Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mostmár nagyon várom, hogy elkezdjem összeszerleni az enyémet. Nálam alapméretes volt a henger, így most lett előszőr fúrva. Hátha mostaninál már rendben van. Az esztergályos tuti kiderékszögelte a főtengelyt. Nekem egy dolog nem világos még, bocsi ha nagyon értetlen vagyok, ha kiderül hogy feszül, akkor mit lehet tenni érte? Újrafúratni? Főtengely újra ellenőrizni? Csapágyházak átmaratása? Mert leírták itt páran hogy lehet ellenőrizni, de ha megvan a baj, mivel lehetne majd kezelni szerintetek?

    Komment


      Hajlítani a hajtókaron(egyes motoroknál lehet annyit mozdítani a hengeren oldalirányba pl: K-750)...általában azért nincs derékszögben mert:
      ad1 : A motorszerelő "mester" hajlítja el a csapszeg kiütésekor
      ad2 : a felső persely cseréjekor/dörzsárazásakor félre lett dörzsárazva(vagy negatív hordóra és félrekopott)
      Lemezjáték és sricsi70 kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Megnézem hogy áll majd a henger és a hajtókar. A motorszerelő bácsi én voltam, a csapszeget nem kellett ütögetni, mert ki volt kopva, s könnyen kijött.

        Komment


          dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A motorszerelő bácsi én voltam
          Nem mondtam, hogy most történt-régebben is lehetett.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mostmár nagyon várom, hogy elkezdjem összeszerleni az enyémet.
            Megértelek.
            De egy tömítéskészlet miatt főleg.
            Egyébiránt, a magam részéről soha nem használok olyat. Amikkel Simsonnál, Babettánál, MZ-nél találkoztam, az mind mintha valami rétegelt papír lett volna és a tökéletes formai egyezésben sem vagyok biztos egyáltalán.
            Egy ív A/1-es műszaki rajzlap, amire szükség van egy blokknál, egy 0,2 mm-es papírlap. A tömítéskészítés módszerét pedig a faterom tanította, mikor már gyerekként érdeklődést mutattam a szakmája és otthoni Pannónia szerelési tevékenysége iránt.
            Csak egy megfelelő méretű villáskulcsot igényel, ezúttal nem a kulcsnyílás számít, hanem a fej külső mérete, alakja. A rajzlapból kivágok kb. egy olyan darabot, ami az adott tömítendő felületet lefedi, aztán az egyik illesztőhüvely peremén a villáskulccsal körbeütögetem amíg elvágja és ráhúzom, megfeszítve a lapot ugyanígy a másiknál. Ezek után fixen áll a lap a felületen és kívül-belül körbeütögetem a tömítőfelület élén. Ettől valami ilyesmi lesz belőle:

            Click image for larger version

Name:	20120705445.jpg
Views:	1
Size:	123.3 KB
ID:	131650

            Innen két lehetőség van, vagy addig ütögetjük a villáskulcs fejével, míg körben mindenhol elnyíródik a papír vagy levesszük, megfordítjuk és hegyes ollóval pontosan körbevágjuk. Én ez utóbbit szoktam.

            A pár perces művelet végére lesz tökéletesen passzoló tömítésünk akár blokkhoz, akár deklikhez.
            Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2012 aug. 05, 16:41.

            Komment


              demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A pár perces művelet végére lesz tökéletesen passzoló tömítésünk akár blokkhoz, akár deklikhez.
              És a pár perces művelet végére lesz még bónuszban egy nem passzoló deklink és blokkfelünk elintézett tömítőfelülettel...
              Én csak egy már nem használható pótblokkon alkalmazom ezt
              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 aug. 05, 17:42.
              soveny és sricsi70 kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                Akkor most nem értünk egyet, de az nem baj.
                A felülethez hozzá sem kell érni, az élén zajlik a művelet, a behatást meg a papír viseli, azért is nyíródik.

                De én pl. ettől sokkal nagyobb problémákkal küzdök, hajlott deklik mm-es réssel a blokkhoz ha már szóba került.

                Komment


                  Abból marás lesz...vagy csiszolsz, ügyesen és sokat-egy elég nagy üveglapon.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    Hello!

                    Készítettem már én is hasonlóan tömítés garnitúrát pl a simson sr2 höz. Mivel nem kapni, vagy arany árba a gyári. Sokat szenvedtem pl a hengertömítéssel, ezért most reménykedek, hogy a múlt héten postázott garnitúra holnapra megjön. (sebaj, addig belerakom az új csapágyakat a helyükre.)

                    Komment


                      Ma folytattam a takarítást, brigéciol, benzin stb. Elpucoltam a vázat, a láncrésznél a koszt, stb.

                      dott Albuma: Pannónia Blokk

                      A második, harmadik, negyedik kép a jelenlegi félig összerakott állapot, megnéztem hogy illeszkedik a váltó stb, s továbbra is várom azt a k....va tömítés készletet amit kb egy hete rendeltem már meg, s igazán ideérhetne.

                      De addig is akad teendő bőven, majd nekilátok az elektromos rendszernek is, mert eléggé össze vissza van sufnizva szegény, gondoltam rá lehet hogy inkább veszek kábelköteg szett-et hozzá, s kicserélem.

                      Komment


                        Dott, hogy állsz a blokkal?

                        dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az "én" esztergályos bácsim, már az itteni veterános körökbe bejáratott (ők ajánlották), minden felújítása (főtengely, fúrás, új csapszeg, új dugó szóval komplett) lesz olyan 13 körül. Nem tudom hogy ez sok vagy kevés, de nagyon érti a szakmáját a bácsi, így bízom benne!
                        A kérdésedre, most már bátran mondom, hogy a 13 igen jó ár, ráadásul annak a felét minimum kiteszi az anyag.
                        Nekem kész a főtengelyem, 12 ezret kértek érte egy kisvárosi gépműhelyben. A fúrás még 4 lesz, dugattyúnál az Ambikával teszek most kísérletet, tehát kb. egy huszas ugyanaz a művelet, mint neked.

                        Komment


                          Nagyon jó ár! Nekem a henger fúrás, főtengely felújítás, dugóval gyürüvel volt 32E Ft... Akkor most kicsit lehúzva érezhetem magamat gondolom...

                          Komment


                            Hello! Nem tűntem el, "csak" egész héten dolgozok, s hiába van már minden hozzá itt, nincs mikor összeraknom (előre láthatólag vasárnap tudom 90% ig összedobni). Akkor most nyugodt vagyok hogyha ez jó ár érte, IGAZ hogy most kitől mitől milyen dugattyút szerzett hozzá nem tudom, de gondolom már megvan neki a jól bevált/bejáratott hely ahonnan JÓT hoz.
                            A blokkot össze kéne csavarozni, meg a kuplung felől visszarakni a főtengely csapágyakat, és a szimering tartó házat.
                            Ti hogy szoktátok a legjobb hatásfokkal kihézagolni? Az eredetiket visszaraktam, de volt ahova még kellett hézagoló. (váltónál).

                            Komment


                              Én pl. megmérek mindent. Mert mondjuk felújítás után a főtengelyem 3 tizeddel ment összébb.
                              Megmérem a sonkák szélességét meg a forgattyúsházét, mert a különbséget kell majd a két oldalon szétosztani. A főtengelyre rátolom a csapágyakat és a szimeringtartót is, így meg lehet mérni, mennyire esik a két oldalon a csapágyak külső pereme a sonkáktól. Ha berakom a zégergyűrűket a blokkba, azok távolságát szintén le lehet mérni a forgattyúsház falától. Aztán ezek különbségéből még le kell vonni a sonka-fogattyúsház hézagot, ami az elején ketté volt osztva és kijön az elméleti hézagológyűrű méret.
                              Aztán meg a gyakorlatban megmutatkozik, hogy az elméleti méret megfelel-e. Én tömítés nélkül összefogatom a blokkfeleket főtengellyel, nem szorulhat, nem lóghat. Ha szükséges, még a gyújtás oldalon lehet változtatni a hézagoláson.
                              Lemezjáték kedvelte ezt.

                              Komment


                                Hali!

                                Ma tudtam foglalkozni a géppel. A hézagolás sikerült, most teljesen jól áll. Beszéltük hogy meg kellene néznem a főtengely-henger derékszögben való "létét", jelentem ahogy írtátok kipróbáltam, s tökéletesen mozog benne a dugattyú, nem feszül semelyik irányban, szóval ha volt is ilyen nyűgje, az az esztergáláskor orvosolva lett.
                                A váltót is összeszereltem, most jól áll, igaz a működését illetően még nem vagyok benne biztos hogy sikerült összerakni jól.

                                Azért adódott meglepetés : eltört ez a kis szemét rugója a berugó-fél fogasívnek. van egy másik, de az olyan irgalmatlan erős ha feltekerem, hogy szerintem túlzás.... szval ha van valakinek eladó, szóljon már.

                                A blokk tömítését illetően: most összeraktam a "jól megszokott" bezsírozom a papír tömítést, letakarítom a blokk feleket módszerrel. DE azon gondolkozom, hogy van nekem itthon hőálló tömítőm, csak mégis kenni kéne közé?! Inkább most tegyem meg, mint mikor feltöltöm olajjal s majd csöpög belőle, akkor kezdhetem előröl. Habár eddig nem volt tömítettségi probléma... vélemény?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X