Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia világítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...28/index5.html
    48. hozzászólástól. Kísértetiesen hasonló a hiba.

    Komment


      #62
      Köszi! Akkor ezekkel majd próbálkozok!

      Komment


        #63
        Lekötöttem a 2-es szálat a gyújtáskapcsolóról, így most eddig nem jelentkezett a hiba.Csak ugye, így nem áll le!
        De ezt már megoldom.Köszönöm a segítséget!

        Komment


          #64
          Szia !
          Nagy valószínűséggel a tekercsek testelésével van gond. Pl: a vasmagra forrasztott tekercsvég fellazult, amit újra kell forrasztani .

          Komment


            #65
            Gyújtáskapcsoló volt a ludas! Kettőből csináltam egyet most már stabilan pöfög a gép világításon is!
            sepy, heeegany és dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #66
              Sziasztok,
              A korábbi "világítás-kihagyó gyújtás" problémát megoldotta a gyújtógyertya cseréje. Viszont alig mentem 150km az új gyertyával az megadta magát. NGK 7HS termékről van szó, még bejáratós a motor - lehet, hogy alacsony hőértékű a gyertya és ez miatt ment tönkre?

              Komment


                #67
                oldbiker73 és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  Az eredeti hiba megoldódott a cserével, az új gyetyával megtett 150km alatt nem is jött elő. Egy pihenő után egyszerűen nem akart beindulni a motor, szerencsére nálam volt a régi gyertya azzal pöcc-röff indult, viszont visszatért vele a "világítás - gyújtáskimaradás" probléma is. Szerintetek a hőérték rendben van?

                  Komment


                    #69
                    NGK 7HS termékről van szó
                    Gondolom úgy érted B7HS vagy esetleg BP7HS, mert sima 7HS-t nem ismerek, de a BP-s verziót szerintem nagyon szereti a Pannónia. Mint régen az Isolator 225-öst.
                    A hőértéke biztosan jó (kevés eséllyel esetleg inkább magas), gyertyakép milyen?
                    oldbiker73 és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #70

                      Komment


                        #71
                        Igen BP7HS-ről van szó. A gyertyakép barna színű, a régin pedig fekete (kicsit kormos).

                        -

                        Komment


                          #72
                          demeter és oldbiker73 kedvelte ezt.

                          Komment


                            #73
                            a régin pedig fekete (kicsit kormos).
                            Kormos gyertya: túl dús keverék és/vagy elégtelen szikra.

                            Szerintem is, így mutatkozik meg a gyújtás és az égés tökéletlensége.
                            Egyébként én magamat elektromos téren elég hülyének tartom, de azt megtanultam hogy ezek a 40-60 éves állórészek ritkán jók úgy ahogy vannak. Már bárhol lehet áthúzás, zárlat, nem egyszer szedtem szét teljesen őket újraszigetelés miatt. Ha kerti traktorba megy, akkor meg egyszerűen vissza sem rakok a megszakító-kondenzátor-gyújtótekercs hármason kívül semmit. Ha vannak pluszban alkatrészeid, érdemes lenne összeállítani egy állórészt a nulláról és csak felpattintani próbára.
                            oldbiker73 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #74
                              Sajnos nekem is újra elő jött a probléma, sok gyertya csere és ideg után, most a gyertyahézagot vettem kisebbre, mert kb. 0,8 mm volt, de azt olvastam hogy lendkerekes gyújtásnál elég A 0,4 mm, így most tökéletes, ismétlem most, de szerintem még a kondit is ki fogom cserélni mert melegen kicsi a szikra meglátjuk mi lesz. Természetesen majd írok hogy mit tapasztalok!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Balumester; 2014 júl. 07, 12:59.

                              Komment


                                #75
                                mert melegen kicsi a szikra
                                ez lehet amiatt is, hogy melegen csökken a lendkerék mágnesessége... ez amúgy jellemző az állandó mágnesekre, lehet hogy delejeztetni kellene?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X