Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomból kivont járművek visszahelyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ...majjjó.ökönruglak
    Azért tettem az idézőjelet hogy senki ne akarja bántani a micsodámat...

    De összefoglalva: a motor létezik, nyilvántartásban van, és igazából nincs tulajdonosa. Erről már határozatot is láttam, amin le volt írva, hogy " a jelenlegi tulajdonos személye nem állapítható meg ".

    Szóval létezik tulajdonos nélküli motorkerékpár, nálam van egy.

    Közben az egyik kollégával felderítettünk: ezt az esetet hivatalosan "a jármű forgalomból hirdetmény útján történő kivonása" néven nevezik.

    Nyilatkozik a bejegyzett tulaj, hogy nem tudja ki a tulaj, ő isten bizony nem (esetleg bemutat egy adásvételt amin nem létező személy adatai vannak), egyszerű eljárás és már ki is van tiltva a forgalomból, kész.

    "Olyan különlegesnek kezdem érezni magamat, hogy már egyre kevésbé zavar, hogy kezd (minden játékszabályt betartva) elintézhetetlennek tűnni az ügy."

    Nem, nem vagyok különleges, inkább csak megtudtam megint egy kis infót. Hogy hogyan lehet megtartani a járgányt ha nem akarjuk bontóba adni...
    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2014 máj. 06, 11:02.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      Akkor csak valami olyasmit lehetne véghezvinni, mint a senkiföldje területekkel, ingatlanokkal? Egyszerűen bejelented, dokumentálod hogy nálad van, majd egy idő után elbirtoklás címszóval a tiéd lehet
      Na de ez mennyi idő? 10 év?
      Komolyan, olyan esetek felmerülnek a veteránozásban hogy szerintem a jogászok is csak vakarnák a fejüket...

      Komment


        majd egy idő után elbirtoklás címszóval a tiéd lehet
        Elbirtokolni csak élő személytől lehet. Ha valaki ismeretlen, akkor csak feltételezhetjük, hogy él. Szerintem ez így nem állna meg.
        kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          Elbirtokolni csak élő személytől lehet
          Elbírtokolni, csak állami tulajdont nem kehet. Nem kell élő személynek lennie, ( 20 év alatt meghalhatott ) de a származás mikéntjét igazolnod kell. ( pl: A megvásárolt lakásom padlásán volt ) Ez volt, a mára már " eljátszott " közjegyző előtti nyilatkozat alapja.

          Komment


            „a jelenlegi tulajdonos személye nem állapítható meg”
            És innentől kezdve a magyar jogban nincs is tovább...
            Hiszen kell tudni igazolni a tulajdonjogot, és az ennél a motornál már nem lesz lehetséges.

            Komment


              Írtam egy jópofa, meglehetősen hosszú levelet a helyi okmányirodának, miután a megyei Kormányhivataltól hozzájuk irányítottak vissza.

              Megeshet, hogy igazatok lesz - de én azért megpróbálkozom vele. Végülis az adásvétel 14 éve lehetett, az eladó (mármint akinek a nevén szerepelt a moci mielőtt a senkié lett) segítőkész, nagy baj nem lehet.

              Majd jelzem milyen infóhoz jutottam és honnan, hátha-hátha...
              sepy, -t5- és CZsolti kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                Tisztelt fórumlakók!
                Van egy 1974-es P12, amit 1996 körül kaptam ajándékba az akkori barátnőm apjától, aki sajnos már nincs közöttünk. A rendszám, forgalmi megvan, csak adás-vételit nem írtunk róla. Hogyan lehet így forgalomba helyezni ?

                Komment


                  Hogyan lehet így forgalomba helyezni ?
                  Keress és olvass sokat a fórumon, a póthagyatéki eljárást ajánlanám elsőként keresésre.
                  sinter, kollarg és kedvelte ezt.

                  Komment


                    Komment


                      Írtam egy jópofa, meglehetősen hosszú levelet a helyi okmányirodának
                      Ha esetleg érdekelnek Titeket a fejlemények: felhívott az okmányiroda vezetője, találkoztunk az irodájában személyesen. Nagyon szimpatikus és segítőkész (!) 40 körüli hölgy - átbeszéltük, utánanézett a rendszerükben és arra jutottunk, hogy bizony nehéz dió lenne itthon forgalomba helyezni. Legálisan nincs járható út, az illegálishoz (magyarul a közokirat-hamisításhoz) meg ugye az ember a saját szabadsága miatt inkább nem fordul. Ha külföldön forgalomba helyezik abból semmi probléma, de Magyarországon nem kaphat új rendszámot a kitiltástól 10 éven belül, annyi idő alatt kerül ki a rendszerből a 2008-ban érvényes szabályok szerint.
                      Persze azóta (talán 2010-ben?) ez az idő 5 évre csökkent.
                      De a motor egy fórumtársunkhoz került közben, én cserébe kaptam egy forgalmis ES250/2-t, így már nem vagyok érintett a dologban.
                      soveny, zgyula és sinter kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        ...Az alkatrészekből történő összeépítés engedélyeztetése nem lehet megoldás?
                        kollarg kedvelte ezt.

                        Komment


                          Lehet, hogy lehetne ilyennel próbálkozni - több felől is hallottam ezt a varázsszót, hogy "összeépítés", de egyrészt nincs róla elég infóm, másrészt ez a motor már az új rendszerben szerepel, vázszám vagy motorszám alapján is kibukna a turpisság.
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            Valaki helyezett forgalomba mostanság " véglegesen kivonva " bejegyzéssel járművet ? Egy veterános kollégánk állítja, hogy az egyébként minden szükséges papírral rendelkező kuliját emiatt dobták vissza ! Én kételkedem, de bármi lehetséges. Beaglinek, mi volt a Waresz forgalmijában ?

                            Komment


                              Menjen másik okmányirodába.
                              wsievers kedvelte ezt.

                              Komment


                                Menjen másik okmányirodába.
                                Nem az okmányiroda, hanem vizsgabázis szí...tta !
                                Egyébként már megoldotta " egyedi forgalomba helyezéssel ", ami 38.000 ft-al drágább, és csak ideiglenes.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X