Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átírási hókusz-pókusz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Átírási hókusz-pókusz

    Sziasztok!
    Lenne egy nehéz kérdésem. Történt,hogy 1995-ben vásároltam egy motorkerékpárt,de nem írattam át.Ha most besátálok ezzel a 16 éves szerződéssel az okmányirodába akkor nem hajtanak el?Egyáltalán meddig érvényes ez a szerződés?
    Üdv:Feri

    #2
    motorkami és Neszmélyi motoros kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok. Az átírás " eredményéről " és történetéről , ha lehet írjál nekünk, mert gondolom járunk néhényan ilyen " cipőben ". Köszönettel.
      motorkami kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szia!
        Leírom a tényeket de ami a válaszodban van az szerintem pozitív.
        A motor az Édesapámé volt Ő volt a forgalmiba bejegyzett tulaj. Mielőtt meghalt előtte írtunk egy adás-vételit két tanúval sima papirra.Annyi hiánya van az egésznek,hogy mivel nem a most használatos formanyomtatványra írtuk, hanem kézzel, ezért nincs rajta senkinek a személyi igazolvány száma csak a szokásos dolgok: Anyja neve,Szül hely,Szül idő, Lakcím.Sajna az elmúlt években elvesztettem a szürke forgalmit de lekértem egy hivatalos iratot a központi okmányirodából de úgy tudom,hogy ez is megfelel.
        Üdv:Feri

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            - az eladó megegyezik a forgalmiban szereplő utolsó tulajdonossal
            - kizárható, hogy készült mással is adásvételi szerződés (még mindig az eladó a tulajdonos a nyilvántartásban is - nem egyszerű megtudni)

            Szia Gyuszi !

            Ha a szürke forgalmiban van egy bejegyzett tulaj, akkor az nyilván kizárja hogy mással készült volna adás-vételi. Pontosítok ! Aki a forgalmiban szerepel, annak kell szerepelnie a nyilvántartásban is. Vagy lehet kivétel ? Ha el is adta valakinek adás-vételivel de az nem íratta át, akkor formailag ő maradt a tulajdonos, és nem kerülhetett be a vevője a nyilvántartásba a forgalmi átírása nélkül.?
            motorkami kedvelte ezt.

            Komment


              #7

              Komment


                #8
                Szeretném ha erről az adatlekérési lehetőségről beszélnél részletesebben. Kinek, hova, mit, mennyiért, stb. ??
                Még valami ! A sorrendet nyilván nem lehetett felcserélni. Tehát:
                - adás-vételivel rendőrség ( átírás a forgalmiba )
                - Rendőrségtől az új tulaj adatai a nyilvántartásba. ( hivatalból )

                Tehát a kettő nem cserélhető fel, és nem kerülhető meg. A fenti esettől eltérően nekem megvan a forgalmi, és reménykedem benne hogy a logikám mentén haladva a nyilvántartásban nem szerepelhet más.
                Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2011 febr. 28, 04:32.

                Komment


                  #9
                  mir-mur kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Az elveszett forgalmik adatainak lekérése ügyében egy kis segítség.Most csináltam végig még friss az élmény.
                    Tehát először is ide kell címezni a levelet:

                    Közlekedési Nyilvántartó Osztály

                    Budapest 10 Tárna U.1-3.

                    1475,Bp. Pf. 367.

                    A levélben kérni kell őket,hogy adjanak infót erről és erről a motorról.Meg lehet adni a motor és alvázszámot de ezek nem fontosak.Egy a lényeg, tudd a rendszámot mert ők csak ez alapján mondják meg.Le kell írni milyen okból keresed Őket és minden adatot és szerződés másolatot ha van el kell nekik juttatni.Ja és majd küldenek egy csekket 1250Ft-ról ezt befizetni és visszaküldeni nekik.
                    Üdv:Feri
                    mir-mur kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Attached Files
                      mir-mur kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        kiscsacsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

                        Az elveszett forgalmik adatainak lekérése ügyében egy kis segítség.Most csináltam végig még friss az élmény.
                        Tehát először is ide kell címezni a levelet:

                        Közlekedési Nyilvántartó Osztály

                        Budapest 10 Tárna U.1-3.

                        1475,Bp. Pf. 367.

                        A levélben kérni kell őket,hogy adjanak infót erről és erről a motorról.Meg lehet adni a motor és alvázszámot de ezek nem fontosak.Egy a lényeg, tudd a rendszámot mert ők csak ez alapján mondják meg.Le kell írni milyen okból keresed Őket és minden adatot és szerződés másolatot ha van el kell nekik juttatni.Ja és majd küldenek egy csekket 1250Ft-ról ezt befizetni és visszaküldeni nekik.
                        Üdv:Feri
                        Szia !

                        Tehát ha jól értem. Nyugodtan megvehető egy forgalmi nélküli motor adás-vételivel, abban az esetben ha BIZTOSAK lehetünk benne hogy akitől vesszük az a bejegyzett tulaj.

                        Komment


                          #13
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia !

                          Tehát ha jól értem. Nyugodtan megvehető egy forgalmi nélküli motor adás-vételivel, abban az esetben ha BIZTOSAK lehetünk benne hogy akitől vesszük az a bejegyzett tulaj.
                          Szia!
                          Én azért senkit sem biztatnék arra, hogy papír nélküli motort vegyen mert nincs rá garancia, hogy valaha is sikrelül rá elintézni és ha még is akkor nagyon sok idő meg pénzbe fog kerülni. Persze ha az a jármű egy kuriózum akkor megéri.
                          és mir-mur kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Szia!
                            Nekem a helyi okmányiroda nem tett semmit. Azt mondták minden szívfájdalom és bármilyen segítség felajánlása nélkül,hogy mondjak le a motorról,szó szerint könny szökött a szemembe.Ezt a motort édesapámtól örököltem Ő volt az első és egyetlen tulaj(hozzáteszem mikor végre megkaptam a KKEKH telefonszámát és felhívtam Őket teljesen értetlenek voltak,hogy miért Én keresem Őket és nem a Nyírbátori Okmányiroda kéri tőlük hiszen nekik ingyen szolgáltatnak adatokat) ,ezek után kezdtem telefonálni Sz-Sz-B. megyei KPM majd Ők tovább valahová ahol végül megmondták,hogy a Központi Okmányiroda a megoldás.Természetes,ahogyan írtad az a dolog nyitja,hogy rendben legyen a szerződés.Mivel nekem az Édesapám motorjáról van szó minden gond nélkül megtették. Üdv:Feri
                            Utoljára szerkesztve a következő által: kiscsacsa; 2011 márc. 02, 19:48.

                            Komment


                              #15

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X