Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kémleljétek az eget!

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

• Szervusztok!

Örömmel jelentem,hogy ma úgy 9h50'-táján sikerült az idén először fecskét látnom,az égen.Hosszú évek óta figyelem a fecskék érkezésének időpontját,de ilyen kései érkezéssel még nem találkoztam.Megjegyzem az ismerőseim közül,már többen észleltek fecskét a térségben,de nekem az idén most sikerült először,valószínű nem voltam kellően figyelmes.

Üdvözlettel:Che

Komment

• Ma is szépen pózolt amíg lefényképeztem
      Click image for larger version

Name:	20170428_194205.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	151819

Komment

• Kedves Heeegany!

Köszönöm a képet,majd Tiszakeszin találunk alkalmat a békülésre,"mert nincs szebb madár a fecskénél" és,ha már jól kibékültünk,akkor el is énekelhetjük az idézett szövegű nótát (aki nem ismeri,majd dúdolja)..

Komment

• Szervusztok!

Jelentem,hogy úgy 7-8 perccel ezelőtt,fecskét láttam cikázni a légtérben.Megörültem,de egy kissé el is szomorodtam,mert úgy vélem,hogy kevés még a rovarok mennyisége,a biztonságos élelem szerzéshez.Aggódok értük,mert még az idő sem fordult igazán tavasziasra!

Komment

• A bogarak mennyiségét még én sem tudom felmérni mert nem gurultam még , hogy takarítani kelljen a plexit.

Komment

• Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szervusztok!

Jelentem,hogy úgy 7-8 perccel ezelőtt,fecskét láttam cikázni a légtérben.Megörültem,de egy kissé el is szomorodtam,mert úgy vélem,hogy kevés még a rovarok mennyisége,a biztonságos élelem szerzéshez.Aggódok értük,mert még az idő sem fordult igazán tavasziasra!

Nem kell őket félteni.
              Én ma kocsikáztam pár kilométert, össze is szedtem egy csomó bogarat.
              Pedig én nem vadászok rájuk, szóval nekik biztos jobban az esélyeik

Persze dőzsölni még nem fognak pár hátig. De már éhezni sem

Komment

• Úgy legyen!Orosháza délkeleten van,az ember úgy gondolná,hogy a fekvése miatt,talán melegebb egy kissé,mint az ország északi,keleti része,de ahogy az időkép.hu mutatja,valahogy úgy tűnik,hogy a hidegebb évszakokban erre sokkal hidegebb szokott lenni.Az is lehet,hogy csak én látom így,illetve akarom látni,nem tudom?

Ami biztos,hogy a fecskék megjöttek,az elsők után már többször láttam őket és ezzel úgy gondolom,hogy az idei évben visszavonhatatlanul beköszöntött a tavasz és elteszem a hólapátokat.

Komment

• Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  és elteszem a hólapátokat.

Uff....

Komment

• Szervusztok!

Lassan beköszönt ismét az ősz,bár még nagyon nyárias az idő,de 4.-e óta nem látok az égen cikázó fecskéket,-talán már ismét elindultak a hosszú útra.Ilyenkor mindig elszomorodok,mert ki tudja hogyan vészeljük át a telet és az milyen nagy hidegeket hoz.Amúgy sem szeretem ezt az időszakot,-mindig lesütött fejjel kell járni,mert hull a termés,hol egy marék szilva,vagy mogyoró kerül felszedésre,vagy esetleg a fejemre esik egy körte a fáról,amikor alatta bóklászok.

Úgy 15 éve elkövettünk egy marhaságot,elültettünk négy darab ostorfát,ami úgy burjánzik,mint a tarack,olyan gyönyörű susnyás keletkezett belőle,hogy rossz nézni,-hármat már kiszedtem,-csak gyökérből összegyűlt egy köbméternyi,beletelt vagy másfél hetembe a művelet és egyáltalán nem esett jól.

Megy a szilva magozás és az erjesztés,hogy jövőre is legyen a béküléshez egy kis indítótáp és jaj még a szőlőt is le kell szedni és leszemezni,azután bele a hordóba!

A műhelymunka meg csúszik,egyre csúszik,-pedig azt sokkal jobb csinálni,mint fát hasogatni és gyűjtögetni és volna is mit nagyon bőven,de az élet már csak ilyen,a szükség szabja meg a csinálni valót nem a kívánalmaink.

Komment

• Azt mondják ha a fecskék magasan szállnak nem lesz eső
                      Én a földet néztem ma és kinyilott az őszirózsa. Szép rózsaszin, bár a képen nem az látszik , mert nem tudok fotózni
                      Click image for larger version  Name:	oszirozsa.jpg Views:	1 Size:	318.4 KB ID:	213950
                      Viszont a katonaságnál nem egyszer énekeltük menet ritmusra ezt/is/
                      Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2018 szept. 11, 19:17.

Komment

• Nekünk is énekelni kellett pedig egy 25 km-es eröltetett menet után rohadtul nem volt jókedvünk. Igaz volt mikor jól is esett ki kiabálni a bánatunkat. Én mint alföldi gyerek hát hol is lettem volna máshol?, közel a lakhelyemhez Várpalotán. Rövid eltáv kihúzva.

Komment

Working...
                        X