Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átírási hókusz-pókusz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Na ma hívtak az okmányirodából meg kaptak valami engedélyt . Be mentem és át is írták a nevemre . Sajnos továbbra is rejtély mire kelet várniuk nekem .
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      Valami bejegyzés vagy körözés lehetett a rendszerben, amit nem mondtak el neked, ilyesmire tudok gondolni.
      bury kedvelte ezt.

      Komment


        demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        körözés lehetett a rendszerben
        Én jártam így a FIAT-tal, nem egy leányálom végigvárni azt a kb 3/4 órát amíg megoldódik. Már úgy idegileg.
        bury kedvelte ezt.

        Komment


          Vagy szimplán csak rendkívül képben volt az ügyintéző. De hogy ezt te ne lásd, inkább elküldött amíg megkérdez valakit aki ért is hozzá
          bury, Lemezjáték és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Abonyba irtattam át de a forgalmit amit adott az ügyintéző abba Ceglédi járásügyi hivatal volt . Kb 5 éve az Mz-t is Abonyba írattam át és ott a forgalmiba Abony van be írva . Érdekes nem ?
            Nekem nem 3/4 órát kelet várnom hanem 3 napot mert pénteken voltam elsőnek az okmányirodába , hosszú hétvége volt ...
            Utoljára szerkesztve a következő által: bury; 2016 jún. 21, 17:34.

            Komment


              Érdekes nem ?
              Ebben semmi meglepő nincs számomra,ezért vannak a járási hivatalok.

              Komment


                Kedves veterános társaim!
                Tanácsot szeretnék kérni.
                Holnap tervezek megvenni egy autót, alkatrészként hirdetik. Amit tudunk róla, az előző tulaj kivonatta a forgalomból a régi rendszer szerint. Pár éve elhunyt, a kocsi nem került bele a hagyatéki listába. Most a fia szeretné eladni, mivel útban van. Mivel kispolszkiról van szó, nem éri meg póthagyatéki eljárást indítani.
                Milyen papírokkal javasoljátok rögzíteni az adásvételt?
                Illetve van-e bármi mód mégis forgalomba helyezni? A kocsi korához képest bőven menthető lenne...

                Komment


                  Ez még egy viszonylag tiszta helyzet!...Ahhoz képest mindenképpen, mint amikor valaki birtokolja a járművet, és csak annyit tudni róla, hogy az eredeti tulaj meghalt.

                  Itt egyértelmű, hogy az örökösök a tulajdonosok, és ők tudják eladni a kocsit. Nekik viszont igazolniuk kell, hogy tulajdonosok, és ezt a póthagyatéki eljárás során hozott közjegyzői végzés tudja igazolni.

                  Szerintem nem úszható meg a póthagyatéki...
                  sepy kedvelte ezt.

                  Komment


                    Mivel kispolszkiról van szó, nem éri meg póthagyatéki eljárást indítani.
                    Mert ????

                    Milyen papírokkal javasoljátok rögzíteni az adásvételt?
                    Adás-Vételi tanukkal !

                    Illetve van-e bármi mód mégis forgalomba helyezni?
                    Póthagyatéki, ha az örökös hajlandó segíteni. Egy tízesből bőven kijön !

                    Komment


                      Holnap minden kiderül. Azért hirdetik alkatrésznek, mert nem akarnak bajlódni vele.
                      Az adásvételit viszont viszem magammal. Köszönöm a segítséget!

                      Komment


                        Szerintem az adásvételi nem elég, mivel nem ők a központi nyilvántartás szerinti tulajdonosok. A hagyatékátadó végzéssel tudják ezt igazolni.
                        sepy kedvelte ezt.

                        Komment


                          Na igen ! Kérdés hogy forgalomban van e ? Ha igen, akkor csak hagyatéki után tudják leadni, még csak a bontóba is ! Addig meg jönnek a csekkek. Ha már kivonták, akkor fémhulladékként eladhatja, de semmilyen számozott alkatrészt nem tudsz beépíteni a sajátodba. A póthagyatéki pedig csak hozzáállás kérdése. Nekem már csináltak úgy, hogy az örököst soha nem is láttam személyesen. Talán kétszer ment be a közjegyzőhöz.

                          - - - Updated - - -

                          Most látom hogy kivonták, de akkor is csak hagyatéki után tudod legálisan felhasználni.
                          zahi kedvelte ezt.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X