Közlemény

Collapse
No announcement yet.

E 10-es benzin

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    E 10-es benzin

    Itt az új benzin. Az E10-es. Használható Pannóniába szerintetek? Vagy mit javasoltok? Használjunk inkább 100-as benzint?

    #2
    Kedves Igrich!

    Már a E95-ben is 5% szerves adalék volt keverve és az is megromlott kevesebb,mint egy félév alatt,akkor gondold el mennyi idő alatt romlik majd meg az E100-as!Nem az lesz a probléma,hogy az E10-től nem fog működni a motor,hanem lerohaszt mindent ami az üzemanyaggal érintkezik,tank,benzincsap,porlasztó,.....Úgy emlékszem,hogy nem is olyan régen a Tigris írta,hogy az ÖMV 100 oktánosában talán nincs szerves adalék,de biztosra emlékeim szerint Ő sem tudta mondani,-ennek még utána kellene érdeklődni!

    Személyes tapasztalatom nincs,ezért csak mások véleményére alapozom a sajátomat,-ezt nézd el nekem!

    Hogy állsz a "Fecskés" kerékpárral,csinálgatod,vagy eltároltad valahol és vigyem e neked az első villát,a találkozóra?

    Üdvözletem:Che
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Itt az új benzin. Az E10-es. Használható Pannóniába szerintetek? V
      Szerinted én:és sok ezer társunk mit tankol????Ezzel együtt kell élnünk,mi akartuk a csatlakozást:megszavaztuk !

      Oda kell figyelni a gépre ha nem jól szuperál tisztítás,tisztítás ,ha van lehetőséged jobbra tedd azt !
      Titus kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Én nem vagyok úgy beszarva tőle. A régi járgányok mg 10 % vízzel is elmentek. ( Meg volt is benne annyi sokszor )
        Titus és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ugyebár elvileg hamarabb megdöglik illetve szét szexuálja a gumi alkatrészeket.
          1. a motort úgy állítod le hogy elzárod a csapot és megvárod míg leáll.
          2. hány gumi alkatrész van a Pnnónia karburátorban ami érintkezik ezzel a szarral? Akkor szarni rá!
          Titus kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            hány gumi alkatrész van a Pnnónia karburátorban ami érintkezik ezzel a szarral? Akkor szarni rá!
            Egy a benzincsap tömitése,ami alapból gondokat okoz.Esetleg benzincső .....az már vinil,félévente cserélem mert:bekeményedik,benzinszűrőt nem rakok mert mindig tiszta marad .A csap megfogja amit lehet ,csak szivárgási pont csőkeményedésnél(bilincs nem segít)!
            zahi kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              E10 és Sierra: Nem megy tőle, indításkor többször leáll, bemelegedve rángat. Egyetlenegyszer tankoltam, soha többet. Érdekes módon a tünetek megszűntek miután Mol 100-ast tankoltam. Ezt a taknyot mégegyszer még a Nyipróba se töltöm.
              Menni kell ukránba normális, 92-es oktánszámú benzinért.
              Nem csak a gumialkatrészekről van szó. Megtámadja a spiáter/zamak alkatrészeket, az üzemanyagtank fémalkatrészeit, a karburátor réz alkatrészeit. Továbbá többet fizetünk rosszabb hatásfokú üzemanyagért.

              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2020 jan. 28, 13:34.
              sepy és Che kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                Hogy állsz a "Fecskés" kerékpárral,csinálgatod,vagy eltároltad valahol és vigyem e neked az első villát,a találkozóra?

                Üdvözletem:Che
                Szia Che! Örömmel tudatom a fecske repül. A hátsó agyba jó lenne egy fék betét, mert a mostani kissé kopott De nem tudok bele szerezni ruszki agy közepet. esetleg az jó lenne.

                Komment


                  #9
                  Kicsit agyaltam én is erről az új löttyről, az e 10-esről. A 100-asról tényleg azt mondják nincs benne az a szerves lé. Esetleg lehetne úgy is, hogy fele 100-as és fele e10. Akkor matematikailag kb E5 lenne. Beszéltem egy szerelővel, az azt mondta, hogy a 100-asba tisztán ólomadalék kellene.
                  Mindegy motorozni fogunk és kifüstöljük Gretuka kicsi valagát.
                  sepy, mátéapu és Titus kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    . A 100-asról tényleg azt mondják nincs benne az a szerves lé.
                    A Mol 100-as az E5. Úgyhogy ez megdőlt. Repülőbenzin, az ólmozott, és az oktánszáma 73 és 115/145 között váltakozhat. Napjainkban már csak a 100-as oktánszámú, úgynevezett AVGAS LL100 (Low Lead – alacsony ólomtartalom) üzemanyagot forgalmazzák. Az autóbenzintől gyakorlatilag csak a hozzáadott adalékokban különbözik, illetve ólmozott, ami az oktánszám pontos beállításához és a kopogásmentes jó kompressziótűréshez szükséges. Hátránya, hogy drága, és csak nagytételben lehet venni.
                    Che kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Kedves Igrich!

                      Repülőbenzinhez valószínű nem fogunk hozzájutni,ezért azt ajánlanám,ha jó állapotú a tankod belseje és meg is akarod annak állapotát óvni,akkor már most érdemes lekezelni azzal a nem tudom milyen márkájú festékkel,amiről már sokszor esett szó a fórumon.A továbbiakban csak annyi üzemanyagot érdemes tölteni a tankba,amennyit ki is fogyaszt az ember és az esetleges maradékot érdemes leengedni tudom,hogy ez macerásnak tűnik de,ha már ilyen hosszú ideig megőrződött a Pannónia,érdemes annak állagára vigyázni.

                      A kevergetésről annyit,ha a k@kát összekevered csokival,a színe lehet,hogy homogén lesz,de attól még csokisk@ka marad!

                      Fecskés kerékpár hátsó agyam,illetve ahhoz alkatrészem,egyenlőre nincs,de fejben tartom és,ha találok valahol,akkor gondolok rád.

                      Üdvözlettel:Che
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2020 jan. 28, 19:42. Oka: Agymenés hozzáadása

                      Komment


                        #12
                        Én a kertigépekbe omw 100-ast használok+ löttyintek bele kis spurit. Kb 1,5-2 havonta indítom a szerkezeteket s így nincs gond. Az autóba inkább az omw prémium 95-öt tankolom (gyakrabban).

                        Komment


                          #13
                          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ukránba normális, 92-es
                          :d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

                          Komment


                            #14
                            https://www.youtube.com/watch?v=-wLJecVfiUk
                            Érdemes meghallgatni

                            Ezzel a baromsággal megölik a magyar autópark nagy részét

                            Komment


                              #15
                              A zunijó ...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X