Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 350 634 motorblokk felújítás - széthúzót keresek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa 350 634 motorblokk felújítás - széthúzót keresek

    Sziasztok!

    Óriási segítséget kérnék, motorblokk széthúzót keresek és nem tudom hogy ez típus specifikus szerszám vagy van univerzális is? Neten próbáltam keresni de lehet én kerestem rosszul, nem találtam. Hol tudok ilyen szerszámot beszerezni? Vagy mivel lehetne helyettesíteni mert a rongálást nem preferálom. Köszönöm mindenkinek a választ és segítséget így előre is.
    Sziasztok.

    #2
    Taurus1047, nézd meg a következő linket: Ágyúd van-e? - Blogok - Veterán fórum
    Ez a leírás segíthet neked a szétszedésben, mert te magad is tudsz szerszámot készíteni hozzá.
    A 360/559-es blokkon egyébként van direkt erre 2 furat amin keresztül a főtengely kipréselhető a blokkházból. Nem vagyok otthon 634-es blokkban, de szerintem ez is ua az a megoldás.
    Jawasolom még a következő könyvet, ami a váltó hézagolásnál fog segíteni:
    https://plus.google.com/photos/10621...CJ_MgrCwwpOuZw
    lsd 22. oldal főtengely kiszerelése
    a 353/354/559/360/634 váltója megegyezik, a kuplung más egy picit, de sok a közös ezekben a blokkokban.
    Taurus1047, joker és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Taurus1047 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Neten próbáltam keresni de lehet én kerestem rosszul, nem találtam. Hol tudok ilyen szerszámot beszerezni?
      Látod , biztos mások is gongolkodnak így -ezért mindjárt csinálhatsz pl.3db-ot , aztán kettőt eladhadsz . .
      .
      Taurus1047 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Vagy mivel lehetne helyettesíteni mert a rongálást nem preferálom
      -hát ezzel :



      ptm004 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ágyúd van-e? - Blogok - Veterán fórum
      nagyon korrekt a Gyula írása , és érdemes elolvasni az utánna lévő hsz. okat is .
      Taurus1047 és CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Találd fel magad...Én egy kb fél méter hosszú 40*40 es szögvasat használok, két furattal a főtengelynek és a kuplungtengelynek, a blokkszéthúzáshoz ezt használom két asztalosszorítóval.
        sepy és Che kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Köszönöm mindenkinek a választ és ötleteket, de nekem annyiból nehéz hogy nem kertesházban újítom fel a mocit hanem egy bérlakásban a saját szobámban. Szóval itt nem igazán vennék jó néven ha neki állnék a "sikítóval" és hegesztővel dolgozni ezért is keresek valakit aki aránylag olcsón tudna készíteni egyet vagy helyet ahol max egy 10 esért megvehető.
          kvaga és CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Taurus1047 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            nem kertesházban újítom fel a mocit hanem egy bérlakásban
            Ismerős a probléma, nekem is a 2. emeleten a nappaliban született a Dongó. Sikító helyett fűrész, a "bármikor" helyett olyan időben, amikor legkevésbé dühíted fel a lakókat... Bizony nem egyszerű ilyen körülmények között...
            Nincs szülő-testvér-koma-jóbarát, akihez be lehet kéreckedni egy kis zajongásra?
            Titus, sepy és CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Taurus1047 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nekem annyiból nehéz hogy nem kertesházban újítom fel a mocit hanem egy bérlakásban a saját szobámban.
              Azért csak óvatosan. A 634-es Jawa nem kis gép. Előtte ellenőrizd, hogy kifér-e az ajtón, illetve befér-e a liftbe.

              Komment


                #8
                Egy 4 személyes liftbe, hátsólámpára állítva szerintem simán. ;-)
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Találd fel magad...Én egy kb fél méter hosszú 40*40 es szögvasat használok, két furattal a főtengelynek és a kuplungtengelynek, a blokkszéthúzáshoz ezt használom két asztalosszorítóval.
                  Ezt ki tudnád fejteni bővebben? Most épp próbálom elképzelni.
                  ***
                  Az ágyúd van-e? című bejegyzés nem található, tudtok róla esetleg valamit?

                  Komment


                    #10
                    Click image for larger version

Name:	Blok bal oldala.jpg
Views:	1
Size:	70.8 KB
ID:	150153

                    Szerintem erre gondolt, csak háztáji kivitelben.

                    - - - Updated - - -

                    Az ágyús blog ApaE irása volt. Sajnos mikor távozott a forumból ezt is törölte.

                    Komment


                      #11
                      Jah, igen...
                      Click image for larger version

Name:	WP_20161111_19_17_52_Pro.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	150154
                      A pillanatszorítókat be tudod akasztani alul a leeresztőcsavarba és a hengerhez. Vagy hátul a karbi süllyesztéséhez. Továbbá ide üthetsz gumikalapáccsal, hogy szétnyíljon a blokk.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 nov. 11, 19:47.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        ebben a könyvben is van mindenféle célszerszám leírás+rajz hozzá...

                        Komment


                          #13
                          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jah, igen...
                          [ATTACH=CONFIG]34314[/ATTACH]
                          A pillanatszorítókat be tudod akasztani alul a leeresztőcsavarba és a hengerhez. Vagy hátul a karbi süllyesztéséhez. Továbbá ide üthetsz gumikalapáccsal, hogy szétnyíljon a blokk.
                          Véletlenül sincs 40-es szögvas alakja!

                          Komment


                            #14
                            Akkor ezek szerint erről van szó:
                            Click image for larger version

Name:	Montazni_naradi_03.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	150160Korábban rátaláltam, már csak le kell gyártani, úgy látom a tied is egésh profi.

                            Komment


                              #15
                              A méretezés hiányos és hibás!
                              Átdolgoztuk az egészet.
                              De tényleg egy szögvas darabból ezekkel a lyukakkal és egy középre ráhegesztett anyával is meg tudod ezt csinálni.
                              A szögvas nekem kb. a blokk hossza volt, két lyuk volt rajta pont a kuplung és a főtengelynél. Kicsit trükkösen, de voltak olyan pontok a blokkon, ahol a két szorító meg tudott kapaszkodni.
                              Amúgymeg fogsz egy 5 ös lemezt, átjelölöd rajta a deklitartó csavarok helyét, és a tengelyekét is. átfúrkálod, a tengelyekhez behegesztessz anyákat, megfelelő méretű imbuszcsavarokat, és kész is. a deklitartó csavarokkal felfogatod a blokkhoz, a két nagy imbusszal ráfeszítessz, és már nyílik is.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 nov. 12, 16:54.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X