Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia nem indul: mindent próbáltam már

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia nem indul: mindent próbáltam már

    Kedves fórumtársak!
    Idén került tulajdonomba egy Pannónia T5H ami a fizika törvényeivel birkózik, annyira nem akar indulni. Pár hete lett időm hogy elkezdjem rendbe rakni, a tankot kipucoltam, a benzincsapot szétszedtem és kitisztítottam, új tömítéseket kapott, a karburátort is szétszedtem, kitisztítottam, új úszót kapott a régi lyukas helyett, az előgyújtást is és a megszakítóhézagot is előírás szerint, helyes mértékekkel állítottam be. Új, megfelelő hőértékű gyertyát kapott. Összeraktam mindent és egyből indult gond nélkül, viszont pár perc járatás után a benzincsap ülepítőpohara megadta magát, elkezdett szivárogni belőle a benzin. Ekkor leállítottam és pár napra leraktam, mire az új pohár megérkezik (mivel a régi el volt repedve). Az új pohár beszerelése után elkezdtem indítani a motort és az meg se moccant. Na most, az ülepítőpohár cseréjén kívül az égvilágon semmi változtatás nem esett a szerkezeten azóta, mióta zavartalanul működött kevesebb mint egy héttel ezelőtt. Szikra van, egészséges, kékes a színe, a benzin zavartalanul eljut a karburátorig. A biztonság kedvéért újra kipucoltam a karburátort és még egy tartalék, fémpoharas Danuvia benzincsappal is próbálkoztam, de semmi haszna, továbbra sem indul. Vajon mi lehet a megoldás erre?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    #2
    A mindent kipróbáltam már.... amiket leírtál nagyon karcsú a mindenhez. A 40-50 éves szimmeringel produkál ily hibát a gép.
    zahi, wsievers és 7 további látogató kedvelte ezt.

    Komment

    Ugrás az oldal tetejére
    Working...
    X