Közlemény

Collapse
No announcement yet.

165 mm átmérőjű fényszóró kerestetik

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    165 mm átmérőjű fényszóró kerestetik

    Sziasztok!

    Egy Hasag M165 lámpafejbe kéne, hogy beleférjen egy halogén kompatibilis kör alakú foncsor üvegestül, foglalatostul. Ez a szebbik lámpa, amivel a civil DKW NZ-ket szerelték, jóféle dizájnja van:-) Modernizálni szeretném ezt a részét a járgánynak, ahogy az IZS49-be 12V-os Trabi komplett halogénes foncsora ment. Szép és hasznos is... E jeles műszaki konform kéne a DKW-ba is. Eredetim van, nem azt szeretném belerakni, azt szívesen el is adom. Az eredetiség nem lényeg a fényszórónál, az világítson, persze lehet, hogy ettől a kijelentésemtől kitagadott bujdosó leszek a veterános társadalomban:-) Valami olcsó gyakori, de jó cucc kéne, vevő vagyok bármire, cserélek is szívesen... aki ad egy megfelelőt az megkapja az eredeti M165 üveget és foncsort, ugyan van velük munka, de egy VH van köztünk és közte.

    Milyen járműnek van ilyen lámpája, ami nekem megfelelne? Ez az IZSnél kisebb átmérő és alapvetően a keleti konformnál, Pannóniánál, MZnél, Trabinál... Tudok két TS MZ foncsort is adni egy idevalóért... vagy IZSet. A megfelelő dimenziókon van a hangsúly, a foncsort fel lehet újíttatni ;-)

    Kénének ezek a cuccok, amik befogják a foncsort a lámpakeretbe!!!

    Üdv
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2011 jan. 09, 23:08.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Szerintem mindegy hogy milyen jellegű üveget építesz be a paripába, a baj a 6 v. lesz Uralnál is így van sárga pamacs a motor előtt halogén ide vagy oda. én MZ-t használok az valahogy jobb mint az eredeti.
    stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy Hasag M165 lámpafejbe kéne, hogy beleférjen egy halogén kompatibilis kör alakú foncsor üvegestül, foglalatostul. Ez a szebbik lámpa, amivel a civil DKW NZ-ket szerelték, jóféle dizájnja van:-) Modernizálni szeretném ezt a részét a járgánynak, ahogy az IZS49-be 12V-os Trabi komplett halogénes foncsora ment. Szép és hasznos is... E jeles műszaki konform kéne a DKW-ba is. Eredetim van, nem azt szeretném belerakni, azt szívesen el is adom. Az eredetiség nem lényeg a fényszórónál, az világítson, persze lehet, hogy ettől a kijelentésemtől kitagadott bujdosó leszek a veterános társadalomban:-) Valami olcsó gyakori, de jó cucc kéne, vevő vagyok bármire, cserélek is szívesen... aki ad egy megfelelőt az megkapja az eredeti M165 üveget és foncsort, ugyan van velük munka, de egy VH van köztünk és közte.

    Milyen járműnek van ilyen lámpája, ami nekem megfelelne? Ez az IZSnél kisebb átmérő és alapvetően a keleti konformnál, Pannóniánál, MZnél, Trabinál... Tudok két TS MZ foncsort is adni egy idevalóért... vagy IZSet. A megfelelő dimenziókon van a hangsúly, a foncsort fel lehet újíttatni ;-)

    Kénének ezek a cuccok, amik befogják a foncsort a lámpakeretbe!!!

    Üdv

    Komment


      #3
      Szia!

      A baj az h itt a 165 mm-en van a hangsúly.... a méreteken. IZS49be nekem nagyon jól funkcionál a halogén semmi baja, világít ezerrel... A DKWba kéne megfelelőt találni most.

      Üdv
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        ......milyen jellegű üveget építesz be a paripába,...... Szervusztok. A paripa szó jelentése : a kiherélt csődör . Szegény DKW NZ , megfosztva a férfiasságától... Én is kb. egy évvel ezelőttig használtam ezt a szót / paripa / motorokkal kapcsolatban , de mondták a pontos jelentését. ( Jó szándékkal írtam !!! ) Veterános üdvözlettel.
        stalker kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Na ezt nem is tudtam eddig... minden nap tanulunk vmit....

          Itt annyi márka szakértői jelen vannak, vki csak tud nekem tanácsot adni a fentebb bőven kifejtett problémámmal kapcsolatba.

          Üdv
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            Szervusztok. VW Golf ( I. vagy valami másik nem tudom , mert valaki adta és ő sem tudta , hogy mié konkrétan) H 4 -es összeragasztott / foncsor - üveg BOSCH/ , széle ", gyorsdarabolóval leoperál " ( védőeszközök!!!! ) , üvegessel körbecsiszoltat . Talán átmérőben 8-10 mm-ről volt szó. ( Konkrét méretet nem tudok , mivel én egy más motornál alkalmaztam. ) Bontóban költsékímélő áron kapható valami hasonló -gondolom. Utána összeragaszt. Nem egy grandiózus műszaki megoldás - a veteránosok összes szemöldöküket felhúzták és nagy levegőt vettek -, de a méret miatt egy szükségmegoldás, meg a sötét országúton jó dolog jól látni. Egyet azért kérdezek én is : a DKW NZ / 1939 ? / 12 voltos ? Veterános üdvözlettel : II. M. Elek Utóirat: A S'koda fényszórók adják a legjobb éles fehér fényt / ne kérdezzétek miért, mert nem tudom -a gyakorlatban győződjetek meg róla, ha van rá lehetőségetek -/.
            Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2011 jan. 10, 20:03. Oka: + mondat
            stalker kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              100 ropiért lehet venni hozzá 12v/100watt szettet, de nekem 6vos lesz. Az izsben is 6voltos halogén nyomul vmi 35wattos, ugyanaz kell ide is.

              Hát inkább még kutakodok olyan után, amit csak be kell dobni és h4es, e jeles, de végső esetben jó ez a megoldás köszönöm a tippet, csak nem olcsó ez se, meg hát izé...
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                6 v. halogén izzóval hogy állsz??

                Komment


                  #9
                  Van készleten vagy 3 db, bespájzoltam, h4-35/35w biztosra meek

                  Ötletek a foncsorra????

                  vcsabi: Balázs rajtad keresztül intézte a dkw főtengelyemet, a címét aki csinálta meg elérhetőségét el tudnád küldeni???

                  Üdv
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #10
                    dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ......milyen jellegű üveget építesz be a paripába,...... Szervusztok. A paripa szó jelentése : a kiherélt csődör . Szegény DKW NZ , megfosztva a férfiasságától... Én is kb. egy évvel ezelőttig használtam ezt a szót / paripa / motorokkal kapcsolatban , de mondták a pontos jelentését. ( Jó szándékkal írtam !!! ) Veterános üdvözlettel.
                    Ezt Nagyfékdobos kollegának is mesélted?
                    nagyfékdobos kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Pirtyesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezt Nagyfékdobos kollegának is mesélted?
                      Hát igen, ezért van az a szabály, hogy másként írjuk, másként mondjuk...

                      Ezért írom úgy, hogy PaRiPa mert ha így ejtjük, egész más a jelentése

                      Komment


                        #12
                        Ötletek a foncsoromra? Olyan kéne amit csak berakok az ennyi... akinek van felesleges foncsorrögzítő ilyen fémrugó(drótszerűség) azt szívesen elcserélném, egy szett kéne...
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment


                          #13

                          Ötletek a foncsorra????

                          MZ 190 mm, Zsiguli, Tarabant 180 mm, Pannonia 170 mm. Én levágtam a Trabantét, hogy beférjen a Pannonia tökbe. Neked nem lenne érdemes megpróbálni egy Pannoniából levágni 5 mm-t?
                          stalker kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Csepptankos Cz foncsor 160 mm, Jawa/Skoda foncsor 180 mm de a Cz nek billentőrendszere van tehát valamivel nagyobb helyre kell, mint ahova épp befér. Amúgy a csepptankos Jawaké is ilyen.
                            De szerintem ha cserélsz, a tök külső peremét add meg,és akkor krómkarimával együtt cserélj...mert így attól hogy a foncsor kissebb, még lehet jó az adott karimával együtt, és nagyobb szabadságod van a méretekben, mert akkor kicsit kisebb, vagy nagyobb is beleférhet.

                            --- Ez még eszembe jutott: ---

                            A rögzítőrugót meg hajtsd meg acéldrótból...javaslok egy W alakot a két szár közt ívvel...
                            stalker kedvelte ezt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Ezt nézted már: UNISzgkFényszóró H4+helyzetjelző 165mm 9 855 Ft (DaCar Autólámpa,fényszoró baráti áron!). Persze nem túlzottan olcsó, de legalább van. Csak rágugliztam, szóval lehet, hogy nem passzol. Meg azt is jó lenne tudni, hogy üveg van-e hozzá, és milyen. Esetleg még kérdezd meg őket, hátha: Garancia Autólámpabolt

                              Tényleg, motoroknál milyen megkötés van a fényszóróüvegre, ezt tudja valamelyikőtök?
                              stalker kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X