Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mágnes a karterban

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mágnes a karterban

    Mint tudjuk az M72 nek, és a K-750 nek nincs a szó szoros értelmében vett olajszűrője, mert ami az olajszivattyún van, csak a nagyobb fogaskerékdarabokat fogja vissza, a centrifugális szűrő(inkább olajszóró tárcsa) meg olyan amilyen . Egy ideje nem hagy nyugodni az a gondolat, hogy hasznos lehetne-e egy erős neodímium mágnes az olajkarter alján, hogy lefogja az alapesetben az olajjal együtt kavargó fémdarabkákat...mit gondoltok?
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    #2
    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hasznos lehetne-e egy erős neodímium mágnes az olajkarter alján, hogy lefogja az alapesetben az olajjal együtt kavargó fémdarabkákat...mit gondoltok?
    Kifejezetten hasznos lenne. Tudomásom szerint gyártanak is olyan olajleeresztő csavart, amiben mágnes van.
    Hirtelenjében ezt találtam: Professzionális autó tuning alkatrészek
    De biztos lehet más gyártótól valót is találni. Idehaza nincsenek ilyen katalógusaim, melózni meg csak a 2. héten megyek. Akkor megnézem, ha még aktuális.




    Még valami eszembe jutott:

    A hajtóműgyárban (HAFE) anno az átkosban, mikor nem lehetett kapni szinte semmit, ezért magunk gyártottuk még a kurrensebb csavarokat is, a peremes zárócsavarba Epokitt-tal ragasztottunk közönséges táblamágnest (az iskolákban használnak ilyet). A célnak tökéletesen megfelelt. A kilazult mágnes meg nem tud messzire elmászni a csavar miatt.
    wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Itt kapható több méretben is!

      OLAJLEERESZTŐ CSAVAR MÁGNESSEL
      wsievers és CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönjük az infót!
        Én is épp ilyenben gondolkoztam.

        Komment


          #5
          Ha valaki otthon szeretne barkácsolni ilyen csavart, itt talál hozzá mágnest!

          Henger KICSI - Szupermágnes - HENGER - Brutál erős Neodym mágnesek webáruháza...
          joker és wsievers kedvelte ezt.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X