Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ts 125 villamosság

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van valakinek tapasztalata
    Tapasztalat az van, megoldás kevésbé
    Milyen tip. MZ? Hol mérsz feszültséget amikor áll a motor és hol nem menet közben?
    Ne házasíts össze elektronikus és elektromechanikus/klasszikus/ fesz.szabályzót. A régi tip szabályzót az útszélen is lehet javitani vagy pótolni
    Nekem a jugoszláv hegyekben hozott egy fickó fesz.szabályzót
    Itt egy tiszta forrásból meritett rajz magyarázattal



    Click image for larger version  Name:	fetch?id=137239&d=1606760099.jpg Views:	0 Size:	83.5 KB ID:	232488

    A lényeg, kösd össze a dinamó D+-t a DF-fel és indits Voltmérés a test és a D+ között 13-15V körül. A dinamó ilyenkor teljes gerjesztésen van, tehát jó. Fizikailag ilyenkor szokja a fessz.szabályzó a rajzon Rsz tekercset beiktatni hogy ne nőjön a feszültség az égbe
    A rajzról leolvasható hol érdemes mérni hogy van-e t9ltés. Elsősorban az akksi sarkain, de nyomozni a test és a K2 majd a K1 között Ahol eltünik ott a hiba
    Természetesen állóhelyzetben a dinamó kollektorát is érdemes Ohm mérővel végigmérni, egyformák-e a szegmensek és az állórész tekercse sem szakadt
    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2023 aug. 27, 11:49.
    Titus és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Ötleteket, tanácsokat olvashatsz MZ motorkerékpárok szerelésével kapcsolatban. Indíts bátran új témát, ha a meglévők nem adnak választ a kérdésedre.
      Titus és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        tt egy tiszta forrásból meritett rajz magyarázattal
        Köszi a kimerítő választ! TS 125-ről van szó, de amit nekem is elküldtél, TS 250/1 témánál találtam alapos leírást a keletnémet szabályozó beállításáról, ezért gondoltam rá, hogy nem követem az elődöm példáját a kisipari szabályozóval. Csak már lehet tönkrevágta a dinamót, akkor meg hiába küszködöm a gyári szabályozóval akármennyire is épek az érintkezői, és gyáriak a beállítási értékek. Feszültséget az akku sarkain mértem. Valamelyik hétköznap tesztelem a dinamót a leírásod szerint.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Elég sokáig tartott, de mivel a motor hetente egyszeri rátöltéssel működött nem foglalkoztam vele. Ma viszont lehúztam a fesszabályozóról a D+ és DF vezetékeket, amiket összekötve elindítván a motort 0,09 V feszültséget tapasztaltam, így ha jól gondolom a dinamó hibás. Mérés a közösítés és a kuplungdekli között történt. Elsőként kipróbálom egy másik állórésszel is, már valószínűleg úgy sem használom idén a gépet, úgyhogy nem probléma, ha napokig szét van szedve.

          Komment


            #20
            Valoszinu van jo forgoreszem..ingye......
            Titus kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              van jo forgoreszem
              Köszi Atti! Meglátom mit hoz a jövő, de talán az állórészt égette csak le a bácsi. Az utolsó években költött a motorra. Új lámpabúrák, új fesszabályozó (csak sajnos elektronikus), ami aztán leégette az ellenállástekercset, legalábbis kívülről ennyi látszik. Na meg levéve a dinamó állórészét az is, hogy filccel a forgórészre rá van írva, hogy 5000 Ft. Szerintem azt is kicserélte valamikor. Persze ha csapágyas volt a motor, akkor az is lehet zárlatos.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2023 okt. 07, 20:00.

              Komment


                #22
                Valszinu vaan komplett rendszerem is...kiszorom a cuccaim...szivesen segitek. Kell valami jelezz es kuldom.
                Titus és Jankó51 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Köszönöm, észben tartom! Nagy ETZ-hez is van kidobandó holmid? Vettem egy vázat, ahhoz gyűjtök mostanában még.

                  Komment


                    #24
                    Rengeteg cuccot most adtam el,pár aproság biztos akadni fog.
                    Titus kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nagy ETZ-hez is van kidobandó holmid?
                      Egy tankom van......
                      Titus kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #26
                        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        pár apróság biztos
                        Köszi, ezt is felvésem az emlékezetembe
                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egy tankom van...
                        Az erről hiányzik, írok privátban.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X