Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T5 felni - alternatíva az olasz és spanyol gyártóknak?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    T5 felni - alternatíva az olasz és spanyol gyártóknak?

    Pannónia t5-höz az után gyártott olasz és spanyol helyett tud valaki ajánlani valamilyen alternatívát?
    Lehetőleg króm felnit aminek egyezik a mérete és a küllők száma.

    #2
    Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pannónia t5-höz az után gyártott olasz és spanyol helyett tud valaki ajánlani valamilyen alternatívát?
    Lehetőleg króm felnit aminek egyezik a mérete és a küllők száma.
    .....és még a nipli helyének a kinyomás iránya is ? persze van ilyen -a gyári eredeti .
    chemotox és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Pannónia t5-höz az után gyártott olasz és spanyol helyett tud valaki ajánlani valamilyen alternatívát?
      Hidd el, nem érdemes...
      Az olcsóbb drágább lesz végül.

      Komment


        #4
        Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        olasz és spanyol helyett
        Persze ! Ott van még a Kínai.

        Komment


          #5
          Egyszer éri meg beruházni. Különben majd meglátod, hogy mennyire elúszol a költségekkel....( Én a Spanyolt javaslom )

          Komment


            #6
            Hello, én javasolnam a cseh felnit. a jawa is 36 küllős. Jawamarkt.cz :: Ersatzteile f

            Komment


              #7
              Nekem is cseh van fent. Elől 19", hátul 18", nagyfékdobba fűzve.

              Komment


                #8
                Én a spanyolt választottam. Legalább nem csúfoskodik benne a radelli felirat. A régi menthetetlen volt, úgyhogy döntöttem.

                Komment


                  #9
                  A spanyol felniben a Küllő egy picit mas szögben áll, mint amit a nagyfekdobos kivan, de össze lehet vele fűzni. Nekem is az van bent a Tlf-ben

                  Komment


                    #10
                    Szervusztok!

                    Most sikerült leműtenem a gumikat a régi felnikről - lényegében a ráf a gumi alatt szétrohadt, így mégsem fogom tudni használni (festve lett volna, így ép belső peremmel nem számított volna a króm állapota).
                    Így viszont nem szeretném visszatenni, értelemszerűen.

                    Ugye van spanyol, olasz, indiai, kínai (TWN, gondolom ez Taiwant jelenti tulajdonképpen).

                    Létezik 1,85x19-es taiwani felniben alumínium, a spanyol krómozott árán:

                    http://e-motorparts.addel.hu/32333-k...-alu-310098twn

                    Nekem pedig megmagyarázhatatlan ( ) vonzódásom van ahhoz az anyaghoz.

                    A kérdés: megéri az alu kisebb tömege és a krómhoz képest viszonylagos érzéketlensége a spanyol minőségének beáldozását a taiwaniért?

                    De a lehetőségek tárháza szinte végtelen: van spanyol alu, darabja 18e forintért, illetve taiwani krómozott 8870 forintért akcióban... Az első túl drágának tűnik, a taiwani krómhoz volt szerencsém (foltosodó króm 2 év után; bár a garázsban, a két naponta ott beindított kocsi között tároltam, szóval én sem biztos hogy ártatlan vagyok...), úgyhogy a spanyol acél és a taiwani alu között vacillálok.

                    Ti mit gondoltok? Esetleg van valakinek tapasztalata?

                    (Elvonatkoztatva attól, hogy vajon jó-e a küllőfészkek kialakítása, amiről rendelés előtt kérnék képet az eladótól - kisfékdobos aggyal fűzném össze, így egyszerűbb egy fokkal a helyzetem állítólag. Persze körülnéztem használt, ép felni ügyében is, pl. az Alkatrészvadászat témában, de nem akar senki utánam dobni egy pár alig használt Radellit... Szóval marad az új alkatrész valószínűleg.)
                    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2014 aug. 10, 19:00.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 aug. 10, 19:40.

                      Komment


                        #12
                        kisfékdoboshoz keresel ráfot?
                        Igen, ahhoz. (Talán valahol leírtam: aljas módon feketére készülök festeni és várhatóan munkábajárós motoron lesz.)
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          kollarg kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Nem találom az alkatrészvadászat témát, valaki meghivatkozná?
                            Tessék itt van:
                            http://veteran.forum.hu/aprohirdetes...59/index6.html
                            és kedvelte ezt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Szervusztok!
                              Meghozta a futár az alu ráfokat, amiket az egyik netes webáruházból ( e-motorparts ) rendeltem.

                              A képek:

                              Click image for larger version

Name:	aluráf1.jpg
Views:	1
Size:	197.9 KB
ID:	140886Click image for larger version

Name:	aluráf2.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	140887Click image for larger version

Name:	aluráf3.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	140888

                              Tulajdonképpen a méret ugyanaz, az anyagvastagság a furatoknál a duplájának néz ki az acélhoz képest. A fészkek kialakítása sem tűnik rossznak - még ha a kívül látható körben lévő "árok" miatt nem is egyezik az eredetivel. A felni profilja alapvetően stimmel.

                              Click image for larger version

Name:	aluráf4.jpg
Views:	1
Size:	203.4 KB
ID:	140889Click image for larger version

Name:	aluráf5.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	140890Click image for larger version

Name:	aluráf6.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	140891

                              A felnin csak a beütött méretjelölés van. Szemmel láthatóan aki a hegesztést és az elmunkálást csinálta nem nagyon szeretheti a munkáját, mert nem erőltette meg magát hogy szép is legyen...

                              Apró szállítási vagy tárolási karc volt mindkettőn, de nem vészes, főleg mert ez nem fogja miatta ledobni a krómot.
                              Mondjuk lehet picit puhább az anyaga a kelleténél, ezt éppen ezekből a sérülésekből gondolom.

                              De előkészülök, összefűzöm (a motor eredeti kerékagyai, új csapágyak, utángyártott küllők) és kiderül.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X