Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kössek biztosítást, de hogyan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A "passzus" szerint a műszaki vizsgára állított járműveknek érvényes biztosítással kell rendelkezni, amit igazolni kell tudni.
    Az okmányirodában, ha kérik az már csak az ügyintéző "túlbuzgósága".
    Műszaki vizsga online ügyintézés | Autohelp Centrum | Budaörs Solymár Kiskunlacháza Budapest
    Passzus alatt valamilyen jogszabályra gondoltam, mert egy ilyen autohelpes oldalt nem vághatsz a vizsgabiztos fejéhez.

    Én előzetesen a klubos biztosítómtól is a Kollarg által leírtakat hallottam, illetve a gyakorlat is azt mutatta, mert tőlem nem kértek biztosítást.
    -t5- kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Passzus alatt valamilyen jogszabályra gondoltam, mert egy ilyen autohelpes oldalt nem vághatsz a vizsgabiztos fejéhez.
      Sajnos fordítva szokott lenni, nem én vágom a biztos fejéhez, hanem Ő. Minden NKH-s vizsgáztató állomáson ki van függesztve az autohelpes oldalon leírt "passzus", amit a jogszabályból ollóztak! Nem gondolod, hogy a hasukra ütnek aztán kérnek amit akarnak!
      Az autohelpes oldalt csak példának hoztam, mert hirtelen nem találtam mást, de kutatok!
      Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 jan. 11, 20:02.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #18
        Érdekes, ahányan vagyunk, annyiféle információnk van.

        Amit én olvastam a 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet IV. fejezetében (10, 11, 12-es szakaszok), ott nem említik a biztosítást, pedig az írná le a műszaki vizsgáztatást. A 35/2000. (XI. 30.) BM rendeletben viszont szerepel, a 38-as szakaszon belül külön pont a műszaki és a biztosítás.

        Ez alapján azt mondanám, hogy a műszaki vizsgálat független a biztosítás meglététől. Forgalomban viszont csak akkor tartható a jármű, ha van érvényes biztosítása. Kíváncsi lennék egy vizsgabiztos vagy okmányirodai alkalmazott álláspontjára is, valószínűleg 2 héten belül menni fogok intézni egy forgalomból kitiltott Ford ügyét, akkor megkérdezem őket (mivel mindkét helyre kell mennem).

        Abból viszont biztosan nem lesz baj, ha a kérdező először megköti a biztosítást és utána megy műszakiztatni.
        Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 jan. 11, 17:39. Oka: bővítés
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #19
          Kopaszka ! Már gondolom túl vagy rajta ! Jöhet a beszámoló,

          Komment


            #20
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kopaszka ! Már gondolom túl vagy rajta ! Jöhet a beszámoló,
            A történet folytatását áttettem ide: http://veteran.forum.hu/eredetisegvi...gabiztos-1093/
            Gabó_Racing kedvelte ezt.
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #21
              Sziasztok!
              Ha a nevemre kerül egy Pannónia és muzeális minősítést akarok rá akkor biztosítást mikor kell rákötni?
              Tehát ha a nevemre kerül utána rögtön egy mezei KGFB-t addig amig nincs meg a minősítés?Utána meg a megfelelő biztosítást?

              Komment


                #22
                Addig nem kerül a nevedre , amíg nincs biztosításod (mezei KGFB ).
                Igrich és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Addig nem kerül a nevedre , amíg nincs biztosításod
                  Bizony. Addig senki sehova egy tapodtat sem, amíg nincs biztosítás Még műszakira sem viheted anélkül . Logikus, nem? A jármű még nem is vehet részt közúti forgalomban, de felelősségbiztosítás legyen (ha közúti balesetet, kárt okoznál)

                  - - - Updated - - -

                  ... egyébként épp azon töröm az agyamat, hogy vajon mennyi fedezetlenségi díjjal fognak riogatni, ha kész lesz a motorom és elkezdem a papírozását. Ugyanis 2013 03.-ban vettem, azóta csak az első vizsgáztatási kisérletem idejére volt biztosítása.
                  Majd mehetek az úr színe elé bizonygatni, hogy az elmúlt két évben ez a motor nem is volt motor , ergo mire föl fedezetlenségi díj. (?)

                  Komment


                    #24
                    Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!
                    Ha a nevemre kerül egy Pannónia és muzeális minősítést akarok rá akkor biztosítást mikor kell rákötni?
                    Tehát ha a nevemre kerül utána rögtön egy mezei KGFB-t addig amig nincs meg a minősítés?Utána meg a megfelelő biztosítást?
                    Én a helyedben megkötném egy klubon keresztül alvázszámra, mert ha most mezei KGFB-t kötsz, akkor azt csak a fordulónappal tudod felmondani-újrakötni, tehát legkorábban egy év múlva. Ha olcsó mezeit találsz nincs gond, de ha >>így jársz<< akkor már megéri, veteránost kötni egyből!
                    Aztán "ahány ház annyi szok(p)ás"!
                    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                    Komment


                      #25
                      Dongós! Ha ki volt vonva a forgalomból a gép nincs gáz de ha papiron forgalomban van akkor kevés lesz az Úr színe előtt vezekelni! Lehet,hogy a motorod vételi árát elkérik ráadásul nem lehet mahinálni biztosítót választani. Csak annál lehet megkötni kinél előtte is volt a biztosításod. Bocs én így tudom. Én is régebben elnéztem egy autó biztosítását fél év minuszom volt mire kértek 70.000 ft-ot+ ba és még a biztosítási összeg.
                      dongos78 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        sziasztok! napi 150ft a pannóniára a fedezetlenségi díj, nekem 2001 óta nem volt biztosítás, aztán ma mondták ha tényleg szeretném megkötni újra akkor 2 évet be kell fizetni + 30% még vmi kamat vagy adó már nem emlékszem! Végül aztán úgy néz ki talán sikerül másképp
                        dongos78 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          dongos78
                          Majd mehetek az úr színe elé bizonygatni, hogy az elmúlt két évben ez a motor nem is volt motor , ergo mire föl fedezetlenségi díj. (?)
                          Nagyon gyorsan menj utána és fizess, mert eszméletlen büntető százalékokkal növekszik!!!
                          dongos78 kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Két év 150 Ft-al naponta, az 109.500- eddig. Hát tényleg nagyot kell dellázni és még nincs benne az említett finomságok pluszban.

                            Komment


                              #29
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha ki volt vonva a forgalomból a gép nincs gáz
                              Véglegesen kivont, szürke forgalmis a motorom. Nem tudom, a biztosítót ez mennyire hatja meg .
                              Mindenesetre sok jót nem remélek tőlük. Az autómmal kapcsolatban is volt már afférom velük. Hivatalos herce-hurca, mások unott aktatologatása miatt, amiről nem tehettem, én jártam pórul, egy havi fedezetlenségit ki kellett fizetnem...

                              Remélem megvan a módja, hiszen egy szétszedett, akár évekig "virágtartóként" funkcionáló valamiért miért fizessen az ember?
                              Persze meg kell érteni a másik felet is, aki szereti a pénzt, de még jobban a SOK pénzt...

                              De most már annyira bolygat a téma, utána is járok.
                              Lehet hogy a végén újra meg kell vennem a motoromat (Végülis az eladó még megvan, és már akkor sem tűnt akadékoskodónak)
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 17, 08:10.

                              Komment


                                #30
                                Ha az illetékes személy továbbította a közjegyzőhöz a szürke forgalmi másolatát és a halotti anyakönyvi kivonat másolatát akkor mikor kell biztosítást kötni?Jön valami papíros a közjegyzőtől amit várjak meg és utána lépjek valamit a biztosítással kapcsolatban? Kérdeztem én ennek a menetét, de nem kapta érthető értelmes választ mivel szerintem a hölgy sosem találkozott ilyen igénnyel mint az enyém. Vagyis nekem nagyon úgy tűnt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X