Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr K750 kuplung probléma

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ez pedig olaj lesz. Vagy ami meg elofordulhat, rugotöres, ha ket rugo ugyanazon az oldalon el van törve akkor ferden nyomja a lapot, ha a lap ferde behuzott kupplungnal is hozzaer a tarcsa a nyomolaphoz es viszi a motort.
    Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Szerintem csak rosszul van beállítva a Dnepr-matic. Vagy a kiemelőpálca nincs a helyén.
      CZsolti kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #18
        Dnepr-matic.....ez tetszik.

        Komment


          #19
          Most mi van? Így hívják a kuplungautomatáját a Dneprnek. Sőt, még hívják Dneprglide-nak is. Vagyis MT-804 Dnepr-Matic.
          http://www.russianiron.com/forums/in...howtopic=11152
          Ezt pl. most találtam:
          Click image for larger version

Name:	keep-calm-and-love-dnepr.png
Views:	1
Size:	38.9 KB
ID:	147349
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 okt. 20, 17:31.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            Egyszer jol rafaragtam a dnepr kupplungal. Az istenert nem volt jó. Kiemelt de karistolt. Beejtettem osszeszereles elott egy 6 os rugos alatete a tarcsak közé....meg amatőr voltam nagyon.

            Komment


              #21
              Igor. Irj ha tudod mi a problema. Kivancsi vagyok.

              Komment


                #22
                Elnézést, elfelejtettem, hogy akkor ide is írtam, ezért nem figyeltem a reakciókat. Azóta ki lettem okosítva. Ezt az egyszerre csúszást és nemelégséges kiemelést a deformált tárcsák okozhatják, ezért van erre egy bakelitlemezlejátszóra hasonlító célszerszám. Már majdnem új szettet rendeltem, mikor felhívták a figyelmem, hogy lehet még egy ok... ha fordítva rakjuk be a kopótárcsákat szintén ezt csinálja... hát én voltam ekkora farok, hogy erre nem figyeltem... Szóval tessék odafigyelni!! Ittasan nem szerelünk kuplungot!
                zahi, heeegany és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  ha fordítva rakjuk be a kopótárcsákat szintén ezt csinálja...
                  Azok teljesen szimmetrikusak, nem? És miért csinálná, ha mégsem?

                  A deformált tárcsát el tudom képzelni, de a fordítva berakást nehezen. Meg a lemezjátszó vizualizálása is nehézséget okoz.
                  dongos78 kedvelte ezt.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #24
                    Meg a lemezjátszó vizualizálása is nehézséget okoz.
                    Tessék:
                    Click image for larger version

Name:	index.jpg
Views:	1
Size:	7.0 KB
ID:	147552
                    (Bocs UK, nem hagyhattam ki )

                    - - - Updated - - -

                    Egyébként én erre tippelek:
                    Click image for larger version

Name:	METKON_FORCIPOL_csiszolo_es_polirozogepcsalad.jpg
Views:	1
Size:	169.0 KB
ID:	147553
                    Jó kis cucc, régebben dolgoztam ilyennel, elég precízen lehet vele csiszolni, polírozni.
                    UK kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Hőkezelt alkatrészek csiszolatát csinálták ilyen gépen , műgyantába ágyazva , hogy később mikroszkóp alatt tudják a két különböző szemcseszerkezetet , és átmenetét vizslatni... De volt belőle olyan verzió is, amelyiken legalább 5 "lemezjátszó" korong volt látható , és az utolsó, legfinomabb csak biliárd posztót kapott , arra kellett üvegből a vizes aluoxidot kenni )
                      Bocs csak eszembe jut egy két emlék ...
                      dongos78 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Igen, én 2 "lejátszós" verzióval dolgoztam, autókábelek saruzásainak a minőségét ellenőriztük... Ezen kívül voltak ott még egyéb csudijó szerszámok
                        Persze előfordult olyan hogy előbb bementem, és többek között a rommá karcolódott karórám fedlapját políroztam fel vele tükrösre.
                        heeegany és zahi kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Hőkezelt alkatrészek csiszolatát csinálták ilyen gépen , műgyantába ágyazva
                          Tényleg, én is csináltam ilyet. Talán megvan még otthon a minta is. De mi köze ennek a Dnepr kuplunghoz? Ez túl szofisztikáltnak tűnik a szovjet technikához.
                          heeegany, zahi és dongos78 kedvelte ezt.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #28
                            Szinte semmi ! csak eszünkbe jutott a lemezjátszóról , mert annak sincs !
                            dongos78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Azok teljesen szimmetrikusak, nem? És miért csinálná, ha mégsem?

                              A deformált tárcsát el tudom képzelni, de a fordítva berakást nehezen. Meg a lemezjátszó vizualizálása is nehézséget okoz.
                              Nem szimmetrikusak, középen nem mindegy, hogy a szegecsek merre fele állnak. Amerre a szegecs feje van, az pár mm-rel kintebb lóg. Normális esetben ezt észreveszi egy normális ember/szerelő, de én nem Ha így összepaszírozod a kuplungot, akkor a végeredmény az lesz, hogy nem a kopófelületek fognak a középső fémtárcsának nekifeszülni, hanem csak a kopótárcsák középső "agy" része, ami kb 5-6 centi átmérőjű. Az egész sokkal vastagabb lesz és a kinyomó pálca nem tudja eltávolítani őket, ezért fog induláskor már kicsit rántani. Viszont elinduláskor, nagy gáz, akkor ez a kb 5centi átmérőjű felület már elcsúszik egymáson.

                              A lemezlejátszós szerkezet: a google-ba találtam ezt a mérőeszközt. Ráfekteted a kuplungtárcsát oldalról meg egy kis kart befordítasz fölé, aminek a végében az indikátor óra van és akkor mérheted az ütését. Ezért írtam a lejátszós példát
                              zahi és dongos78 kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Nem szimmetrikusak, középen nem mindegy, hogy a szegecsek merre fele állnak. Amerre a szegecs feje van, az pár mm-rel kintebb lóg.
                                Igaz. régen volt már ilyen a kezemben.
                                zahi kedvelte ezt.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X