Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üdv Beagle!

    Szeretném felhívni a figyelmedet,hogy a Pannonia nem hüvelyes motor,egybeöntött hengere van.Hüvelyes az MZ és a Simsonok,na meg a Jawa 638-as. A többi szici mot. nem az.
    Neszmélyi motoros kedvelte ezt.

    Komment


      Nem kertalatti túrákhoz kell.
      Hanem rendesen használni.
      Azért kérdezek ennyit meg lehet butaságokat is mert itt vannak tapasztalt emberek akik tudnak segíteni mit , hogyan érdemes csinálni mire érdemes kicserélni, stb.

      Komment


        St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a Pannonia nem hüvelyes motor,
        Köszönöm a javítást,de tudom én is. Azért írtam,hogy "hüvelyes",mert egyszerűbbnek tűnt ez a megfogalmazás.(mint pl. hengerfurat)

        Komment


          Ha jó dugót akarsz MPM-kistrakiét tedd bele,ha minden igaz az nem ragad a nagyobb szilicium tartalom miatt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            A benzintankot mivel érdemes kimosni?

            Komment


              Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A benzintankot mivel érdemes kimosni?
              Miért te nem benzinre gondoltál?
              A nitró,észter-higitó jobb,de kicsit drágább.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Gondoltam arra is csak hátha van valami spéci folyadék ami kimos belőle mindent.

                Komment


                  Ma sikerült elvinnem a hengert felfúratni.
                  2 hét múlva lesz kész.
                  Két hengert vittem elvittem a tartalék blokkét is.

                  Komment


                    Milyen dugattyút használnak?
                    Mennyi lesz a művelet?

                    Komment


                      A művelet 8 ezer forint lesz.
                      Ebben benne van a fúrás plusz csinál bele új dugattyút plusz csapszeg plusz dugattyúgyűrű.

                      Komment


                        Korrekt. Itt a megyében megkérdeztem a Karsai műhelyt, 7800 kompletten a fúrás meg a dugattyúszett, de az Berta.
                        Neked maguk fogják a dugattyút legyártani?

                        Komment


                          Igen ők gyártják le CNC géppel.
                          Kíváncsi leszek sosem csináltattam még ilyet.
                          Majd teszek fel képeket a végeredményről.




                          A henger és a blokk ahol találkozik ott nekem papírtömítés volt és ott fals levegőt szívott be.
                          A papírtömítés helyére lehet valami hőálló pasztát tenni a jobb tömítés érdekében?
                          Ha igen ti mit ajánlotok?
                          És a hengerfej és a henger között nekem nem volt tömítés csak folt volt körülötte a henger tetején a hütőbordákon oda is kell gondolom valamilyen
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Shifty; 2013 jan. 29, 19:38.

                          Komment


                            A papirtömités kiegészitésére lehet pasztát is használni.A tömitéseknek hézagoló szerepük is van.
                            A hengerfelyet csak sörözés után lehet feltenni,a doboz anyagából készitve!
                            OdinHEM kedvelte ezt.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És a hengerfej és a henger között nekem nem volt tömítés csak folt volt körülötte a henger tetején a hütőbordákon oda is kell gondolom valamilyen
                              Kísérleteztem én is a sörösdobozzal, de nem vált be.
                              Fótigyulának viszont van 0,5 mm-es anyagból készült lágy alumínum karika, ami a T5 hengerfejbe passzol.
                              igaz, én 10-es hengerfej alá teszem, ott egy kis pasztával előbb rögzíteni kell a hengerre a megfelelő tájolás miatt és aztán lehúzni a hengerfejet.
                              mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Hello!

                                Kicsit jobb idő lett, nekiálltam összedobni a kuplungot, elolvastam a tanácsokat, nagyon jól sikerült!
                                Végre tip-top a blokkom!
                                OdinHEM és demeter kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X