Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a hengerfej merevítővilláját
    Nem tudom nálad hogy néz ki a pozíciója, de nálam az a csavar bizony nem jön ki addig amíg a tank fent van.
    (bár a felsőt elég lehet lazítani, de a hengerfej csavarjaihoz se lehet egyszerű hozzáférni a tank levétele nélkül)

    De nem egyszerűbb lekapni a tankot? Az pár perces művelet és akkor megfelelően hozzáférsz.
    sepy, zahi és Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      ....nem frissen fúrt a henger ?

      Komment


        Loctite si 5699 em van.
        Könyörgöm ne használd!
        szereld szét simítsd le a felületeket akár reszelővel készíts méretre tömítést zsírozd be kétoldalt és rakd össze többet ér minden ragacsnál(főleg ha nemkivánt helyre csorog,és emiatt butaság oldalról bepriccolni.)
        sepy, zahi és joker kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          ....had tanuljon .
          demeter, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Én már az első összerakásnál is pasztát tettem a papír két oldalára. Végül is ment a motor. Annak ellenére hogy a szívótorkok felét elzárta a benyomódó paszta...
            Legközelebb jobban figyeltem már rá, akkor már csak egy pici kb 1cm-es helyen lógott be 1mm-t az egyik oldalt.
            Azóta nem jutott be semmi. A mostani szétszedésnél sem volt ott paszta.

            Én a felületre teszek egy kicsi passzát aztán az ujjammal olyan vékonyra lehúzom amennyire csak tudom, ráadásul a felömlők körül elhagyok pár mm-t a belső szélétől.
            Eddig bevált és szétszedni sem nehéz. Szóval most is így fogom.
            demeter, mátéapu és Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              heeegany
              Én a felületre teszek egy kicsi passzát aztán az ujjammal olyan vékonyra lehúzom amennyire csak tudom, ráadásul a felömlők körül elhagyok pár mm-t a belső szélétől.
              Eddig bevált és szétszedni sem nehéz. Szóval most is így fogom.
              Én ugyanígy jártam. először nem sajnáltam a pasztát, de ha jól emlékszem, az enyém 5920-as volt (az a piros), és rájöttem, hogy nagyon vékonyan kell csak.
              A felömlőnél különösen fontos az áramlás milyensége miatt, hogy ne okozzon "lépcsőt"!

              A korhű a papír és a zsír, ezzel maximálisan egyetértek!!!

              ezzel együtt is én a blokk középső részénél papírt és pasztát használtam (ott a papír kellett a távtartás miatt), de a baloldali deknit csak pasztával tettem fel. Utána figyeltem, hogy hagy-e olaj nyomot maga alatt...és később csalódva láttam a betonon egy-két olaj cseppet...Na, sz@rt se érnek ezek a paszták, gondoltam...aztán, amikor megnéztem, honnan jön, láttam, hogy kicsit meglazult a forgattyús ház leeresztő csavar!

              Szóval a pasztás összerakás után tiszta bír lenni a blokk, annyi olaj van rajta, ami a porlasztó úszóházából kijutó benzinből visszamarad.

              A paszta szerintem még olyan felületi hibát is képes kijavítani a blokk fél, ill. a dekni érintkező felületén, amit a hagyományos összerakásánál csak a felületek síkba köszörülésével, vagy esetleg finom marásával lehetne javítani...de hát kinek van ilyen gépe otthon?

              Szóval, nálam a paszta már a kompromisszumos megoldások közé tartozik...

              Azt már csak megjegyzem, hogy egyik börzén sem kaptam olyan tömítés készletet, aminek elöl is van orr része, (T1-es és a korábbi blokkokhoz való), mindenhol az újabb típus van, ami ráadásul elég vacak vékonyka papírból van.
              ...Sőt a hengertalp alá sem tettem papírt! Ha jobban belegondolok, ezzel kicsinykét növeltem is a kompresszióviszonyt...még a végén kiderül, akaratlanul is tuningolom a gépet???!
              heeegany és demeter kedvelte ezt.

              Komment


                heeegany, de neked van esztergád ! tessék használni ! mielött felteszed hengertalp lesímit és csak egy lehelet tömítés kell .

                azért kérdeztem az elöbb a kollégától -hogy most fúrták ? - met ha igen akkor a fúró ember nem húzta fel a talpát ???
                heeegany és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  joker
                  de neked van esztergád ! tessék használni ! mielött felteszed hengertalp lesímit és csak egy lehelet tömítés kell .
                  Itt egy pillanatra elakadtam. Milyen módon fogod be a hengert esztergába, hogy utána felszabályozd a hengertalpat és picit se menjen el a hengertalp és a furat derékszöge?

                  Megfogod a henger hüvelyét alul tokmányban és forgó csúccsal megtámasztod a hengerfej felől?
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 jún. 01, 22:06. Oka: kiegészítés

                  Komment


                    Fúrás előtt , mint bázis, megfogja a furatnál , felszabályozza a hengertalpat ( a lehető legkevesebbet !) ezzel kialakítja a fúráshoz a sík és merőleges bázisfelületet , majd ehhez fúrja a hengert . Összerakáskor pedig alsó holtpontra tömítéssel hézagol , két hengeres esetén pedig sűrítő tér ki köböl , egyformára alakít ...
                    De mindez , főleg akkor igaz ha naggyából merőleges a hengertalp a furat közlpvonalra , vagyis lehetőleg gyári , vagy profi gépműhely fúrta ( találkoztam olyan hengerrel, amelynek második fúrása alkalmával éppen csak "kijött" a merőleges (!) hengerfal tisztára... , vagyis 0,25 mm ferdeség volt benne kb 120 mm-en ...)
                    Egyébként a Loctite 572 sokszor segített már , hasonló problémákon , de csak csínnyán kell bánni vele ... (nem szilikonos , elég híg , indítás előtt várj vele egy pár órát ... )
                    Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 jún. 01, 22:16.
                    sepy, demeter és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Ezt értem, hogy henger fúrás előtt ezt a műveletsort végzi, csak azon gondolkoztam el, hogy fúrás után meg tudod-e még egyszer úgy fogni, hogy a hengertalpat felszabályozva, az ne menjen el a merőlegestől a henger középvonalához képest?

                      Komment


                        ??????
                        Talán úgy gondolkodnék fúrás után , hogy a hengerfej felőli oldalon finoman befognám, a szoknya felől pedig egy központfurattal ellátott megfelelő hosszú alu dugót helyeznék el benne (nem annyira laza illesztéssel ...) , majd ezt forgócsúccsal megtámasztva, adódna a gép vonalával való egytengelyűség (ha minden igaz ...) , és ezek után szabályozhatóvá válna a hengertalp síkja . Esetleg az előbbiekhez hasonlóan teljes alurúdra felhúzni , egyik vég tokmányba fog és a henger pofának ütköztet , másik vég központfuratnál megtámaszt , nyomatékátvitel egy darab hengerfejcsavar által a tokmánypofának támasztva , csak hogy nehogy sérüljön a futó felület ! ( mivel ÖV alacsony fordulat a lehető legkisebb előtolással , és f.mélységgel ) De bizonyára vannak akik profibbak ebben a témában ...
                        demeter és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Ami már így is elég bonyolult.azon egyszerűsíteni kellene. Sserintem a hengertalp gyárilag elég sík. Olyan mester kezébe szabad szabad odaadni aki kepes egyenesen(derékszög) kerek lukat fúrni.
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            gyorsan sok hozzászólás lett, csak kapkodom a fejem micsoda élet és segítőkészség van itt

                            frissen fúrt a henger, de ezt elfelejtettem megkérdezni, s nem emlékszem a hengertalp felületére, majd most ránézek

                            ha hozzáférek ok, ha nem akkor lekapom a tankot, kényelmesebb s biztosabb

                            hogy miért csak sima papírtömítést raktam? ez jó kérdés bíztam valamiben ....

                            a pasztával ésszel bánok, a karbinál már megtapasztaltam, mennyi az elég ebből is

                            köszönöm
                            sepy kedvelte ezt.

                            Komment


                              Atti69

                              Szerintem is az már nagyon rosszul fúrt henger kell, hogy legyen, aminek a talpát még hozzá kellene igazítani, és ilyen módon javítani lehetne a helyzeten...Vagy valami egyéb sérülésnek kell lenni a henger talpon, de ez már nem hengerfúrás kérdése...

                              Minden egyéb henger talppal kapcsolatos művelettel hibát vihetünk be a derékszögelésbe, és ne felejtsük el, a néhány százados dugattyú illesztés mellett, század milliméteres hibák is problémát okozhatnak.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 jún. 02, 06:48.
                              Atti69 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sserintem a hengertalp gyárilag elég sík
                                ...ahogy mondod -GYÁRILAG - viszont mára már olyan girbegúrba mint a malac ....

                                nem akkora cécó az a talpsíkolás , bár én inkább siktárcsára fognám , kióráznám a likat , aztán utánna átteném az órát a hengertalpra is --aztán akkor látszik aminek látszani kell

                                - - - Updated - - -

                                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Minden egyéb henger talppal kapcsolatos művelettel hibát vihetünk be a derékszögelésbe, és ne felejtsük el, a néhány százados dugattyú illesztés mellett, század milliméteres hibák is problémát okozhatnak.
                                igen ezért nem hengerfúró aki a talpas hengerek fúrását nem egy érintó talpsíkolással kezdi azoknak tudnám ajánlani a szakmaváltást -kutfúrásra
                                zahi, sepy és 6 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X