Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia benzintankok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Szia!
    Szívesen lemérem neked az enyémről valamelyik nap.
    Érdekelne mi a váz és motorszámod? Az enyém is áprilisi.
    Írj egy privát e-mailt és segítek!
    Baráti üdv:Laci

    Komment


      #32
      Szia uxa!

      Köszönöm szépen a segítséget, e-mailt küldtem.

      Üdvözlettel: prosym

      Komment


        #33
        Pannonia TLF tank, aszimmetrikus beöntőnyílással

        Szokatlan tartály. Milyen modell?

        Click image for larger version

Name:	6617-bak.jpg
Views:	2
Size:	55.7 KB
ID:	130968

        Komment


          #34
          Attached Files

          Komment


            #35
            Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2012 márc. 28, 22:27.

            Komment


              #36
              piotrek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szokatlan tartály. Milyen modell?
              Készültek TLT-k is ilyen tartályal, meg TLF-k is 58-ban

              Komment


                #37
                Köszi szépen a méreteket és a képeket ApaE!

                Esetleg arról van tudomásod, hogy ezekre a tankokra csak szárnyas matrica került-e, vagy lehetséges az ovális matrica is. Az enyémen ovális a matrica és a csíkozásnál az arany a piros csík két szélén van. Ez lehet gyári, vagy ügyes egyedi díszítés?




                Még valami! A tanksapka milyen rajta, mert az enyémen is ilyen volt amikor vettem, de lecseréltem a gyári bakelitre.

                Előre is köszi!: prosym

                Komment


                  #38
                  Jawa/Cz tanksapka látható a képen.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #39
                    Akkor az csak véletlen, hogy mind a két tankon u.a. a tanksapka.

                    Köszönöm szépen az infót!

                    Komment


                      #40
                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Méretei: a tankon felül a két lehajtás között ~530mm hosszú, a visszahajtások alul ~28mm-esek, de a teljes hosszhoz még hozzá kell adni a két hajtott rádiusz miatt is (ami 7-8mm lehet kiterítve végenként - sok jelentősége nincs, ha több, az se baj, mert 'elfér'). A csík szélessége 25 mm, a lemez vastagsága pedig ~2mm - ezt sajnos nem tudtam pontosan megmérni, mert nem nagyon lehet hozzáférni, leszedni meg egyelőre nem akartam.
                      Üdv!

                      Nekem 2 db ilyen tankom van.
                      Az én méréseim a következők:
                      A lemez sáv hossza 600 mm,amiből kb. egyenletes darabok vannak visszahajtva a két végén.
                      Szélessége 24,5 mm ,a lemez vastagsága 1,5 mm!
                      Az egyiken a szárnyas matrica van,az biztosan eredeti. A másik tankon ovális.Szerintem az már cserélt,a szárnyas lehet az eredeti,de azért holnap megnézem,hogy látszanak-e átfestés nyomai rajta.
                      Csíkozás egyértelműen csak a két oldalán lehet,mert középen ott az alumínium dísz csík.
                      A tanksapka bakelit, ami Csepel szárnyas feliratos is lehet nagy valószínűséggel.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: uxa; 2012 márc. 30, 19:40.

                      Komment


                        #41
                        Üdvözlet Mindenkinek
                        T1-re TL tankot szeretnék tenni, amint látom ez nem probléma. Viszont a tanksapka esetleg más lehet? Ugyinis a T1-é nem szorul meg. Vagy lehet, hogy lakatolgatni kell a tank száját?
                        A tank bellül elég rozsdás. Mit csináljak? Hogy tudom kitisztítani?

                        Előre is köszi
                        Baka

                        Komment


                          #42
                          Kedves Baka!

                          A tankok mosásáról a fórumon már több oldalnyi írás van publikálva,hogy pontosan hol,most hirtelen magam se tudom,de kérlek vedd a fáradtságot és keresd meg!A tanksapkával kapcsolatban,pedig azt ajánlanám,hogy keresni kellene egy rávalót,vagy esetleg,ha passzol rá a meglévő,tömítést kellene alatta cserélni,a lakatolást pedig lehetőleg kihagyni.

                          Üdvözlettel:Che
                          soveny kedvelte ezt.

                          Komment


                            #43
                            Köszönöm a választ. Ettől féltem. Tréfa nélkül. Kerestem, de ezek szerint nem jól. Még új nekem ez a levelezgetés.
                            Gondoltam amúgy, hogy ez a téma már felmerült többször is.
                            u.i.
                            Egy hasonló névvel indítottak sok évvel ezelőtt egy szivaros topikot. Te voltál, vagy csak névazonosság?

                            Komment


                              #44
                              Itt nézelődj:
                              http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...-javitasa-156/
                              soveny kedvelte ezt.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                #45
                                nekem p-10-en van t-5 tank ajánlom,hogy tedd fel az ülést,utánna a tank felfogatását alakitsd át ugy is rozsdás a hegesztésnél legalább lehullik a rozsda,én betonkevetőben forgattam apró kaviccsal jó lett.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X