Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs 49 első izzó méret

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Izs 49 első izzó méret

    Sziasztok!

    Nem találok adatot az Izs 49-es fényszóró izzó foglalatának típusára, tudna valaki segíteni?
    (Úgy tudom az orosz gépekben egyen izzó volt, így jó lehet a Dnepr, Ural, K55 mérete is!)

    A külső átmérője: 22 mm és egy gallér van a foglalaton. Valami bay22...lehet???

    Köszönettel: Lemezjáték

    #2
    Izs 49-es fényszóró izzó foglalatának típusára, tudna valaki segíteni?
    Az ilyen nyűgös dolgokat általában kiváltom könnyen beszerezhető,cserélhető,pótolható alkatrészekre. Akár foncsorral együtt is. Belül nem látszik az eredetiség.. Talán TS MZ átmérő ua.... 175? Hibás égőről már műtöttem tányért,s ráforrasztottam egy jóra.
    emu és Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A külső átmérője: 22 mm és egy gallér van a foglalaton.
      Erre felé kalapos izzónak hívjuk,már nem sűrűn találkozom vele.Elvileg van az MTZ-alkatrész boltokban munkalámpa izzó néven.

      Atti69-ként lehetőleg:mai szabványosra cseréljük a foncsort,mert eléggé bizonytalan az izzó rögzítője,és sok hibát okoz.
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 júl. 10, 22:59.
      emu, wsievers és Lemezjáték kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Cserélj foncsort, az MZ TS 250 jó a Dneprbe is, ha nagylámpád van, annak a mérete meg ugyanolyan.
        A Rigában is ilyen van, de nem 35/35 hanem csak 15/15W. Végszükség esetén jó az is.
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 júl. 11, 08:12.
        Lemezjáték és emu kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Ha mindenképp eredetire szeretnéd, és nem találsz az Istennek sem izzót akkor tudok neked adni, olyat ami még ki sem volt bontva a dobozából.
          sepy, Lemezjáték és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ha mindenképp eredetire szeretnéd, és nem találsz az Istennek sem izzót akkor tudok neked adni, olyat ami még ki sem volt bontva a dobozából.
            De ez csak Kesziben vehető át?????
            wsievers, Lemezjáték és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Ííííííííígen.......
              Lemezjáték, és kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Nem is vagytok annyira provokatívak,ez már majdnem zsarolás,na nem büntetőjogi értelemben,-csak úgy a hecc kedvéért.

                Komment


                  #9
                  Sziasztok!


                  Sajnos Keszibe nem tudok elmenni, pedig jó volna! Köszönöm a felajánlást és a helyettesítő ötleteket is!

                  Valóban nem fejtettem ki részletesebben, hogy miért kell az izzó foglalatának mérete (szabványos jele), de arról van szó, hogy van hozzá hagyományos izzóm (a felirata nem ad eligazítást), de én szeretném kicserélni led-esre.

                  Az a baj, hogy nem tudom, milyen led-essel lehetne helyettesíteni, és ezért kellene a foglalat jele.

                  A ledesítést azért tervezem, mert indexet akarok tenni a motorra, és a generátora nem bírja el a hagyományos izzót.
                  Egyik verzió a VAPE, 260 Euró az Izs-re, a másik megoldás a ledesítés lehet, ha találok hozzá megfelelő izzót.

                  Az indexhez a hátsó lámpához találtam, de az első lámpához nem.

                  Komment


                    #10
                    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!


                    Sajnos Keszibe nem tudok elmenni, pedig jó volna! Köszönöm a felajánlást és a helyettesítő ötleteket is!

                    Valóban nem fejtettem ki részletesebben, hogy miért kell az izzó foglalatának mérete (szabványos jele), de arról van szó, hogy van hozzá hagyományos izzóm (a felirata nem ad eligazítást), de én szeretném kicserélni led-esre.

                    Az a baj, hogy nem tudom, milyen led-essel lehetne helyettesíteni, és ezért kellene a foglalat jele.

                    A ledesítést azért tervezem, mert indexet akarok tenni a motorra, és a generátora nem bírja el a hagyományos izzót.
                    Egyik verzió a VAPE, 260 Euró az Izs-re, a másik megoldás a ledesítés lehet, ha találok hozzá megfelelő izzót.

                    Az indexhez a hátsó lámpához találtam, de az első lámpához nem.
                    Kíváncsi vagyok a LED-es fényszóróra. De azért arra ne alapozz. Én elég valószínűnek tartom hogy látni nem fogsz vele.

                    Egyébként szerintem felesleges. Cseréld ki a helyzetjelzőket LED-esre, és akkor lesz elég szufla egy LED-es irányjelzőhöz. (elektronikus villogtatóval persze)

                    Komment


                      #11
                      Létezik Ledes megoldás majd megmutatom. Eddig én is a kételkedők táborát gyarapítottam. Nekem az van H4-es 3-3 kerek 10 w os leddel pirít rendesen. Jokerék már látták világítani este is de nappal is látszik a különbség.

                      Komment


                        #12
                        Egyik verzió a VAPE, 260 Euró az Izs-re, a másik megoldás a ledesítés lehet, ha találok hozzá megfelelő izzót.
                        3. Verzió az Mz Dinamó felrakása, 4. verzió a Minsk/Kovrovec jeladós gyújtás, 5. verzió a Yamaha Jog gyújtás. Mind jobb, mint az első verzió. (van rajzom Izs/Minsk 12V átalakítóról-a Riga 6v jeladós is ugyanez, csak az gyengébb)
                        A Minsk gyújtás 100-140 euro, (65W/90W) de olcsóbban is megvan, ez egy angol nyelvű oldalon van:
                        http://www.minskparts.com/IZH%20spar...parts%202.html
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 júl. 11, 23:51.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Komolyra fordítva a szót tényleg van ilyen izzóm vacsi új, még a dobozából sem volt kivéve soha. P 42 d lehet a foglalatának a jele, legalábbis a dobozra ez van írva. Amúgy 6V 15/15W.
                          És ha kellene egy akkor megoldjuk Tiszakeszin kívül is

                          Komment


                            #14
                            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Yamaha Jog gyújtás.
                            Az a fő probléma hogy ebbe már bele van építve a tervezett elavulás. A gyáriak meg szimplán csak szarok, de legalább örök életűek.

                            Még az is lehet hogy kénytelen leszek visszarakni Keszi előtt valamelyik régi gyújtást a gépre. Döglődik a Jog gyújtás... Ha bemelegszik kihagyogat. 85-nél szinte megáll a gép, alig gyorsul, olyan mintha korlátozva lenne a fordulatszám. Ha tartósan ott járatom akkor meg vagy fél órára elmegy a gyújtás...
                            Ennyit a Japán technikáról

                            Komment


                              #15
                              Evvel beépítetted a Japán óvatosságot és előre látást! Ne tudd széthajtani a géped nem tudsz elfelejtkezni ha megelőz valaki! Kell az a jövő héten is!!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X