Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lengőnyereg szétszedése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Lengőnyereg szétszedése

    Segítsen valaki! Ezt hogy lehet szétszedni? Gondoltam arra hogy átfeszítem a vázon és valahogy kiforgatom belőle de túl merev. Esetleg a vázat is szét lehet szedni a hátsó résznél? Vagy esetleg lágyítsam meg valahogy a gumit? (Pl egy menet a mosogatógépben, és a hőtől annyira meglágyul hogy le lehet venni róla.) Mi a megoldás?
    Attached Files

    #2
    Nem bonyolult! A megoldás egy keret, amelyben az ülésgumit szépen széthúzod! Én az NSU-nál csináltam hasonlóan a PAGUSA ülésgumival. A szerszámot lefényképezném, de sajnos szerteszét vannak a dolgaim, költözködés építkezés miatt, így csak egy internetes segítséget tudok nyújtani!

    Hercules-IG Tips & Technik "Pagusa-Satteldecken aufziehen"
    supermax, korompaiistvan és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm, ezek szerint a váz részét is szét lehet szedni. Kemény menet lesz

      Komment


        #4
        Sikerült szétszedni a váz részét. Ahol hátul belemegy a csőbe, ott adtam neki egy kis fékolajat fecskendővel, majd néhány kalapács ütés után már mozgott is. Ezután ráálltam és egy csavarkulccsal kifeszítettem. Már csak a hátsó részt kell kipiszkálnom belőle.
        Attached Files
        wsievers és korompaiistvan kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Amúgy akartam kérdezni, hogy meg akarod tartani a gumit? Én le szoktam égetni róla
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Azért mert Te egy brutális állat vagy...
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Egyszerre csak egy gumit szabad használni, vagyis sokan nem használják fel újra a régit...van aki kidobja, van aki elégeti...

              Komment


                #8
                A megkövesedett ülésgumira ezt használom, mert ha nem akarom újra felhasználni, akkor nem ér annyit, hogy azzal szétvágjam a kezem, amikor esetleg megcsúszik a kés, vagy esetleg egyéb nyalánkságok történjenek. Amúgy pedig de jó vicces hangulatában van mostanában erre mindenki...köszönöm szépen. A magam részéről szerintem befejeztem az itt tartózkodást...mert én egy ilyen "állat" vagyok.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Volt egy pillanat amikor visszaütött a csavarkulcs és úgy gondoltam levágom a gä(őšb€ de aztán sikerült. Azt a hátsó vasat hogy lehet kivenni belőle? Arra még nem sikerült rájönnöm.

                  Komment


                    #10
                    bazsimoci
                    Kérlek kérj bocsánatot,itt nem szokás a durva beszólás.Szerintem nem gondoltad végig,és sietve válaszoltál.Az ugratás vicc,de van akinek más a tűréshatára,és nem mond sőt nem is gondol ijet!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Nem tudom mennyire ismeri egymást a két tag? Így nem tudom megítélni , hogy belefér , vagy esetleg csak az elmegy kategóriába tartozik a beszólás.
                      Ha régi cimborák, esetleg személyesen ismerik egymást és olyan a viszonyuk akkor simán belefér, ha egyáltalán nem ismerik egymást csak esetleg itt a fórumon találkoztak, akkor már necces. Azért nem írom , hogy nem helyénvaló, mert a végén ott vannak a pontok és a hangulat jel. Így már lehet értelmezni ugratásnak, én legalább s annak értelmeztem volna.
                      Persze nem vagyunk egyformák , így lehet alapja a bocsánatkérésnek is.

                      wsievers!!! Szerintem is minden kép ugratásnak vehetnéd. Én nem gondoltam a Te beírásod sem komolynak, már mind hogy hanyagolod ezért a fórumot.:-((((

                      Komment


                        #12
                        Abszolút ugratásnak szántam, hiszen mi mindketten Uralosok vagyunk...Ha megsértett volna az ugratás, akkor elnézést kérek!
                        TZ kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyszerre csak egy gumit szabad használni, vagyis sokan nem használják fel újra a régit...van aki kidobja, van aki elégeti...
                          Szerintem Wsievers nem volt jó paszban és bazsimoci megjegyzése mellett ez volt a másik, amit nem tudott - ki tudja miért - poénosan felfogni. Mindenkinek van nehéz napja és ez most csúnyán összejött. Megjegyzem nekem most esett le, hogy korompaiistvan nem kifejezetten műszaki tanácsot kívánt adni.

                          Remélem, hogy azért nem fordít nekünk végleg hátat, mert tényleg jó tanácsokat szokott adni.

                          (Tudom, hogy erre most nyílt egy új topic, de nem tudom hogyan lehetett volna ezt az üzenetet idézettel együtt ott megjelentetni. Valaki okosítson ki. )

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              át tudod vinni a másik témában egy új hozzászólásba
                              Köszönöm. Ezt persze magamtól is kitalálhattam volna. Néha a teljesen logikus dolgok tűnnek a legcifrábbnak.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X