Közlemény

Collapse
No announcement yet.

sagijozsef@freemail.hu

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    sagijozsef@freemail.hu

    Romet 780 hatso teleszkópja allithato e?
    Eredeti, összeér Erősítés Oké
    Utoljára szerkesztve a következő által: rikipeca; 2017 okt. 27, 15:48.

    #2
    Nem tudom mit takar a "780"......ha veterán-közeli korú segédmotor,akkor egynél sem láttam állítási lehetőséget!Jó lenne ha tennél fel fotót:és elmondanád miért állítanál rajta,ha nem hüjeséget fújjuk akkor szoktunk okos alakítást is összeokoskodni!
    zahi, Atti69 és emu kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Akkor: Ha állítani akarod,akkor áthegeszted a villán a tartófület... esetleg hosszabb teló. Ha ültetni akarod akkor fordítva.

      Komment


        #4
        Romet cafe racer

        https://www.youtube.com/watch?v=tu-ET1nECpU

        .....
        dongos78 és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nehezebb súlyú versenyzők alatt a későbbi, tehát porvédő nélküli Romet rugóstagok igencsak összenyomódnak(a porvédős keményebb pl Komár 3-as). Ha leszereled és nincs teljesen rátekerve a rugóra a két öntvény pár fordulatot lehet visszafelé tekerni, hogy több menet legyen használatban. A legjobb viszont, ha kisebb átmérőjű rugóból vágsz bele egy darabot úgy, mint a duplarugós légpuskáknál. Ha van pluszban elsővillád hozzá, annak a rugója pont befér. A hosszát olyanra szabd amit kényelmesnek érzel. A belső rugó alsó végéhez még kell egy alátét, hogy ne közvetlenül a műanyag perselyen támaszkodjon. Nem egy bonyolult művelet, de nagyon hasznos. Kb 8-10 cm hosszú rugó elég.
          Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2017 okt. 25, 21:44. Oka: kiegészítés
          mátéapu, sepy és zahi kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Üdv , rikipeca !

            Nem tudom miért érdekel , talán ha bővebben kifejtenéd . Bár kétszer is megkérdezted , ha picit többet megtudnánk a problémáról , talán volna valami megoldás .
            dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ha bővebben kifejtenéd . talán volna valami megoldás .
              Basszus zahi, az előbb írtam le Ezeken mind harmatgyönge a hátsó rugóstag. Láttam olyat, hogy MZ-ét tették rá, na azzal nem ült be a kerék a sárvédőbe
              Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2017 okt. 25, 22:39.
              mátéapu, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Való igaz hogy a Romet teleszkóp igen gyenge. Ahogy az is igaz, hogy azért itt sokan hozzászoktunk a kifejtősebb kérdésekhez.
                Férfiemberek sokszor szeretünk tőmondatokban fogalmazni (mert sokszor az az egyértelmű, szükséges és elégséges) és ezekből értünk is, ahogy itt is értettük mi a kérdés... csak nem ehhez szoktunk. De mindenki más, értjük a lényeget, sejtjük a miértet.

                Az MZ teleszkóp Rometre építve.... Egyből eszembe villantak a régi emlékek az MZ teleszkópos Simsonomról, amit jellemzően még földutakon használtam. Olyan kemény volt vele a rugózás hogy két hetente úgy szétrázta a vesémet, 5 percenként jött rám a mehetnék
                Valahogy a középutat kellene megtalálni a két véglet között.

                Komment


                  #9
                  Szerintem itt inkább valami számítógép kezelési nehézség van.
                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #10
                    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Basszus zahi, az előbb írtam le Ezeken mind harmatgyönge a hátsó rugóstag. Láttam olyat, hogy MZ-ét tették rá, na azzal nem ült be a kerék a sárvédőbe
                    Igen Titus, ebben teljes mértékben igazad van ! De a kérésemmel csak arra próbáltam meg kitérni , hogy a kérdező a kurta mondatával , nem lehet hogy a gyári állapotot igyekszik visszaállítani (???) , mivel célja egy eredeti gép, amin pedig az általad említett , - MZ-származék, vagy hasonló - állítható rugóstagok vannak . Így érdeklődik hogy ez az összeállítás tekinthető -é gyárinak .
                    Esetleg a fémszárra ,mintegy menetbe csatlakozó rugóvégeket vélte állíthatónak ? De az sem derül ki a mondatból (basszus ...) , hogy nem találta-e esetlegesen túl keménynek a telókat , bár nem tartom valószínűnek... (csak ha koppra összeült) ,így annak gyengítését irányozta önmagában elő .

                    Komment


                      #11
                      zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                      De a kérésemmel csak arra próbáltam meg kitérni , hogy a kérdező a kurta mondatával , nem lehet hogy a gyári állapotot igyekszik visszaállítani (???) , mivel célja egy eredeti gép, amin pedig az általad említett , - MZ-származék, vagy hasonló - állítható rugóstagok vannak . Így érdeklődik hogy ez az összeállítás tekinthető -é gyárinak .
                      Sejtettem, hogy másvalami van a háttérben, de egyben magas labda volt Titokzatos a kérdés, de előbb-utóbb majdcsak kikerekedik belőle valami. Minden lehetséges, és az ellenkezője is

                      Komment


                        #12
                        Szervusztok!

                        Segíteni azon lehet aki akarja is,a kolléga olyan ködbe burkolódzó kérdéseket tesz fel,amit nem lehet világosan értelmezni,-ezért nem lehet egzakt választ adni rá.Lehetséges,hogy számítógép kezelési problémák vannak,ami nem baj,mert nekem is vannak de,ha már a rövid kérdést sikerült beírni,akkor bővebben is le lehetne írni,hogy mi az amiben segíthetnénk.Remélem,hogy egy kis átgondolás után sikerül,majd a Romet hátsó rugóstagjával kapcsolatos problémát,a kérdezőnek megfogalmazni és akkor arra már érdemben is lehet válaszolni!

                        Most jut eszembe,ha a jövő hétre tudja valaki az ötös LOTTÓ nyerőszámait,-tegye közzé,-ne fogja magát vissza,-főnyeremény esetén,hálából,-veszek neki egy szopogatós savanyú cukrot,-na nem egy zacskóval,csak egy darabot,-mondjuk citromosat.

                        Üdvözlettel:Che (A kép a szmájli,vagy mi a fene helyett)

                        Komment


                          #13
                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          főnyeremény esetén,hálából,-veszek neki egy szopogatós savanyú cukrot,-na nem egy zacskóval,csak egy darabot,-mondjuk citromosat.
                          Szeretem a citromos savanyúcukrot, ezért mindenképpen igyekszem kiizzadni azokat a számokat.

                          Álmodoztam már én is hogy mi lenne ha megnyerném egyszer (bár állítólag ehhez szükséges az hogy egyáltalán lottózzon az ember...mindegy).
                          Azt hiszem megcsináltatnám a suzukimban az idők folyamán elromlott kapcsolókat... Cseréltetnék vezérműszíjat.... Újra lakkoztatnám a tetejét, amit az idő már lerágott róla. Még tán a futóművet is megnézetném. Szóval kirúgnék a hámból keményen.
                          De így, hogy felajánlottad ezt a savanyúcukros dolgot, dobom a korábbi terveimet!

                          Komment


                            #14
                            Kedves Dongós!

                            A LOTTÓ szám és a savanyú cukor,csak afféle "hüjékedés" volt tőlem,hogy a dolgok élét elvegyem,nem kell komolyan venni!

                            Mi játszunk heti egy szelvénnyel,már annyi ötösünk volt,hogy a négyest fel se vesszük.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #15
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              csak afféle "hüjékedés" volt
                              Tudom én jól, részemről is.
                              Ha a fecskék, na meg a motorozós jó idők már elhagytak minket, legalább a humorérzésünk ne hagyjon el!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X