Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T5 henger szerelési, és gyári hibával.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    T5 henger szerelési, és gyári hibával.

    Szia,


    vettem egy T5-os motort, motoroztam vele, de keveselltem az erejét, illetve ha jó erőben volt, illetve szépen húzott nagy fordulaton akkor nem szépen indult, ill nem volt tuti az alapjárat.
    Mivel nagy fölújításba kezdtünk, levettem a hengert, és ezt láttam:
    Click image for larger version

Name:	20141110_181654.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	157272

    "Megörültem", az aki előttem szerelte a motort, a hengertalp tömítést fordítva rakta föl!!!!
    Az átömlő csatornákból kitakart, így komoly turbulencia léphetett föl.

    Tovább forgattam, nézegettem a hengert, és ezt láttam meg:
    Click image for larger version

Name:	20141110_181816.jpg
Views:	2
Size:	191.5 KB
ID:	157273Click image for larger version

Name:	20141110_181840.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	157274

    Az aranykezű gyári dolgozó sajnos mellényúlt, és a karburátor fölfogatás furatát egy kicsit eltolta, így a szívócsatornából jelentős részt kitakart, szegény motor az elmúlt 49 évben folyamatosan fojtva volt.

    Találkozott már valaki ilyen problémával??

    #2
    Az önjelölt szerelők sok mindenre képesek ! Egyszer egy JAWA javítás alkalmával , sikerült egyiküknek a saját maga által gyártott tömítést úgy összehozni, hogy a felömlőknél egyáltalán ki sem vágta a hengertalp tömítést (a vastagságáról persze ne is beszéljünk , természetesen spirálfüzet borítóból ami akkoriban kicsit vastagabb volt mint ma)
    A henger efféle elmunkálása sajnos sokszor előfordult már , csakúgy mint a zárványos alkatrészek , de hallottam már olyanról is hogy a selejtbe kidobott alkatrészek "keveredtek valahogy " eladásra , melyeket némely alkatrész esetén az ötszögbe zárt MEO biléta hiányával azonosítani is lehet (pl gyári dugóba is beütve)
    CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      ....MEO jelzés beütést vállalok
      CZsolti, UK és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        És ilyen is van....

        Komment


          #5
          .MEO jelzés beütést vállalok
          Állom a sörödet:ha eljössz beütni a jelet!
          CZsolti és sepy kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            ...MEO jelzés beütést vállalok
            ... ha ettől hirtelen rendbe jönnek a hibás alkatrészek, akkor alapítsunk rá céget!
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #7
              .... ...miért , talán csak a jóba ütötték ?????????
              UK és sinter kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Még jó hogy beszéltünk erről a dologról . Találtam egy hengerfejet amit lehomokoltam és az említett jel hiába van benne -látszik ,hogy az "öntés" minősége , igen csak szar . Click image for larger version

Name:	PB180001.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	143056Click image for larger version

Name:	PB180002.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	143057Click image for larger version

Name:	PB180003.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	143058Click image for larger version

Name:	PB180004.jpg
Views:	1
Size:	188.3 KB
ID:	143059
                Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2014 nov. 18, 12:47.
                heeegany, wsievers és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Pedig ott az égéstér közepén van egy használható felület, egy szignó esetleg belefér.

                  Komment


                    #10
                    aláltam egy hengerfejet amit lehomokoltam és az említett jel hiába van benne -látszik ,hogy a hegesztés minősége , igen csak szar .
                    Azért a szimmetrikusra fúrt gyertyamenetek nem rosszak. "Balkezesek balról, jobbkezesek jobbról teszik a gyertyát. Egyenhengerfej minden Pannóniára!" (A reklámszöveg jogvédett. Két virtuális sör az ára Heeegany és Joker urak!

                    Öntést szerettél volna írni ugye? Ilyen feltáruló felületi zárványról sokat lehetne mesélni. De itt az égéstéren belül igazán ciki. Persze ez akkor nem számított. Gondolták, hogy az elvtársaknak lesz, vagy vidékre. Azoknak meg ez is jó.

                    Békéscsabán is volt egy téglagyári öntöde. Ott csillegörgőket is öntöttek. Nem foglalkoztak ott se sokat mindenféle mérésekkel. Hogyhogy nem egy ilyen görgőbe egyszer került egy akkora légzárvány, hogy úszott tőle. És ez kívülről nem is látszott. Olasz exportból jött vissza, hogy a pármaiak szeretnék megtudni ennek a különleges sajtnak a receptjét.

                    - - - Updated - - -


                    Az aranykezű gyári dolgozó sajnos mellényúlt, és a karburátor fölfogatás furatát egy kicsit eltolta, így a szívócsatornából jelentős részt kitakart, szegény motor az elmúlt 49 évben folyamatosan fojtva volt.
                    Lehet, hogy előtte ács volt. Ott a centik számítanak. Fél centire nem adunk.

                    Komment


                      #11
                      Azért a szimmetrikusra fúrt gyertyamenetek nem rosszak. „Balkezesek balról, jobbkezesek jobbról teszik a gyertyát. Egyenhengerfej minden Pannóniára!” (A reklámszöveg jogvédett. Két virtuális sör az ára Heeegany és Joker urak!
                      A kétbalkezesek pedig minden oldalról....

                      Komment


                        #12
                        .....jaa , persze persze -csak nyaltam csak nyaltam -----ja persze az öntés , igen az öntés ...

                        Komment


                          #13
                          Ha már egyszer beleette az olaj magát az alu-ba , főleg a gyertyamenetnél , már igen nehéz zárványmentesen behegeszteni azt . Bár az is igaz hogy ezen a felületen még soha sem láttam ilyen szép MEO beütést

                          Komment


                            #14
                            .....mert fiatal vagy

                            Komment


                              #15
                              -látszik ,hogy az „öntés” minősége , igen csak szar
                              Inkább a hegesztésé nem? A középső gyertyanyílás helyén...
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X