ep_4

                            négy csavarnak szakadt le a feje .......fej is -blokk is megmaradt ...

                            Komment


                              #29
                              a dugattyú szerintem csak kiállítási darab lehet
                              egyébként nem válok meg tőle. amivel két hetet szívok - oké persze leginkább szerszámok hiányában - azt már csak nem dobom ki : ) lesz helyette csere ez vissza nem megy az is biztos

                              Komment


                                #30
                                JamesMiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                oké persze leginkább szerszámok hiányában -
                                Te legalább tudni fogod mire lesz szükséged !
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X