Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor Erdélyből

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor Erdélyből

    Kaptam egy barátomtól, egy német export CZ 125 öt ajándékba, Székelyföldről. A papírjai megvannak nála, csak amikor jöttünk haza nem volt időnk megkeresni, de nincs okom kételkedni abban hogy meglesz-e. A motor nem az ő nevén van ő csak "csapatósnak" vette, a gond ott kezdődik hogy a hivatalos tulajt aznap temették amikor a motort elhoztam.

    Mik a kilátások forgalomba helyezéssel kapcsolatban? Mi az eljárás az ilyen külföldi motorral?
    Előre is köszönöm!

    Click image for larger version

Name:	2013-01-07-261.jpg
Views:	1
Size:	206.1 KB
ID:	155103Click image for larger version

Name:	2013-01-07-262.jpg
Views:	1
Size:	202.0 KB
ID:	155104Click image for larger version

Name:	2013-01-07-263.jpg
Views:	2
Size:	209.7 KB
ID:	155105

    #2
    Nem a kérdésedre válaszolok ,bocsi !
    De, ezt a motort én már láttam valahol ,de akár hogy gondolkozok nem jut eszembe ! Talán hirdetve !?

    Komment


      #3
      Itt láttad szerintem.

      Komment


        #4
        Igen ! Köszi !
        Csak jól emlékeztem ,de nem eléggé!

        Komment


          #5
          Esetleg a hivatalos dolgokkal kapcsolatban valaki valamit?

          Komment


            #6
            Veszel hozzá egy magyar forgalmis vázat...Minden más csak több pénzbe kerül.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Nekem az a személyes véleményem, igaz a külföldről hozott dolgokról nem tudok sokat, de szerintem többe kerülne ha
              eljárnád a hivatalos utat. Szerintem is donort kellene nézni hozzá magyar papírosat. :S

              Komment


                #8
                Szerintem meg hamar hazahoztad. Bejelentkeztél volna kint a haverodhoz -ott nevedre veszed-vizsga-és csak úgy haza .
                OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Bejelentkeztél volna kint a haverodhoz -ott nevedre veszed-vizsga-és csak úgy haza.
                  Még az is lehet hogy ha kész visszaviszem és ezt az utat járom meg vele. Nem köt határidő.


                  Szerintem meg hamar hazahoztad.
                  Inkább azt mondanám hogy időben hoztam el mert már egy jóideje a szabad ég alatt volt tárolva, most is minuszhuszonakárhány fokban ástuk ki a hó alól.

                  Komment


                    #10
                    Üdv!

                    Tán nem árt,ha tudod,hogy ezt a motort Romániában már végleg kivonták forgalomból és törölték a hatósági nyilvántartásból.Talán 2006-ban jelent meg egy törvény, hogy azokat a járműveket amelyeket 1997 előtt(bevezették a törzskönyvet, kicserelték a rendszámokat CV-01-ABC formátumra)írattak be és nem kérték 2001-ig a törzskönyvezést, meg az új rendszámot, hivatalból kivonják forgalomból. Ellenben nem törölték automatikusan az adóhivatali nyilvántartásból is(a pénznek nincs szaga),tehát ha a volt tulaj ezt nem intézte el mostanra szép kis summa kerekedhetett a késedelmi kamatokkal együtt.Azt nem tudom, hogy a román papírokat félretéve milyen más törvényes lehetőséged lesz otthon a beíratásra, de Romániában beíratni csak a régi tulaj, vagy ez esetben az örökösök tudják. A másik gond az az, hogy Romániában tulajdonosváltás esetén hivatalosan csak törzskönyvezett, müszakilag kifogástalan járművet írnak át az új tulajra,(tudomásom szerint).

                    Öcsi
                    Utoljára szerkesztve a következő által: öregöcsi; 2013 jan. 19, 12:21.
                    gilersx, Lai és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X