Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ - de pontosan milyen verzió?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MZ - de pontosan milyen verzió?

    Üdvözletem Uraim! Belebotlottam megint olyan motorba, amiről a csodás internet segítségével sem sikerült kideríteni, hogy gyári-e vagy a magyar találékonyság csodája - úgyhogy tanácstalan vagyok mint egy csecsemő a topless bárban..

    Sajnos 1 darab fényképet tudtam csak fotózni a pajtában, tudom hogy kevés, de többre sem lehetőség, sem idő nem volt.

    Click image for larger version

Name:	I2 029.jpg
Views:	1
Size:	174.9 KB
ID:	154624

    Láttam egy cikkben egy rendőrségi ETZ-t, azon hasonló burkolat volt, de ott az irányjelzők helyén sík felület volt, amire a villogót rögzítették.

    Ha esetleg tudnátok segíteni az azonosításban azt megköszönném.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Igen -igen--a találékonyság és a NINCS közös gyermeke e remek termék.!!
    Ha szeretnéd ujra gyártásba tetetem mert szerintem megvan még a sablon a havernál----viszont ha magadévá teszed ezt a gépet rögtön tudok adni rá csere plexit ha karcos lenne---resze füst szinüt -- vagy simát. HOPPPÁÁÁ ?

    Ha pedig turázni szeretnél akkor rögtön öntünk néhány KRAUSER oldaldoboz tartót --persze a dobozt is rögtön csinálja rá, (ugyan az a srác aki akkoriban ) diplomata táska zárral mert ugye az is még van néhány darab . -----?????

    Csak csemegének ---majd valaki segítségével --megpóbálok idevarázsolni egy régi Autó Motor cimlapot ,cikket had ámuljatok .
    Atti69, wsievers és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szinte biztos hogy Kesjár féle idom. A nyolcvanas évek elejétől gyártották ezeket. Nagy szám volt jobb híján, és létezett teljes idom is. Ennek az ára valahol 3000 ft környékén volt. Tudom , mert én is megakartam venni az 51-B re
      kollarg kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen -igen--a találékonyság és a NINCS közös gyermeke e remek termék.!!
        Nahát, csaknem találkoztam ennek a kiváló terméknek az egyik atyjával?

        Egész ép, bár nem tudtam kiszabadítani a hátulját - de ha még megyek oda (márpedig fogok, mert egy másik MZ-t biztosan megveszek a nénitől), akkor kiszabadítom és körbefotózom. Nem valószínű hogy megvásárolom, esetleg ha valakit innen a fórumról érdekelne, akkor utánakérdezhetek, mert forgalmija van, igaz előtte meg kell örökölnie az özvegynek.

        Azaz oldaldoboz-dolog még érdekelhet is.

        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tudom , mert én is megakartam venni az 51-B re
        Azt az idom-motor párosítást szívesen megnézném, érdekes lehet..
        sepy kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Csak csemegének ---majd valaki segítségével --megpóbálok idevarázsolni egy régi Autó Motor cimlapot ,cikket had ámuljatok .
          Segítek ! Egy 83-as AM-ba volt benne. Két oldalas cikk. Egy Simson, és egy MZ volt felöltöztetve.
          sepy és kollarg kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            igaz előtte meg kell örökölnie az özvegynek.
            Nem kell, lehetsz Te is az örökös és egyszerűbb lesz az életed! Van itt egy blog ahol ez ki van vesézve részletesen!
            kollarg kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem kell, lehetsz Te is az örökös
              Éppen olvasom, mert több mint 20 nagymotor áll az épületben - a néninek egy nylonszatyornyi forgalmija van a lakásában Győrben. Képzelhetitek mekkorát néztem amikor kiborította. Csak Pancsiból van egy tucat papír, de a mocikat a vasas kisebbségiek elhordták valószínűleg.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #8
                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Képzelhetitek mekkorát néztem amikor kiborította
                Na ! akkor csak szóba állt veled !

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na ! akkor csak szóba állt veled !
                  Igen, de nehéz volt. Én hihetetlenül türelmes vagyok, dolgozom a családi vállalkozásunkban - ami egy nyugdíjasotthon - karbantartóként, de ilyen roppant körülményes idős embert még nem ismertem. Pedig volt, hogy 1 óráig tartott a 95 éves bácsinak, hogy végül eldöntse hova szegeljem fel a szobájában a feszületet...

                  De a lényeg: a néni végül hajlandó volt találkozni velem, a korábban ott járt ismerőseim mesélték, hogy milyen mocik voltak korábban - sajnos ellopkodták egy részüket, pl. egy vajszínű, oldalkocsis, pöccre induló Izs 49-et, amiben állítólag 50 km volt csak. (4 éve meg akarta venni egy barátom, de akkor a néni nem adta) Sajna ez van, Izs-ből van 2 db Planeta-3 meg egy átalakított 56-os. Meg néhány (talán 7 vagy 8 db) Jawa 559, 1 T5-ös, meg jópár MZ. Meg 30 segédmotor, főleg Puch-ok.
                  A néninek a férje leírta a halála előtt hogy mit menniyért kell eladni, eléggé ragaszkodik a koncepcióhoz, pedig jórésze túl van értékelve - viszont van amit gombokért ad el...
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #10
                    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    viszont van amit gombokért ad el..
                    Akkor gyorsan keresd meg a régi gombfoci csapatod !

                    Komment


                      #11
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akkor gyorsan keresd meg a régi gombfoci csapatod !
                      Már túrom a fiókot, sőt, nagyanyámmal is beszélgettünk róla, hogy előkapja a varrófelszereléses "Duna Csokoládégyár" dobozt, hátha abban is van valami...
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        #12
                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha pedig turázni szeretnél akkor rögtön öntünk néhány KRAUSER oldaldoboz tartót
                        Nem tudom a tietek milyen, de gyanítom hogy ugyan ez. Ezt 86-ban személyesen szegény Kesjár Csabától vettem. Ők ezt adták a dobozaikhoz.

                        Click image for larger version

Name:	20120822599.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	131831Click image for larger version

Name:	20120822600.jpg
Views:	1
Size:	199.0 KB
ID:	131832Click image for larger version

Name:	20120822601.jpg
Views:	1
Size:	200.7 KB
ID:	131833Click image for larger version

Name:	20120822602.jpg
Views:	1
Size:	200.5 KB
ID:	131834

                        Komment


                          #13
                          Találkoztam én is ilyen fejidommal ,ritka egy csúnya valami!

                          Komment


                            #14
                            pistika77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ritka egy csúnya valami!
                            Végülis... De ha melléteszel egy korban hozzáillőt, például ezt:

                            Click image for larger version

Name:	8406.jpg
Views:	1
Size:	28.1 KB
ID:	131853

                            Akkor rögtön inkább korhűnek tűnik...
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              http://racing-bazar.hu/motorkerekpar.../simson_idomok
                              Ezek jobban hasonlítanak a Kesjár félére.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2012 aug. 25, 09:03.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X