Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia primerhajtás, kuplung, sebváltó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    TLF65
    Lemezjáték, ezt a kérdést már túlbonyolítjuk.
    Szerintem nem bonyolítjuk túl, maga az élet bonyolult...

    Ezt valójában komolyan mondom. Egy motorkerékpár természetesen akkor is működik, ha a használója nem tudja, mitől megy, mi van a belsejében. Valójában egy kuplung szintű műszaki megoldás is rengeteg tervezési, kivitelezési, működtetési kérdést vethet fel. ezek olyan kérdések, amit az átlag ember még képes átlátni...szemben mondjuk egy processzorral...

    Komment


      Töröltem az előző hozzászólásomat. Nem volt értelme.
      Utoljára szerkesztve a következő által: TLF65; 2014 okt. 14, 10:55.

      Komment


        TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ezt is töröltem... végül is biztos jó az a rúgó, legyen úgy!
        Nem -nem -tényleg működni kell rugó nélkül ! Szinte egyszerre , de mind azt mondjuk ,hogy nem kell ! Ha minden tökélets !
        apacsavo, és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          Duke, TLF65 és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Tényleg nem a neked való ellentmondás a fő cél. Semmi ilyen nem vezérelt. Jó úton indultál el a reccsenés okának keresése kapcsán ,de aztán a gondolatmenetbe hiba csúszott. Erre próbáltam rávilágítani. De ezt ne vedd fel, csak az téved aki dönt (tudjuk a sün és a súrolókefe estéből) vagy hogy egy pozitívabb példát említsek Murphy törvénykönyvéből: "A szakmai tapasztalat egyenesen arányos a tönkretett berendezések számával".
            Nem állítom, hogy nagy a szakmai tapasztalatom , de hogy sok mindent tönkretettem már az biztos
            St.Z.350, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Lamella kérdésbe, nekem Szegeden van egy srác, aki nagyon nagyon jó minőségbe készíti a kuplung lamellákat, szokott hirdetni a veteranapron is. Ha kell még motorhoz, tuti tőle fogok venni, csak ajánlani tudom!

              Komment


                Okés,feladom. Vagyis maradjunk annyiban h a ti motorjaitokon nem lesz rugó az enyémen,meg amiket én javítok azon pedig lesz.
                Jó úton indultál el a reccsenés okának keresése kapcsán ,de aztán a gondolatmenetbe hiba csúszott.
                Nem csúszott semmi féle hiba a gondolatmenetbe,mert a motorom 8 éve ezzel a megoldással megy.Az hogy itt ez ELMÉLETBEN meg lett cáfolva attól a gyakorlatban még működik.
                supermax és joker kedvelte ezt.

                Komment


                  Cooter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Vagyis maradjunk annyiban h a ti motorjaitokon nem lesz rugó az enyémen,meg amiket én javítok azon pedig lesz
                  Nagyon jó ! És követendő a példa , ebből rögtön kiderül a szerelő neve . Gyakorlatilag a műhely védjegye .


                  Én is csinálok már vagy 20 éve valami hasonlót .A saját -és a munka --motorokba is beütök a fő alkatrészekbe egy jelet . A munkákba a későbbi esetleges reklamáció miatt --a sajátba meg a lopások miatt . Mert ugye ellopmi mindent lehet , de talán az alkatrészkénti eladás miatt esetleg fényderül .... Régebben felírtam hova mi van ütve , manapság meg egy fénykép és kész .
                  Ezt a módszert egyébként ajánlom mindenkinek ..
                  dkari, St.Z.350 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    CZsolti, dott és 6 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Apae ebben az okfejtésében eljutott a magyar valóság egy problémájához. Egyébként nagyon helyesen.
                      Országunk egyik alapvető problémája hogy hiányoznak azok , akik elvileg is látják a probléma okát . És erre a megoldás - mivel elvi alapon nyugszik - általános megoldás .
                      Minden más esetben a megoldás csak parciális ...
                      CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment


                        Ma megkérdeztem tőlük: Ccm veteránmotor Simson - Pannonia alkatrészek hogy az általuk árult vas kuplunglamella hogyan készül.

                        A válasz:

                        "Üdvözletem.
                        A vas lézervágással készül,majd a parafa ragasztva és préselve van,síkba csiszolva,marva..
                        Üdv.Szabóné"

                        Akkor ez megfelelne a keményebb nem parafa alapú lamellákhoz?

                        A váltó recsegésre érdekelne hogy a Tlf 1-0-2-3-4 váltója is épp úgy recsegős mint a 0-1-2-3-4 váltó?

                        Komment


                          Ugyanolyan fogaskerekek ugyanazt az utat járják be a fokozatok között, nem sokat számíthat a 0 pozíciója.
                          kedvelte ezt.

                          Komment


                            Ugyanolyan fogaskerekek ugyanazt az utat járják be a fokozatok között, nem sokat számíthat a 0 pozíciója.
                            Köszönöm! Erre voltam kíváncsi! Gondolom ha jobb lenne, jó alternatíva lehetne a 0-1-2-3-4 helyébe.


                            Lenne még egy kérdésem bár nem egészen ide való.
                            Nem tudna valaki egy eladó "Szente Gyula Így gondozd a Pannóniád" című könyvet?
                            Egyrészt már nincs lehetőség letölteni másrészt nem baj ha a kezemben tudom "forgatni"

                            Köszönöm!


                            Időközben itt: http://www... találtam.
                            Kicsit nehézkes de működik. Elolvastam a váltóról szóló részt
                            Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 okt. 17, 21:25. Oka: A hivatkozást töröltem

                            Komment


                              Komment


                                A hivatkozást töröltem. Az okáról itt (második pont).

                                Tehát ha van a könyv szerzőjétől avagy jelenlegi jogtulajdonosától a megosztásra vonatkozó írásos engedély, akkor megjelenhet itt a fórumon.

                                Én ágy néztem ez egy "hivatalos" oldal.
                                Letöltés menű nincs is csak lapozgatni lehet. De mindegy. Attól még a könyv érdekelne.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X