Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor vásárlás előtt állok.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor vásárlás előtt állok.

    Sziasztok új tag vagyok itt a fórumon.
    Nagypapám révén szerettem meg a Pannónia motorokat.
    Sajnos már nem él volt neki régen egy T1 -e sajnos még régen eladta a 70 -es években.
    Most szeretnék magamnak egy T5 -t

    Ezt néztem ki mit szóltok hozzá.
    Kinézetre eredeti rajta minden az az típus tiszta vagy van rajta más típusú Pannóniákról alkatrész?
    1962 -es
    Click image for larger version

Name:	6071120_1.jpg
Views:	1
Size:	60.3 KB
ID:	154605Click image for larger version

Name:	6071120_2.jpg
Views:	1
Size:	59.3 KB
ID:	154606Click image for larger version

Name:	6071120_3.jpg
Views:	1
Size:	49.1 KB
ID:	154607




    Üdv, Gábor

    #2
    Üdv a fórumon! Bízom benne, hogy megtalálod, amit szeretnél, vagyis biztos vagyok benne!
    Nem mondom, hogy csúnya, de a bukócső, a csomagtartó, meg a kormány kivételével szerintem rendben lenne, HA lenne papírja! Arra figyelj oda, hogy papíros legyen, mert több topik is nyitva van az átírásról, ami nem kis bonyodalmakkal járhat, ha nem vagy elég körültekintő.
    Kakas kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Üdv köztünk!
      Nem vagyok nagy Pannónia szakértő, de a 3. képen a messzeségben lévő tank a motor sajátja. És hogy úgy mondjam, ez a vas idegen szarvakkal ékeskedik-a kormány P10-é
      A bukócső és a csomagtartó házi gyártmány abból se a szebbik fajta.
      Én ennyit tudok hirtelen, de ha befut a Pannóniás gépsor ide, akkor még az utolsó csavarod is megszakértik
      Kakas és korompaiistvan kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Hohohóóóó!
        Nem is vagyok pannóniás, mégis észre vettem

        Komment


          #5
          És ahogy korompaiistvan tagtárs mondta, a legfontosabb a papír...az nem jó jel, ha nincs meg a rendszámtáblatartó, akkor nagy a valószínűsége, hogy nincs forgalmi...abba pedig ne ugorj bele, inkább várj egy papírosra ha ennek nincs.
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 aug. 15, 20:45.
          Kakas és korompaiistvan kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Motor vásárlás előtt állok
            Szia Gábor! Üdv a fórumon!

            Tudnám esetleg ajánlani a Szente-féle vagy a piros könyv elején a típusismertetőket átolvasásra, sok hasznos információ van bennük. Ami elsőre nagyon feltűnő, az a P10 tank és kormány. Ha tényleg '62-es, akkor valószínűleg a blokk sem festett volt (érdemes átnézni a számokat, megeshet hogy kicserélték, mert minden egyhengeres Pancsi blokkrögzítése azonos), valamint nem ezzel a típusú hátsó lámpával szerelték. Talán az üléshuzat sem stimmel az évjárathoz - de ezeket nálam gyakorlottabbak majd cáfolják/igazolják. No meg persze az a "bukókeret" sem a Csepel Művekben kerülhetett rá.

            De ezeknél fontosabb, hogy a papírjai rendben legyenek, különben nem mostanában fogod tudni közúton használni a masinát. Az ilyen eltéréseket csereberével/vásárlással lehet orvosolni, ha nem írható át, akkor bizony csak szép kiállítási tárgy.

            Üdv,

            Gábor
            Kakas kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              Sziasztok,

              Köszönöm a segítségeteket.
              1972 -ben gyártottak nagyfékdobos Pannónia t5-t?

              Komment


                #8
                Nocsak váltottál? Akkor most 62 vagy 72? 72-ben már nem volt nagyfékdob, addigra már az öntőformát is leselejtezték...1964-ben már a T5-öt kisfékdobbal gyártották.
                Kakas és korompaiistvan kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Tudom, hogy nem ide való, de

                  van 1 db. nagyfékdobom elfekvőben

                  ha érdekel valakit!

                  Komment


                    #10
                    Nem csak néztem több motort is és az egyiken nagyfékdob volt.
                    Én is úgy tudom, hogy akkor már kisfékdobosak voltak a T5 -ök.
                    Csak bizonytalan voltam.
                    korompaiistvan kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Simson 250

                      Mennyire Pannónia az álom? Nézd meg..papíros, szépnek mondható, szinte minden alkatrésze megvan, és forgalomba helyezhető, ha úgy gondolod..

                      Komment


                        #12
                        Úgymond Ragaszkodom a Pannóniához.

                        Komment


                          #13
                          Pannonia T1

                          Kis hiány van itt is, de forgalomba helyezhető




                          Pannonia TLF eladó

                          Vagy ez? A veteránaprón nézelődj, van miből választani, igaz munka is lesz némelyikkel, de az benne a szép

                          Komment


                            #14
                            korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            igaz munka is lesz némelyikkel, de az benne a szép
                            Munka nélkül nincs semmi élvezet a veteránozásban

                            Shifty,

                            Úgysem találsz olyan pancsit amin nem kell semmit szerelni, ha meg mégis akkor azt nem éri meg megvenni, mert vannak olyan nagyigényű emberek akik milliókat sem sajnálnak elkérni, egy átlagos P10-ért. Az viszont biztos, hogy jól tetted, hogy ide jöttél, mert itt nagyon sok segítőkész embert találsz.

                            Szabad esetleg megkérdezni, hogy mennyiért vesztegetik a bukóketeres hibridpancsit?

                            Ennek viszont ha kicsit utánajársz akkor jó vétel lehet belőle.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Blackmumus; 2012 aug. 15, 22:04.

                            Komment


                              #15
                              Szia,

                              Köszönöm a biztatást.
                              Nem is akarok egy makulátlan motort venni.
                              Ezt a motort 170000 ft vesztegetik a hirdetésben szerepel még plusz 2 db P10 -es blokk bár nekem azok nem kellenének.
                              Szerintetek mennyit érne ha mondjuk van papírja?
                              De nem biztos hogy ezt veszem meg.
                              Még holnap lehet felhívom a papírok ügyében.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X