Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson s51, Trabant 1.1 az örökségem

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azonnal hatalmas fehér füst ömlött szét a város felett
    Pápaválasztás volt ?????
    Cseréld ki a benzint .....
    sepy és Jankó51 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Visszakaptam a korábban kölcsönadott benzinemet. Bekevertem, beöntöttem egy liter. Ugyanaz és az olaj is jön a kifuogó illesztésénél
      Asszem mindjárt elugrom a boltba szimeringért
      Azt viszont nem tudom megkülönböztetni milyen a Vito és milyen a másik
      Boltos mondhat amit akar
      Végül is nem számit, olyan sokat nem fog ez a motor már pörögni

      Ami nem tecc az S51-ben, hogy a bal oldali szimeringnél a blokk furatban nincs semmi váll vagy zéger
      Annyira benyomhatom a szimeringet hogy "beleesik" a csapágy mellé
      Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2021 jan. 09, 16:26.

      Komment


        #18
        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azt viszont nem tudom megkülönböztetni milyen a Vito és milyen a másik
        Általában a vitonos barna színű és nem 200-300 Ft, hanem inkább 1000. Ami nem vitonos az fekete vagy kék színű.
        pasetta, és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          A német , vagy holland kék színű szilikonos (de kétajkú) szimmerringbe sem fogsz csalódni , rakd be nyugodtan . Az SKF Viton szimmerringje barna színű , hő , olaj és kopásálló , cserébe a gyengébb főtengelyeket "megeszi" ... A szimmerringet addig nyomd a fészekébe , amíg nem "színel" az aluházzal .
          De egyáltalán nem biztos hogy az a baja .... gyertya kép OK ? Nincs túletetve ? A friss benzint ugye nem öntötted bele a régibe ? Megszakító hézag OK ? Szikra OK ? Gyertyahézag OK ? állítst 0,4-0,5 -re ... Kiszellőztetted ?

          Komment


            #20
            A szívató tolattyúját is ellenőrizd.

            Komment


              #21
              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a vitonos barna színű
              Há'persze hogy barna Az utóbbi 5 évbwen költözködtem kétszer. Egy élet lomjait csomagoltam és feliratoztam a dobozokat Éreztem hogy kell valami Simsonnak lennni. A zseni átlátja a káoszt, és ott sorakoztak a szimeringek, köztük a 20x35x7 barna Viton és kétajkú
              Elugrottam tömitést venni, ami később itthon is a kezembe került
              Most már csak ihlet kell cserélni
              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A friss benzint ugye nem öntötted bele a régibe ?
              Leengedtem, volt benne alig két liter A többi adat OK merthogy a haver korábban ellenőrizte meg én is
              A kipufbol jövő elég sok friss olaj ami gyanussá tette azt a szimeringet.

              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A szívató tolattyúját is ellenőrizd.
              Ki nem vettem, de a bowden alpból nem feszül és ha csak kézzel huzogatom lent a bowdent, határozottam zár és mint irtam elég sokáig kell szivatózni kb. egy perc, már ha indúlt


              Nem egy nagy durranás ez a szimering csere mégis alig van hozzá kedvem. Addig húzom az időt mig tavasz lesz, akkor meg elviszik az autómat vizsgáztatni aztán itt fogok picsogni jármű nélkül

              Komment


                #22
                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                akkor meg elviszik az autómat vizsgáztatni aztán itt fogok picsogni jármű nélkül
                Mióta megvan a jogsim mindig volt autónk...vásárlási időt kivéve,ha nem kellett sehová menni,akkor is állandóan idegesített a hiánya.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #23
                  fél9 tájban felugrottam , kármentő a blokk alá, és lekaptam az oldaldeklit. Alig fojt ki olaj. Majd holnap megkeresem a kisfogas rögzitőt
                  mátéapu
                  lekapom azt is, majd vissza. Nagy kuplung fogasbol gyártottam jópárat, remélem megtalálom a sjátomat is :)


                  ;n226209
                  eredeti hozzászólása
                  idegesített a hiánya
                  Két éve karácsony elött a főtengely jeladó megadta magát, a gép ott karácsonyozott a villany mesternél. Bizony jól jött a Simson
                  Éppen az első erős hóesés elött kaptam vissza az autót
                  Igaz, nálam ez fóbia, de amikor Bp-en laktam mindig a legközelebb kellett parkolnom és csakis kifelé irányba parkoltam. Most mindegy, kapásbol kifarolok a kertböl
                  Kérdezték , mi a francért kell neked automata kapu. Csak a szép lakatos és villany munka miatt, mondtam. Kézzel is ki tudom nyitni adott esetben a kaput. Aztán megöregedtem és áldom az eszem hogy ,megcsináltam automatára.

                  Gyaloglás a lábam és más miatt nehezen megy, pedig semmi a bolt és az orvos is . Ipari iskolába Csepelen volt hogy gyalogoltunk 4-5 km-t is amikor nem állt bent a "fatenegelyű" HÉV. Fiatalság, nem számitott semmi. Volt egy szakrajz tanárunk az dübörgött végig egy Horexxel azon az úton
                  Áh, nem szeretek nosztalgiázni!
                  Szoval pót-jármű mindig kell!

                  Komment


                    #24
                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szoval pót-jármű mindig kell!
                    Pótjármű projekt szünetel. levert valami "vírus" "rendesen a lábamrol
                    Panaszkodtam a körzetinek, kirendelt egy PCR virus tesztet. A neten/EESZT néztem másnap az eredményt, pozitivnak jelezte a kód
                    Basszus becsináltam
                    Aztán ma reggel jelent meg a labor lelet ahol a megfelelő sorban negatív volt. Nem semmi egy napom volt, kis "féreértés" miatt

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X