Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ciel - Horex Regina 250

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ciel - Horex Regina 250

    üdvözlet mindenkinek.

    1954-es Horex Regina 250 tulajdonosa vagyok. A motor eredetileg a nagyapámé volt, 1968-ban egy baleset után szétszedte részben felújította és a motor így várta a szebb jövőt.
    Az elmúlt 3 évben raktam össze. A motort-váltót Laczik Sándor újította fel, a többi munkát én csináltam. Fényezni / krómozni nem kellett (leszámítva a tank belső bevonatát) mert azt még nagyapám megcsináltatta.
    Bár szinte komplett volt a motor, a lámpákat és kipufogót cserélni kellett - azok már egy korábbi esés miatt Danuvia / Pannónia alkatrészek voltak. A gumik is mentek, a külső Cordatic bár még szőrös volt de betonkemény, a belsőn volt vagy 8 folt - tipikus hiánygazdaságbeli megoldás. Ahogyan a rézlemezzel talpalt fékkulcs is a fékbetét felújítás helyett.. :-)
    Mivel rendszeresen használom ezért a gyújtást / dinamót lecseréltem egy powerdynamo rendszerre ami 12V-t ad, nem kell neki akkumulátor és elektronikus az előgyújtás szabályzása.
    Júniusban állt újra forgalomba, azóta mentem vele 1300 km-t probléma nélkül.
    Titus, zahi és 8 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Üdvözöllek!

    Nagyon szép gép, nekem mindig is nagyon tetszett. Csodálatos, hogy ennyi minden megmaradt rajta eredetiben, meg, hogy ismered a történetét.
    Sok jó motorozást vele!
    sepy, emu és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm.
      Vicces, hogy kb annyi idős vagyok most mint nagyapám amikor használta. Mesélte, hogy a 4 ütemnek és a nyitott kipufogónak hála bármikor ha beindította odanéztek az emberek...
      Annyira hangos, hogy hosszabb utakra füldugóval megyek - és nem a menetszél miatt :-)
      sepy, és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Jó helyre vitted,ügyes a Sanyi.. Ez egy jól motorozható gép,vigyázz rá.

        Komment


          #5
          Sziasztok! Én most munkálkodok egy Regina 250 felújításán, de az a baj, hogy nagyon hiányos a motor, többek között a kerekek és a komplett gyújtás is hiányzik róla, viszont olyan áron adták, hogy nem lehetett ott hagyni. Ha vannak eladó alkatrészeitek, szóljatok kérlek

          Komment


            #6
            szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            és a komplett gyújtás
            Szerintem az a legkisebb gond. Kivéve ha teljesen gyár állapot a cél, nem pedig a használható gép.
            Ha használható gép a cél akkor rakj rá egy modern gyújtást. Képeket elnézve van ott hely bőven és mintha vape gyújtás lenne rakta az egyik képen. (horex regina ignition- így kerestem rá)
            És ha a vape túl drága akkor sincs gond. Van rá alternatív megoldás (kínai vape koppintás. Ugyan úgy néz ki és ugyan azt tudja, csak nem 80000ft-ba kerül hanem 20000ft-ba)

            Komment


              #7
              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szerintem az a legkisebb gond. Kivéve ha teljesen gyár állapot a cél, nem pedig a használható gép.
              Ha használható gép a cél akkor rakj rá egy modern gyújtást. Képeket elnézve van ott hely bőven és mintha vape gyújtás lenne rakta az egyik képen. (horex regina ignition- így kerestem rá)
              És ha a vape túl drága akkor sincs gond. Van rá alternatív megoldás (kínai vape koppintás. Ugyan úgy néz ki és ugyan azt tudja, csak nem 80000ft-ba kerül hanem 20000ft-ba)
              Lassacskán mazsolázok hozzá dolgokat az ebayről, de elég húzós az ára mindennek így egy Izs és egy Pancsi után Erről a kínai vape-ről tudnál nekem légyszi egy linket küldeni? Köszi!!!

              Komment


                #8
                szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                Lassacskán mazsolázok hozzá dolgokat az ebayről, de elég húzós az ára mindennek így egy Izs és egy Pancsi után Erről a kínai vape-ről tudnál nekem légyszi egy linket küldeni? Köszi!!!
                https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/...l_71753863.htm

                Komment


                  #9
                  Előgyujtásszabályozoval ki kell egészíteni a rendszert,s akkor ok lesz.

                  Komment


                    #10
                    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Előgyujtásszabályozoval ki kell egészíteni a rendszert,s akkor ok lesz.
                    Szerintem az villanyosan benne van.

                    Komment


                      #11
                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerintem az villanyosan benne van.
                      Rákérdeztem a téglási sráctól... azt mondta fix időben gyujt. Müllernél van hozzá állítható elektronika 10 körül.

                      Komment


                        #12
                        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Rákérdeztem a téglási sráctól... azt mondta fix időben gyujt. Müllernél van hozzá állítható elektronika 10 körül.
                        Van neki többféle is.
                        Ezzel még a számítógépre is rákötheted aztán lehet nézegetni hogy hogy megy

                        Komment


                          #13
                          Heeegany ha nekiállsz gyújtástérképet kutyulni én tökön szúrom magam, de legalábbis megkövetelem hogy a diagramot 3D-ben nyomtasd ki mert akkor jó lesz a villanyvasúthoz dombnak

                          Komment


                            #14
                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Heeegany ha nekiállsz gyújtástérképet kutyulni én tökön szúrom magam
                            Szerintem az éven abból már nem lesz semmi, úgyhogy ráérsz élezni a kést


                            (most elég a gyújtás, a karbi, a kormány, a fék és az összes bovden meg a többi "apróság")

                            Komment


                              #15
                              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              rákötheted
                              Éééén!!?? Ehhez keresnem kell valakit. Elléggé le maradtam a mechanikánál... aröpsújos szabályozót tudom mérni kűlönböző nyitásokon mert látom.. A digit izékhez nekem segítség kell.. Bár még fiatal vagyok.. tanulhatok is valamit ha kedvem tartja..

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X