Közlemény

Collapse
No announcement yet.

15 napos átírási határidő elmulasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ,bizalmi alapon vizsgáljuk a motorkerékpárokat,ha vki motorozni akar akkor olyan állapotban tartja a járművét.
    Hó-hó ! Na akkor látnál te itt csodákat !!!
    CZsolti, és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      CZsolti és mir-mur kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Erre a bizalmi alapra nem adnék itthon sokat, mert szaporodna a műszaki hiba miatti balesetek száma. Négyzetesével.

        Komment


          #19
          Ahogy olvasom a hozzászólásokat, úgy látszik nekem szerencsém volt. Amikor tavaly írattam át a motort, aminek új rendszáma, de szürke forgalmija van, nem kértek tőlem, csak egy eredetiségvizsgálatot és az adásvételi szerződést. Sikeresen át is lett írva a motor, azt mondták, ha lesz rajta műszaki, akkor cserélik ki a forgalmit újra. Az igazsághoz hozzátartozik - hogy az örömben legyen egy kis üröm is - hogy az eredetiségvizsgáló helyen a tankot két helyen behorpasztották - gondolom amikor az alvázszámot keresték - és az alvázszámot lamellás koronggal csiszolták fémtisztára. Oda sem megyek többet.
          wsievers és soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És lenne még több szervdonor ...
            Furcsa dolog ez. Az EU zászlajára tűzte, hogy 2050-re ne legyenek halálos áldozatai a közúti baleseteknek. A balesetek számának csökkentése már régóta kiemelt feladat EU szinten és nálunk is. Aztán hallgatva a rádiót, mondják benne a szervátültetéssel foglalkozó szakemberek, hogy egyre nagyobb gondot okoz, hogy nincs elég jó minőségű felhasználható szerv, aminek az egyik oka, hogy csökken a közúti balesetek száma. Szóval az orvos kutatóknak fel kell kötni a gatyát és kitalálni valami más módszert az emberek megmentésére.
            madorka és soveny kedvelte ezt.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #21

              Komment


                #22
                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                de itt nem erről volt szó, hanem arról, hogy (vélhetően) Magyarországon megnőne a balesetek száma
                Abban az országban, ahol a műszaki vizsga is sok esetben nem túl szabályosan megy, nem tudom, hogy ki lehet-e jelenteni ezt. Egyrészről kicsit bánt is, hogy ami máshol működik, az nálunk biztos nem működne, másrészről a hazai közlekedési morált összevetve más olyan helyekkel, amiket ismerek, sajnos lehet benne igazság. De azt hiszem ez kicsit messzire kanyarodik már a 15 napos átírási határidőtől.
                wsievers kedvelte ezt.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #23

                  Komment


                    #24
                    Üdvözlök Minden Aszfaltlovagot!
                    A hozzászólásokat olvasva nagyon vegyes képet adnak az okmányirodák az átírással kapcsolatban is.
                    Le írom az én esetemet.Vettem ebben az évben egy 1972.05-ös P10 –et első tulajdonostól, szürke forgalmival, jótállási jeggyel, 3 betűs rendszámmal. Időarányos állapotban, egyben. 1998-ig volt érvényes forgalmija. Lejárt, a tulaj meg betolta a sufniba, további ügyintézés nem volt.
                    Adás-vétel előtt tájékozódtam az okmányirodában az átírásról, elmondva az adatokat. Mondták: forg. eng., eredetiség vizsg., adás vételi szerz., meg egy kis pénzmag és kész. Eredetiség megvizsgálva, okmányokkal bevittem, az ügyitéző kurkászott a gépében és közölte, hogy a motor nincs a központi nyilvántartásban, nem lehet csak műszaki vizsgával átírni. Más lehetőséget kizárt.
                    Rápróbáltam egy másik városban. Ott kiokosítottak, mivel a gép nincs a közp. nyilvántartásban, így a 15 napos átíratási kötelezettség nem terhel, átíráshoz műszaki adatlap kell, tehát műszaki után aktuális a dolog. Nyíregyháza NKH sem tudott segíteni, viszont közölték, hogy csak ott tudom majd vizsgáztatni a körülmények miatt ( tőlem 80 km). 60 napon belül pedig nem valószínű, hogy a gépet vizsgaképessé tudom tenni.

                    Komment


                      #25
                      Megemlíteném, hogy nem kell hogy átmenjen a műszakin ahhoz hogy műszki lapot kapj... Persze költség hatékonyabb jóval ha már megfelelt műszakit kapsz és nem kell újra elvinni, bár így akkor már a neveden van és ráérsz csinálgatni.
                      soveny és TZ kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Kezdek bemenni az erdőbe. Ma tudtam meg, mivel nem volt a moci forgalomból kivonva a MABISZ az adás-vétel napjától indítja az órát és napi tarifával ( úgy tudom 300 Ft) számol amíg meg nem kötöm a biztosítást.
                        Most a veterán biztosítást kezdem körbejárni.

                        Komment


                          #27
                          Bizony, nekem 1 napi elmaradásért 90 Ft ot számoltak fel! Úgyhogy a neten hipp-hopp megkötöttem.

                          Komment


                            #28
                            Mégis sikerült 60 napon belül vizsgaképessé tenni a P 10-et. Utánfutó, NKH Nyíregyháza,külső szemrevételezés,fényképezés, fékezés, világítás, duda, motor és alvázszámok egyeztetése, ok 2 év. Korrektek voltak a biztosok.
                            Másnap az okmányirodában némi bonyodalmat az okozott, hogy letagadtam ( értsd: elhagytam ) a szürke forgalmit. Végül is ennek ellenére simán ment. Megkaptam az új forgalmit, a rendszámtáblát, a törzskönyv 30 napon belül jön és megmaradt a szürke forgalmija is az első tulajdonostól ( én vagyok a második ).
                            Most elkezdem szétszedni és felújítani.
                            demeter, wsievers és kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              meneke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hogy letagadtam (értsd: elhagytam) a szürke forgalmit.
                              Ezek szerint te okosabban csináltad,mint én! Ugyanis,valamilyen idealizált oknál fogva,én bíztam benne,hogy visszaigényelem és vissza is kapom,érvénytelenítve. Naná,hogy nem! Pedig az enyém is egy tulajos volt,forgalmi szerint (értsd:nem íratta át,akitől vettem)

                              Ja és sok sikert/kitartást a felújításhoz!

                              Komment


                                #30
                                Én meg beszkenneltem a forgalmit pdf-be, aztán nézegethetem bármikor. Nem csinálok ügyet ilyenből.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X