Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia P12 Izzó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia P12 Izzó

    Sziasztok,

    P12 es hez keresek izzókat - jelenleg a hátsó világításom cseréje lenne fontos.

    Az alkatrészjegyzék szerint az alábbi izzókra lenne szükségem.

    Fényszóró 35/35 W BA 20d fejjel
    Hátsólámpa és fékjelzés 6 V 5/15 W BAY 15d fejjel
    Parkírozó fény elöl 6 V 1,5 W BA9s fejjel
    Műszervilágítás 6 V 1,2 W BA7s fejjel

    Be tudom ezeket szerezni valahol?
    Esetleg volna LED -es alternatíva ugyan ezzel a feszültséggel/tejlesítmányigénnyel és foglalattal?

    Nagyon szépen köszönöm!
    zahi kedvelte ezt.

    #2
    Szia freeop!

    Be tudod, én is be tudtam. Ahhoz azonban, hogy tanácsot tudjunk adni, jó lenne tudnunk, hogy merre laksz. Én például ebben a barátságos helyi autósboltban minden izzót meg tudtam szerezni, amire szükségem volt a motorokhoz. Két napon belül hozták a BA7s foglalatú 1,2 w-os égőt is, amit korábban hosszasan és eredménytelenül keresgéltem, mert még a Tungsram márkaboltban sem tudtak nekem szerezni.

    Szóval első körben szerintem autósboltban próbálkozz!

    Sok sikert!
    apacsavo kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Szóval első körben szerintem autósboltban próbálkozz!
      Azután, lakhelytől függetlenül:6V - ETbike
      soveny kedvelte ezt.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #4
        Igen, köszönöm! Ez lett volna a másik tippem, csak:
        1. nem emlékeztem az oldal pontos címére
        2. bár egyáltalán nem vagyok webshop-ellenes - néhány izzót egyelőre még nem tartom érdemesnek Internetről rendelni

        Komment


          #5
          OdinHEM, apacsavo és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ma délelőtti elfoglaltságunk a motorjaink Ledesítése volt.
            Nagyon szuperül megcsinálta Ádám (fehér piros Yamaha FZR a találkozónkról)




            Ez lett beépítve:





            A bukókereten levő LEDekhez keresünk "lámpaházat" (egyenlőre csak a műanyaglap van föltéve,7-7,5 cm átmérőjű a lap)
            Tudjátok-e hogy melyik lápa lehet jó hozzá?

            Komment


              #7
              Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez lett beépítve:
              Hány lumenes LED-ekből készült?
              Egyébként véleményem szerint hátsó lámpába/irányjelzőbe meleg fehér fényű jobb. Úgy nem lesz narancssárgás árnyalatú a búra.

              Bokókeretre szerintem 1 db teljesítmény LED-et (power LED) kellene tenni(oldalanként persze). Azokhoz lehet kapni lencsét, foncsort... Esztergálni hozzá egy pofás házat és abba építeni.
              Mondjuk teszel bele 2db 10w-os, 1000lm-est, vagy nagyobbat. Bár ezekhez már kell némi elektronika. 10w-osból még nem találkoztam olyannal ami 12v-nál kevesebbel menne. (bár ehhez még nem kell túl komoly elektronika, 20w-ossal már több a baj)
              És persze ezekhez lehet kapni különböző szögű, vagy állítható lencséket. Így még azt is te döntheted el hogy milyen legyen a szórási szög.

              Én a T5-ösösmhöz tervezek csinálni a hátsó lámpába(vt3-as "szappantartó" lámpa van rajta)LED-es égőket. Gyári foglalatba valókat persze.
              Teljesítmény LED-ekből meg barlangász lámpákat csináltam már párat.

              Komment


                #8
                Én vettem egy 6V-os izzókészletet. Abban ezek megvannak. Kb 500 Ft volt.
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Világítás korszerűsítés:: A LED-ek ura

                  Nálunk nagyon bevált
                  sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Kicsit fejlesztettem a LED-es irányjelzőimet. Huzal lábas kivitelt(4*6db LED) lecseréltem 1W-os teljesítmény LED-ekre(4*1).

                    Click image for larger version

Name:	P8070010.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	140765Click image for larger version

Name:	P8070012.jpg
Views:	1
Size:	211.1 KB
ID:	140766Click image for larger version

Name:	P8070011.jpg
Views:	1
Size:	201.8 KB
ID:	140768
                    Szemből sok különbség nincs(legalábbis sötétben ugyanúgy vakít mind a kettő). De a búrát sokkal jobban bevilágítja ami szerintem nagyban növeli a láthatóságát. Mondjuk nem meglepő. Azok 17°-os szögben szórták a fényt ez meg 120°-ban.

                    Na meg persze jóval jóval egyszerűbb konstrukció. Ez 3 alkatrészből áll, a régi 13-ból.
                    Click image for larger version

Name:	P8070001.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	140764Click image for larger version

Name:	P8070014.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	140767
                    Click image for larger version

Name:	P8060001.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	140762Click image for larger version

Name:	P8060003.jpg
Views:	1
Size:	188.9 KB
ID:	140763

                    A régi égőnként 6 db 1 lumenes LED-ből volt. Bár ezek kicsit túl voltak hajtva, mondván villogva bírják. Így valamivel jobb volt a fényük. Na de most egy LED 90 lument tud. Úgy hogy nincs 100%-on járatva.

                    Ja, és ezeket még ki lehet egészíteni 1-1 ilyen LED-el
                    Lemezjáték, kollarg és 7 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Ricsi nagyon mutatós a világításod. Talán a Zümi alkotása? Ha nem titkos és olvastam.hogy a Ti közösségetek tagja az elérhetősége esetlegesen??. Segítséged megköszönve baráti üdvözlettel: Sepy.

                      Komment


                        #12
                        "Na meg persze jóval jóval egyszerűbb konstrukció. Ez 3 alkatrészből áll, a régi 13-ból"

                        Nagyon tetszik ez a villogó megoldás. Nyák-terv, kapcsolási rajz esetleg?


                        Komment


                          #13
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          Nagyon tetszik ez a villogó megoldás. Nyák-terv, kapcsolási rajz esetleg?

                          Ez a fődarab:Click image for larger version

Name:	iranyjelzo1.JPG
Views:	2
Size:	88.2 KB
ID:	140788 (annyi hogy a Heeegany feliratot 2-nél megfordítottam, hogy ne fejjel lefelé legyen már a lámpában )
                          Ez pedig kiegészítés hozzá:Click image for larger version

Name:	iranyjelzo2.JPG
Views:	2
Size:	27.5 KB
ID:	140789 Hozzá lehet forrasztani a fődarab aljához, akár döntve is. A tápfeszt a stab IC-től kapja, tehát csak egy AMC és egy LED kell rá. A nem használt furatok azért vannak hogy a kiegészítést vastagabb dróttal meg lehessen fogatni.
                          Ha kell küldök nyákterveket is. (vagy ha újra működni fog a letöltések rész akkor feltöltöm oda)

                          De előtte szerezz be hozzájuk AMC7135 -as IC-ket (ebay, vagy rendeled egyenesen Kínából) és valami szimpatikus árú és színű 1w-os teljesítmény LED-eket.
                          Aztán ha a LED nyitófeszültsége 3,3V, vagy az alatti akkor elég egy sima 3,3V-os stab IC, olyan aminek a középső lába a kimenet. Ha a nyitófeszültség nagyobb akkor kell még egy, akármilyen SMD dióda is. (a hely ki van neki alakítva, tehát ha nem kell akkor azt ónhíddal össze kell zárni)

                          Valamint teli földdel készült a nyákterv, ezért, hogy ez ki is legyen használva egy is hőátadó pasztát érdemes a LED alá tenni. Így legy egy pici hűtőfelülete legalább.

                          Az irányjelző amibe passzol pedig valami ilyesmi univerzális kacat:
                          http://simson.boltaneten.hu/image/te...is_komplet.jpg
                          Teljesen kibelezve a gyári égőfoglalat helyére passzol a nyák(ha 0,5-ös lapból készül a nyák).
                          (najó, annyira nem kacat. Legalábbis így átalakítva egész jó )

                          Ha pedig kevés a fényerő akkor rakhatsz a nyákra 3W-os LED-et is(bár az nem tudom mennyire bírná, annak azért már kéne némi hűtés még akkor is ha csak villog) teendő annyi hogy kell rakni rá valahova még egy AMC135-öt a másikkal párhuzamosan kötve.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 aug. 08, 23:47. Oka: egy kis kiegészítés

                          Komment


                            #14
                            Húúúúúúúúú! Na erre mondta Poldi bácsi, hogy "Az a szép zöld LED"

                            Heeegany köszönöm szépen. A látvány magáért beszél. A szöveget holnap dekódolom. Egyszerű gép-ésszel nem olyan könnyen megy ez.

                            Komment


                              #15
                              heeegany

                              Érzem én ám, hogy a led-es indexszel kapcsolatban fontos dolgokat írsz, és szeretném is érteni, de egyenlőre csak ezt értettem meg belőle:

                              Az irányjelző amibe passzol pedig valami ilyesmi univerzális kacat:
                              http://simson.boltaneten.hu/image/te...is_komplet.jpg

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X