Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen Izs látható a képen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen Izs látható a képen?

    Hali! Kellene egy kis segítség...előástam nagyapám rongyokba csavart szovjet múmia Izsét a nagybátyám fáskamrájából, ami már nekem lett rég ígérve, de eddig nem foglalkoztam vele...Valaki segíthetne hogy pontosan melik typussal áldott meg az Izsten(kis fehér számlapos kilométerórája vagyon, a kivonási papírok szerint Planeta):

    Click image for larger version

Name:	P180911_15.06.jpg
Views:	3
Size:	188.6 KB
ID:	153611


    még 1

    Click image for larger version

Name:	P180911_15.07.jpg
Views:	2
Size:	185.0 KB
ID:	153612

    ezek a szovjet vasak megérzik egymás jelenlétét majdnem vettem egy Rigát is ma XD
    Hol lelek ezen valami számokat?
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 szept. 18, 15:20.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    #2
    Szia wsievers!
    • A fehér számlapos km óra Planeta 1-en és Planeta 2-n volt jellemző. A lámpakeret Planeta 1-é, vagy nagyon kései 56-os
    • Az oldaldoboz a három csíkkal szerintem első szériás 56-os.
    • A váz a hátsó rész kialakítása miatt miatt nagyon kései 56 vagy Planeta. Ha bal oldalt, az oldaldoboz alatt van rajta konzol az oldalsztendernek, akkor Planeta 2 vagy 3. Ha nincs nyoma, akkor Planeta 1 vagy nagyon kései 56 (ezeken még az első blokktartó lemezen volt a sztender)
    • az első sárvédő szintén nagyon kései 56 vagy Planeta 1-3
    • a tank szerintem 56-os. A Planeta 1-2-é már púposabb.
    • a két kerék Planeta 2 (19"-osnak tűnik)
    • a blokk Planeta 3, úgy kompletten (vagy csak dekliket és hengert cseréltek rajta, akkor lehet talán Planeta 1 vagy 2 is)

    Szóval picit vegyes a felvágott, de a papírjai miatt ez egyáltalán nem fontos. Jó lenne tudni, milyen évjárat. Váznyaktábla nincs rajta?
    Nedo kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Van oldalsztender ott ahol mondtad(az oldaldoboz alatt), csak nem vizsgáltam meg gyári e a hegesztése, és van egy púposabb tank is, nyaktáblát nem leltem,De még a csavarok nyomát sem a kerekek 19'-osak, a henger lett rajt cserélve, meg volt egy másik blokk is annó, csak azt nem leltük, a hátsó sárvédő pedig olyan mint az első vége+ mintha a régi fém ovális hátsó lámpa nyoma látszana rajta, olyan, mint ami a régi K-750-eseken van
      A kivonási papíron sajna nincs gyártási év a forgalmi meg még nem lett meg....de lehet előkerül, keresik tüzetesen
      jah és oldalkocsis volt valamikor mert megvan az oldalkocsifelfogatás a vázon
      Am miben különbözik az 56 blokk? úgy látom ebbe az irányba kellene elindulnom akkor....
      a váz és az oldaldobozok tuti 1 motoré voltak ugyanaz a szürke szín mindkettő a nehezen elérhető helyeken :S
      Jah és kösz, hogy áthelyezted
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 szept. 18, 17:15.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Hát nem tudom.
        Nem hiszem, hogy viccből felhegesztettek volna egy oldalsztendert. A púpos tank is gyanús, a hátul oldalsztenderes vázhoz már ilyen tartozik.

        Meg kéne keresni azt a másik blokkot is, nekem gyanús hogy az a sajátja. Vagy a számok stimmelnek? A blokk és vázszámnak meg kell egyeznie (gyárilag). De úgyis az a fontos, hogy a papírral stimmeljen. A hátsó sárvédő az oké, passzol a vázhoz, kései 56-tól Planeta 3-ig ilyen volt.

        A hátsó lámpa, hát nem tudom. 56-on és Planeta 1-en valóban olyan ovális lámpa volt. Nekem azonban idáig gyanúsan Planeta 2 a motorod (a váz alapján, bár azért sok minden meg is cáfolja). De a Planeta 2 sem egy csúnya gép!

        Click image for larger version

Name:	1300543746_178801861_1----2.jpg
Views:	1
Size:	34.5 KB
ID:	129168


        Milyen betűvel kezdődik a vázszám? És a rendszám?
        apacsavo és wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          A tank és a kipuff és talán a kerekek ( nekem lemezdobosnak tűnik )56-os. A váz és az első sárvédő planéta 1-2. A blokk a dekliből és a hengerből ítélve planéta 4.

          Komment


            #6
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A tank és a kipuff és talán a kerekek ( nekem lemezdobosnak tűnik )56-os. A váz és az első sárvédő planéta 1-2. A blokk a dekliből és a hengerből ítélve planéta 4.
            Szia mir-mur!

            A kerék az aluagyas! Ezt 100%-ra mondom! A kipufogó az valóban gyanús, de jobb lenne látni a végét is. Mert nekem így még lehet festett Planeta-2/3 is. De valószínűleg igazad van és valóban 56/Planeta 1. A henger viszont mezei Planeta-3, még az első szériás. A dekli is, meg a henger is! A henger más az újabb Planetákon, meg a dinamófedél is!
            apacsavo kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De a Planeta 2 sem egy csúnya gép!

              [ATTACH=CONFIG]2411[/ATTACH]
              Hű de zzsíír ez a kép!!! Lehet ilyen Izs nem is létezett. Túl szép.
              sepy, apacsavo és 2 további látogató kedvelte ezt.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #8
                soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia mir-mur!

                A kerék az aluagyas! Ezt 100%-ra mondom! A kipufogó az valóban gyanús, de jobb lenne látni a végét is. Mert nekem így még lehet festett Planeta-2/3 is. De valószínűleg igazad van és valóban 56/Planeta 1. A henger viszont mezei Planeta-3, még az első szériás. A dekli is, meg a henger is! A henger más az újabb Planetákon, meg a dinamófedél is!
                A kipuff sokkal "ducibb" a planétán. Ez karcsúnak tűnik, és nincs benne toldás. De eszemben sincs vitatkozni egy született IZS szakértővel
                Érdekesség, hogy nekem van lemezagyas kerekem krómozott ráffal. De a teljesen gyári 56-os izsemen pedig festett ráf van.



                UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hű de zzsíír ez a kép!!! Lehet ilyen Izs nem is létezett. Túl szép.
                Hát igen ! Nekem is van planéta 1,vagy 2-es ( mi az eltérés ? ) gépem, de az már annyira csúnya, hogy attól szép.
                dongos78 és apacsavo kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  De eszemben sincs vitatkozni egy született IZS szakértővel
                  Értsd úgy légyszíves, ahogy írtam! Nem vagyok Izs-szakértő, csak leírom amit látok. Amit nem jól látok, abban remélem kijavítanak majd, ahogy te is tetted!

                  A kipufogóval kapcsolatban igazad van. Ha a krómozott dob lenne, amire gondoltam, a második képen már látszódnia kellene az illesztésnek.

                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem is van planéta 1,vagy 2-es ( mi az eltérés ? ) gépem...
                  Nézd meg ezt a két képet, számos kisebb-nagyobb eltérés van a Planeta és a Planeta 2 között!

                  Click image for larger version

Name:	image.php.jpg
Views:	1
Size:	156.7 KB
ID:	129173Click image for larger version

Name:	image.php2.jpg
Views:	1
Size:	120.4 KB
ID:	129174

                  A teljesség igénye nélkül:

                  Planeta
                  Planeta 2
                  lemez agy festett felnivel alu agy krómozott felnivel
                  sild nélküli lámpakeret, egészen rásimul a fényszóróüvegre sildes lámpakeret, már határozottabb belső peremmel
                  kuplung és fékkar végén nincs "bütyök" itt már van, mint a Planeta 3-én
                  "csepp alakú" hengerfej szimmetrikus, "kerek" hengerfej
                  még van kéziváltókar a blokk jobb oldalán már teljesen eltűnik a kéziváltókar
                  széles csík a dinamó oldali deklin nincs csík a dinamó oldali deklin
                  festett, 56-os-féle kipufogó krómozott, Planeta 3-féle kipufogó
                  féklámpás, csepp alakú hátsó lámpa (ФП-220?) Planeta 3-féle műanyagburás hátsó lámpa (ФП-230)
                  oldalsztender a motorblokk előtt oldalsztender az oldaldoboz alatt


                  És még ki tudja, mi minden...
                  sepy, apacsavo és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Hali!
                    Kösz a sok infót, pénteken megyek hazahozni,akkor majd mégegyszer körbefényképezem a gépet akkor már tüzetesebben mindkét oldalról, meg megpróbálok a megjelölt részletekről is képeket csinálni.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Látom elemében az orosz front Gratula a géphez!

                      Komment


                        #12
                        Jaj Benedek !

                        Nem cikiztelek. Te tényleg sokkal jobban vágod. Lásd Planéta 1. vagy 2 . Nekem ezek szerint 2 es van, de nincs rajta majrévas.

                        Komment


                          #13
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jaj Benedek !

                          Nem cikiztelek. Te tényleg sokkal jobban vágod. Lásd Planéta 1. vagy 2 .
                          Fárasztó napom volt, sorry.
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem ezek szerint 2 es van, de nincs rajta majrévas.
                          Szerelj rá, mert úgy biztonságos!

                          Komment


                            #14
                            Na itt vannak a további képek

                            Click image for larger version

Name:	P230911_16.04.jpg
Views:	2
Size:	201.4 KB
ID:	129184
                            A motor másik oldala meg a tyúkok-ők is keresik az alvázszámot XD
                            Click image for larger version

Name:	P230911_16.04_[01].jpg
Views:	2
Size:	192.2 KB
ID:	129185
                            blokkszám...akinek mond valamit ez
                            Click image for larger version

Name:	P230911_16.04_[03].jpg
Views:	2
Size:	191.5 KB
ID:	129186Click image for larger version

Name:	P230911_16.05.jpg
Views:	2
Size:	200.9 KB
ID:	129187Click image for larger version

Name:	P230911_16.05_[01].jpg
Views:	2
Size:	199.5 KB
ID:	129188Click image for larger version

Name:	P230911_16.05_[03].jpg
Views:	2
Size:	200.2 KB
ID:	129189
                            A kilométeróra az első és hátsó kerék (aluagyas, de előkerült a csipkés lemezagyas is) burkolólemeze 3 csikos????(nem 2 nek vagy 4 nek kéne lennie?)és a blokk(úgy néz ki nem lessz meg a gyári, összetört a blokk alja és újra lett hasznosítva a színesfémtelepen)A főtengely be van állva a hajtókar mozog, a henger lejön, de nem forog(a főtengely csapágyak berohadtak) .A tank nem illeszkedik, a hátsó fül hosszabb, akkor az 56 tankfelfogatása más, vagy a váza hosszabb annak vagy ez P3 váz?
                            Click image for larger version

Name:	P230911_16.06.jpg
Views:	2
Size:	195.0 KB
ID:	129190Click image for larger version

Name:	P230911_16.06_[01].jpg
Views:	1
Size:	201.7 KB
ID:	129191Click image for larger version

Name:	P230911_16.06_[02].jpg
Views:	2
Size:	194.1 KB
ID:	129192Click image for larger version

Name:	P230911_16.06_[03].jpg
Views:	2
Size:	200.2 KB
ID:	129193
                            Kormányzár helye? Vagy nem is volt? Nyaktábla nincs és helye sincs se itt se a másik oldalt. Még ebből a nézetből is Planéta 3 a blokk?( a blokkszám nem egyezik a kivonási papírral de azon tipusként Planeta 3 van-ez egyre bonyorultabb lesz :S) fesszabályzó(1970 12. havi talán? ) kuplungkar( a tanksapka Pannónia azt felismertem)
                            Click image for larger version

Name:	P230911_16.07.jpg
Views:	2
Size:	203.4 KB
ID:	129194Click image for larger version

Name:	P230911_16.07_[01].jpg
Views:	2
Size:	200.4 KB
ID:	129195Click image for larger version

Name:	P230911_16.36.jpg
Views:	2
Size:	187.0 KB
ID:	129196Click image for larger version

Name:	P230911_16.36_[01].jpg
Views:	2
Size:	189.5 KB
ID:	129197
                            az oldalsztender( a kipufogó krómos volt) oldalkocsi felfogatások(gyári lenne? egy K? akkor 56k vagy planeta 2k vagy 3k?) Lehet az oldalkocsi is meglessz valamelik szomszédnak jópár éve oda lett adva(annyira emlékszik nagybátyám, hogy az eleje előretolható volt).
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 szept. 25, 12:57.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              A kuplung és az elsőfékkar,valamint azok bilincses felfogatása,olyan MAGURA utánzat(amennyiben nem olvasható valahol benne az eredeti felirat),mint a pinty.Figyelemmel arra,hogy az IZS,-mégiscsak DKW utángyártás,-érzés,továbbfejlesztett változat,az említett kezelőszervek lehetnek gyáriak,sőt nagyon is azok.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X