Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia TLF 1958

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia TLF 1958

    Pannónia TLF 1958 motorkerékpárom szeretném korhűen restaurálni, melyhez remélem sikerül egy Duna oldalkocsit szereznem és azzal együtt forgalomba helyeznem!

    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	96.4 KB
ID:	153261

    #2
    Szép motor lessz belőle! Gratulálok hozzá.
    Remélem legalább ilyen!

    Click image for larger version

Name:	dr2 tlf 58.jpg
Views:	1
Size:	45.9 KB
ID:	128739

    Üdv!
    fberci kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Jó alapnak látszik, biztosan nagyon jó lesz !!

      Nyuszifül, Tiéd is nagyon szép, pont az ilyen tetszik amikor nincs "túlrestaurálva". Mintha gyári lenne..1 éves korában

      Komment


        #4
        Szia! Ha lennél oly jó megírnád,hogy melyik hónapban készült a TLF. Ha nem tévedek , a második félévben gyárthatták.
        Szóval a motorszám érdekelne ,ha nem titok. TLF 8/? Köszi!

        Komment


          #5
          Sziasztok!

          Igen, hasonlóan szeretném megcsinálni!

          Nem titok:

          Egy hónapot tévedtél. Ez a 48.

          A motor Pannónia TLF Deluxe típusú, ED 75-22 forgalmi rendszámmal volt forgalomban,
          vázszáma
          TLF 8 – 7 0048 , motorszáma TLF 8 / 7 0048.a


          Click image for larger version

Name:	Pannónia TLF 1958 jobb.jpg
Views:	1
Size:	98.0 KB
ID:	128740

          Komment


            #6
            Bocs uxa, most olvastam vissza! Nem tévedtél! Gyorsan olvastam bekapcsolás után, és válaszoltam, azt hittem a tipped 8. hónap, de látom nem azt írtad 7 hónap, júliusi!

            --- Ez még eszembe jutott: ---

            Vannak hiányosságok. Régen volt beindítva, hiányzik a karbiból a súber tű. Szét akarom szedni, mindent átnézni, homokfújni, fényezni, mert már nem a gyári festés, egyszer ködölték már, igaz nem látszik. Krómozni, megnézni a felnit lehet-e, vagy börzén keresni jó állapotút. Mielőtt megvettem lett újrabőrözve az ülése, és mákom volt, mert a én vagyok a második tulaj és az utolsó pillanatokban sikerült felkeresni 1 év után, ugyanis a vásárlás után 2 héttel már nem volt köztünk...

            --- Ez még eszembe jutott: ---

            .... úgy látom nem lehet új sorba írni, enter-rel küldtem

            uxa neked is van egy, vagy csak otthon vagy a témában?

            Jól látom nyuszifül. hogy a te hátsó lámpád nem ilyen, vagy csak a kép csal?

            Ha gondolkodom, hogy egy oldalkocsit szerezzek hozzá és azzal vizsgáztatva helyezzem majd forgalomba. Kell-e az oldalkocsinak valami papírja legyen, vagy elég egy adásvételi ha megvan mindene?

            --- Ez még eszembe jutott: ---

            Kérdés:

            Vegyek új vezeték köteget, vagy csináljak - csináltassak - új köteget a régi minta alapján?

            Komment


              #7
              Szia! Igen. A kérdés azért érdekel,mert kíváncsi vagyok ,hogy melyik hónapokból kerül elő aszimmetrikus beöntőnyílásos TLT vagy TLF. Ez idáig márciusból TLT-ről,április,júniusból TLF-ről tudok.
              Ha igaz ,akkor a tiéd,tehát a júliusiak lehet,hogy már nem ilyen tankkal készültek.
              Különben köszi a választ!
              Az enyém TLF 8/4 0755 Régi rendszáma EA 54-80 De volt előtte "kétbetű háromszámos" rendszáma is. Ezt most fejből nem tudom.

              Szerintem lehet,hogy a tiédnek is!! Érdemes volna megnézned a kormánynyakat,mert az a három hónap nem nagy idő és
              lehet,hogy még akkor is azzal rendszámozták őket. 1958 -ban kezdtek áttérni a "kétbetű-négyszámos" rendszámra valamikor a második félévben.
              Az enyém 1959 áprilisban kapta az EA 54-80-at.Valahol van egy archiv fekete-fehér fényképem beszkennelve,ha megtalálom felrakom,bár eléggé hátulról mutatja a motort.
              Kb. úgy mint ezen a fotón! :-)

              Click image for larger version

Name:	Kép 066.jpg
Views:	2
Size:	97.2 KB
ID:	128741
              Utoljára szerkesztve a következő által: uxa; 2011 febr. 07, 22:10.

              Komment


                #8
                ...na! Ha minden igaz ,meg van! Sajnos kicsit lecsúszott a motor a képről,de azért így sem rossz. Íme!
                Igazi archív kép! A motort nagyapámtól örököltem, illetve még életében az én nevemre lett íratva. Ő volt a 2. gazdája. Első gazdája egy Budapesti Tűzoltó főhadnagy,Magyar János volt ,de valamikor a hatvanas évek legelején /1961??/ eladta nagyapámnak ,mert alig használta ,meg az asszony is rágta fülét,hogy minek az a motor ,amikor néhány megállóra van csak a Tűzoltólaktanya. Szóval egész kis története van a gépnek.
                Azt most hirtelen nem tudom megmondani,hogy mennyiért vették meg a nagyszüleim,de az biztos,hogy kölcsön kellet kérniük
                a rokonságtól. Holnap meg is kérdezem a nagyanyám ,hogy mennyiért és még mire emlékszik.Ez már történelem...!!????
                Ha érdekel folytathatjuk a témát. Baráti üdv:Laci

                Click image for larger version

Name:	Pannonia.jpg
Views:	1
Size:	97.5 KB
ID:	128742
                Utoljára szerkesztve a következő által: uxa; 2011 febr. 07, 22:37.
                SzBalogh, TZ és fberci kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ez is asszimetrikus! Lenne egy nagy kérdésem: Látom a tied áprilisi, az enyém pedig júliusi. Mond hogyan lehet, a tiednek nagyobb váz- és motorszáma, ha a tied gyártották korábban?

                  Click image for larger version

Name:	tank.jpg
Views:	1
Size:	98.1 KB
ID:	128743

                  Komment


                    #10
                    Szia! A kutyafáját! Nem tűnt fel,hogy a tiéd is aszimmetrikus.Megtévesztett,hogy nincs rajta az alumínium csík középen.
                    Szóval még júliusban is gyártották ilyennel nagy valószínűséggel. Köszi!

                    Azért nagyobb a motorszám,mert az csak az áprilisi darabszámot jelöli. Tehát az enyém áprilisban a 0755-ként gyártott,
                    míg a tiéd a júliusi 0048-ként.
                    Tehát a sorszámozás minden hónapban újra kezdődik.
                    Ha jól emlékszem,akkor 1959 április 22-én kapta a motor az EA-s rendszámot.Ha a tiéd ED-s,akkor az később kapta,valószínűleg még valamikor 1959-ben.
                    Ezért lehet,hogy előtte volt "kétbetű-háromszámos " rendszáma mint már mondtam. Nézd meg a kormánynyakban,holnap én is megnézem az enyémen. Júliustól egy teljes évig nem valószínű ,hogy eladatlanul állt volna a boltban,akkor pedig kaphatott rendszámot,még 1958-ban. Persze ez nem biztos ,de nagy az esélye.

                    Komment


                      #11
                      Még szép, hogy érdekel és jó a kép! Irigyelek, hogy van ilyen régi képed róla, megkérdem én is a volt tulaj unokáját, hátha!

                      Az én motorom története:

                      Az öregem és a nagybátyám vett egy 250-es és 350-es Jawa-t, amiket fel is újítottak, én meg beszóltam nekik hogy én magyar motort veszek! Ők mondták, hogy persze persze...
                      2009-ben volt fenn egy pár napig ennek a motornak hirdetése és én akkor akadtam és egyből alkudtam rá látatlanul. Mondtam az öregemnek, na majd jöhettek utánam! Megint: persze, persze...
                      A kedvesen mondta két motor nem lehet ui. volt egy robogóm is. A történet úgy folytatódik, hogy a Yamaha Neos robogó 2010-ben meghibásodott, javítani kellett volna, sok lóvé, de akkor nem tudtam volna ezt megvenni. Szerencsémre unokaöcsémnél volt letéve és egy srácnak volt egy olyan, csak törve, neki az enyém kellett. Telefon: Megvan még a TLF? Igen! Így eladtam a Yamahát, és szóltam, hogy megyek a Pannóniáért!

                      Lemondtam. Inkább nem ülök addig két keréken, de ezt megveszem! A tulaj kivonta a forgalomból 1979-ben, az unokának adta, aki eladás előtt elkezdte volna javítani (ő bőröztette az ülést), de mondta, hogy neki nem lesz pénze rá. Mondtam még nekem sincs, de lesz, ha tényleg eladja még nekem! Mint látod igen választ kaptam, mivel egyszer mi előtte szóban megegyeztünk. Mondta azért vette le a netről, mert nem volt biztos, hogy nem-e újítja ő fel mégis, de nem lett rá pénze és nekem ideadta, de újra nem hirdette volna már meg!
                      Elhoztam, másnap jött egy helyi kisöreg Pannónia tulaj megnézni. Mondja ez nem is Pannónia tank, mert nem középen van a beöntőnyílás. Mondom neki, de csak ez exportra ment. Ez nem is Pannónia karburátor. Mondom neki erre az oldalára ahol én álok az van írva Pannónia. Hú, az enyém '72-es, ilyet még nem is láttam!

                      Hát ennyi, most várok, hogy legyen keret javítanom!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: fberci; 2011 febr. 07, 23:19.
                      TZ és dafko54 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Szervusztok. Mennyiért cserélt gazdát egy Pannónia motorkerékpár a hatvanas évek elején? A fizetés 400 és 1200 ft volt kb. ( talán a bányászok jobban kerestek ) és egy ilyen motor legalább 15.000.- ft volt használtan és nagyon nehezen lehetett hozzájutni. 1967-ben 45.000.-ft volt Újpesten egy 150 négyszögöles telek egy szoba konyhás házzal. Egy oldalkocsis R 69-es BMW 50.000.- ft körül volt. Szóval, akinek abban az időben gépjárműve volt az " jó " körülmények között élt. Egy 1963 - 64 -es IKKA ( csak valutáért lehetett vásárolni !!! ) téli árjegyzék szerint egy burkolt 250ccm-es Pannónia 585 USA dollár, a "sima" 525 USA dollár, Danuvia 320 USA dollár , Robusta férfi kerékpár 320 USA dollár volt. Az akkori árfolyamot nem tudom. Én 1970-ben kezdtem motorozni , a munkahelyemen (1972 ) mesélték az árakat az idősebb kollégák. Ez már régen volt, az árak azért emlékezetem szerint helytállóak. Valaki pontosabbá tudja tenni az árfekvéseket az tegye meg, mert a hitelesség fontos dolog ! Veterános üdvözlettel.

                        --- Ez még eszembe jutott: ---

                        Szervusz " fberci ". Tudod, hogy mit kezdtél el azzal, hogy megvettél egy ilyen " igazi " motort ? Nem tudod ! Menthetetlen vagy, veterános leszel ( vagy ). A gondolataidat és történetedet leírva biztosan. Nem szoktam mások nevében nyilatkozni , de most kivételt teszek - remélem a többiek nem veszik zokon - : üdvözlünk az " őrültek " társaságában ! Veterános üdvözlettel.
                        soveny és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Click image for larger version

Name:	IKKA 004.jpg
Views:	1
Size:	98.4 KB
ID:	128747Click image for larger version

Name:	IKKA 003.jpg
Views:	1
Size:	97.0 KB
ID:	128746Click image for larger version

Name:	IKKA 002.jpg
Views:	1
Size:	97.7 KB
ID:	128745Click image for larger version

Name:	IKKA 001.jpg
Views:	1
Size:	94.6 KB
ID:	128744

                          A múlt - amikor még a valuta birtoklásáért börtön járt..... Veterános üdvözlettel.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!
                            Az általam felrakott kép sajnos nem az én motoromat ábrázolja. Nekem egy 59-es TLF-em van amit sajnos még nem tudtam restauráln. Az már sokban különbözik a ti motorjaitoktól. Üdv!

                            Komment


                              #15
                              dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem szoktam mások nevében nyilatkozni , de most kivételt teszek - remélem a többiek nem veszik zokon - : üdvözlünk az " őrültek " társaságában ! Veterános üdvözlettel.
                              Pont a napokban gondoltam rá, hogy biztassalak titeket arra, hogy kövessetek ebben a látszólag infantilis szokásomban, hogy üdvözölgetem az új tagokat. Közhely, hogy személytelen az internet, de az rajtunk múlik, hogy mennyire tudjuk barátságosabbá és valamelyest mégis személyesebbé tenni.

                              Minden új regisztrálót abba az irányba próbálok terelgetni a honlap különböző felirataival, hogy legyen olyan drága, hogy bemutatkozik a „fecsegés” előtt. Ez ugyebár egyébként is alapvető szokás minden társaságban. De ehhez hasonlóan az is fontos, hogy egy-két régebbi tag fogadja lelkesen az újonnan érkezőt. Az újaknak mi idegenek vagyunk, egy idegen társaságban különösen jó érzés lehet, ha reagálnak az első bátortalan hozzászólásunkra. Akkor is jó dolognak tartom ezt, ha a gyakorlatban esetlennek és bárgyúnak tűnik.

                              Szóval fberci, üdv. A fedélzeten!

                              És ha már így magamhoz ragadtam a szót, had kérjem tőletek (előre), hogy mielőtt nagyon belemelegednétek a konkrét szerelési kérdésekbe, nyissatok majd új témákat a szakmai kérdéseknek a fórum megfelelőbb szekcióiban. Ez a rész maradjon csak a csevegésé. Ja, és nézzétek el az adminisztrátornak, hogy kicsit rigolyás!
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X