Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kipufogó tömítés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kipufogó tömítés

    Sziasztok!

    Szeretném tőletek megkérdezni, hogy a kipufogó dob és a könyök csatlakozásánál (Pannonia T5-ről van szó) a"stucni"-nál milyen tömítés megoldást javasoltok.
    Eddig sajnos nem sikerült olaj csöpögés nélkül összeszerelni.

    #2
    Azbeszt zsinór és alufólia.

    + néha hajtsd meg néha a lovakat hogy a kipufogó kiégjen valamennyire Városi tötyörgéstől szokott sírni
    Utoljára szerkesztve a következő által: BeniP10&P21; 2012 jan. 20, 16:29.
    sricsi70 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azbeszt zsinór és alufólia.
      Milyen módon? Az azbeszt zsinórt tekerjem körbe alufóliával és az így készült "szalámival" tekerjem körbe a tömítendő részt?
      Esetleg a könyök eme részét kell körbetekerni azbeszt zsinórral és utána alufóliával az egészet?
      Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 jan. 20, 16:52. Oka: Kiegészítés
      moncsi1990 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ha már felmerült ez a téma, szeretném megkérdezni, hogy mivel ajánljátok helyettesíteni a rákkeltő, kereskedelmi forgalomban már nem kapható azbesztzsinórt? Az interneten rövid keresés után találtam többfajta lehetséges megoldást is, különböző átmérőkben kapható, hőálló szilikontól a valamilyen textilhez hasonlítótó tömítőzsinórig (kis túlzással tehát még megjelenésében is hasonlít az "eredetire". Mit érdemes használni?

        Vagy ezek rosszak, és a veteránosok maradjanak csak az azbesztnél?

        Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	1
Size:	3.4 KB
ID:	129676 Click image for larger version

Name:	T__m__t___zsinor_4c77f8a15b3b6.jpg
Views:	1
Size:	151.2 KB
ID:	129677
        sepy, sricsi70 és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          mivel ajánljátok helyettesíteni a rákkeltő, kereskedelmi forgalomban már nem kapható azbesztzsinórt?
          Tudod soveny, az nem is igazi "szocializmusban megfáradt" gépszerelő-lakatos akinek nincs otthon abból az 'átkosból' megmentett (rákkeltő, kereskedelmi forgalomban már nem kapható ) , sodorható, jól tömítő "anyagból" legalább 'másfél kiló'.
          Úgyhogy az ilyen "modern cuccokat" kínáló boltokban nem fogunk egy darabig összefutni!
          OdinHEM, és 4 további látogató kedvelte ezt.
          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

          Komment


            #6
            Kisebb fa fém boltokban még lehet találkozni vele. Nem feltétlen zsinór hanem madzagként lehet megtalálni. Utóbbit szálakra lehet bontani.
            Én a könyök mindkét végén alkalmazom. Fent 3-4 karikányit csinálok és azt körbefonom alufóliával. Majd a könyök és a henger közé be. A könyök és a dob között ha csavaros akkor ugyanez. Ha muffos akkor összerakom és mielőtt ráhúzom akkor helyezek be pár fordulónyit.
            sepy, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Uraim! Figyelmetekbe ajánlom az egyel modernebb megoldást a teflon szalagot mely sokféle képpen alkalmazható, vagy a teflon tömítő karika. Tudom a fóliába csavarás azért kell ,hogy ne nyomja ki a kipuff, de a teflon szalag az én tapasztalatom szerint tartósabb. Kinek ízlése szerint a gyári anyagok sajnos nincsenek így ki mire esküszik a próbálkozások sora végtelen.

              Komment


                #8
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Uraim! Figyelmetekbe ajánlom az egyel modernebb megoldást a teflon szalagot mely sokféle képpen alkalmazható,
                22 évvel ezelőtt, emiatt a szuper technológia miatt kellett kétszer vízvezetékelni a barátom házát.
                Mindenhol spriccolt, ahol csak menet volt. Kicseréltük a régi vacak kenderre, azóta is szuperál.

                Komment


                  #9
                  Tekerni tudni kell nem csak a kerékpárt!!!!!

                  Komment


                    #10
                    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tekerni tudni kell
                    A kenderkócót is ! Fura de azzal meg jó lett.

                    Komment


                      #11
                      Régen éles vágóval vagy finom helyeken kézi fűrészlappal meg érdesítettük a menetet sosem gyűri ki a kócot utána jött a jó és bevált mínium és sosem engedett!

                      Komment


                        #12
                        És az életben szét sem lehetett szedni utána többször csak igen nagy munka és szigorító eszközök segítségével. Volt szerencsém ilyeneket bontani az örökké valóságnak szólnak ahol még ez van

                        Komment


                          #13
                          Üdv!

                          Én kimondottan kipufogókhoz használható, hőálló, szigetelő pasztát használtam. Tubusban lehet kapni. A neve pedig meglepő módon "Kipufogó tömítő paszta"

                          Komment


                            #14
                            Helló!

                            Én is próbálkoztam régebben azbeszt zsinórral, több kevesebb sikerrel! Ha jól "eltaláltam" tömített rendesen, de előfordult hogy többször is újra kellett tekerni mire jó lett.
                            Egy ideje már a hagyományos alu tömítéskarikát használom (pannóniához való méret bármelyik motoros boltban, vagy börzén kapható) Kettőt teszek fel , egyet közvetlenül a hollanderbe és úgy húzom fel a csőre, a másikat pedig a cső és a henger találkozásához. Előtte rendesen megtisztítom, lecsiszolok minden kormot szennyeződést kiegyengetem a cső peremét. A külső tömítést és a henger csatlakozórészét bekenem kipufogó tömítőpasztával majd jól meghúzom, felmelegítés után még egyszer utánahúzom, majd néha amikor eszembejut ellenőrzöm, álltalában minden nagyobb út után lehet rajta húzni egy kicsit. Mióta igy csinálom semmi korom, olajszennyeződés nem jön és nem ég rá a krómra!

                            Komment


                              #15
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Régen éles vágóval vagy finom helyeken kézi fűrészlappal meg érdesítettük a menetet sosem gyűri ki a kócot utána jött a jó és bevált mínium és sosem engedett!
                              Ebbe utólag beledumálok, mert nagy tapasztalatokra tettem szert.
                              A pici tekercsben kapható 150 Ft-os teflon szalag kuka.
                              A vizesek komolyabb, Loctite 55 menettömítő zsinórt használnak (ez szálas anyag).
                              A jól bevált módszer a kenderkóc és zsír (faggyú, nálam vazelin). A nikkelezett menetet fűrészlappal jól megkaparászni, hogy ne nyomja ki. Sok idomnál ez már gyárilag be van marva érdesre.
                              Tömítő paszta fölösleges.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X