Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elsö nekifutás a Pancsinak! Segitség!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elsö nekifutás a Pancsinak! Segitség!

    Üdvözlet mindenkinek! Remélem sok barátra es ismerösre találok itt a veterán kedvelök között. Nem csak veterán dolgokat szeretek be motorokban vonzodom az idosebb típusokhoz. Olvasgattam már az oldalt, de most regisztráltam is mert kis segitsegre lenne szüksegem. Találtam egy (blokk szám alapján) 61-es Pancsit az USA-ban. (jelenleg itt élek) Szeretném megvenni és felújítani. Mire kell figyelnem a vásárláskor?

    #2
    Hát ha az USA-ban találtad akkor semmire Azt mindenképp érdemes megvenni. De amúgy nem tudom ott hogy megy, de valami papírja nem árt ha van (adásvételi, esetleg ha adnak hozzá forgalmit akkor az is jó ha megvan), nézd meg, hogy átforog-e (nem szabad eröltetni mert csak ártasz vele), nincs-e teljesen összerohadva, megpróbálhatod sebességbe tenni és úgy is átforgatni, nézd meg, hogy veszi-e az összes sebességet és a kihajtó tengely forog-e közben, így szétszedés nélkül megtudhatod, hogy megvan-e benne nagyjából minden alkatrész. Így hirtelen ennyit tudok javasolni, de a nálam okosabbak véleményét várd meg mert jóval többet tudnak mondani mint én.

    Esetleg még kérdezz rá, hogy a váz meg a többi rész nincs-e meg valahol.

    Egyébként üdv köztünk, remélem összejön az üzlet és, hogy nálatok könnyebben megy a papírmunka mint nálunk. Sok sikert hozzá és jó építgetést, szerelgetést!
    taluga kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nándi001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szeretném megvenni és felújítani. Mire kell figyelnem a vásárláskor?
      Szervusz Nándi! Mivel az USA-ban nem lehet túl nagy választék magyar motorokból, így ha azt szeretnél, akkor csak egy tanácsot tudnék adni: a lehető legolcsóbban vedd meg.

      Feltételezem White márkanevű gépekről van szó, ha körülnézel a fórumon, akkor meg fogod találni ApaE képeit az ő két eredetileg USA-export mocijáról (egy piros és egy fekete). Ott láthatóak és talán a gazdájuk le is írta a típus jellegzetességeit (jellegzetes eltéréseit a hazai példányoktól). Ugye minél több dolog hiányzik, főleg az olyanok amik nem egyeznek a "mezei" Pannoniákkal, annál nehezebb lehet a rá illő alkatrész beszerzése, vásárlásnál pedig alkutényező.

      Tényleg érdemes átnézni hogy hozzávetőlegesen mindene meglegyen - itthon egy főtengelyt beszerezni nem nagy dolog, de ha postán kellene elküldeni párezer kilométert, akkor drágább lenne a postaköltség például.

      Itthon a forgalomba helyezés még mindig kacifántos ha nincsenek dokumentumok a motorhoz - nem tudom melyik államban élsz, de feltételezem a motor "title"-jének megszerzése megoldható egyszerűen.

      Nándi001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Találtam egy (blokk szám alapján) 61-es Pancsit
      Csak blokkszám? A vázszáma nem egyezik?

      A felújítás további lépéseiről pedig sokan sok okos dolgot leírtak már ezeken az oldalakon, azt nem ragoznám.

      Üdv a fórumon.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 máj. 08, 16:45.
      taluga kedvelte ezt.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        Nándi001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szeretném megvenni és felújítani. Mire kell figyelnem a vásárláskor?
        Arra egyedül, hogy általad meg legyen vásárolva.
        Magadban egy leltárt csinálj részletesen, aprólékosan, hogy mire van szükséged hozzá (mert lesz, az hétszentség). Ha egy tételben Mo.-ról be tudod szerezni, akkor talán nehezebb dolgod sem lesz, mint idehaza lenne.
        Aztán várunk képeket bőséggel a szerzeményről, mert egy USA export típusra azért minden egyes Pannóniás felkapja a fejét.
        taluga és Blackmumus kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Koszonom az informaciokat. Bocsanat az ekezetek nelkuli irasert. Nincs a gepemen magyar operacios rendszer. (alig tudtam bejelentkezni He-He)
          Click image for larger version

Name:	3K43I33H45Ia5J35M6d4m084ee4efc57a1a40.jpg
Views:	1
Size:	58.8 KB
ID:	137349
          Errol a rettenetrol lenne szo.
          Titus, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            valahogy igy nézhetett ki eredetilegClick image for larger version

Name:	ftzsViviAdri039.jpg
Views:	1
Size:	155.0 KB
ID:	137350Ezek már felujitott motorok.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Ezek T8-asok, '61-ben még nemigen léteztek, csak jópár év múlva, mikor a T5-től kezdve indult a típus számozása.
              Nándi, egy vázszámot tudnál írni? Ránézésre a motor egy színes TLF-nek tűnik.
              Beagle kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Demeter, meg nem lattam a gepet szemelyesen igy nincs meg vazszamom. Remelhetoleg a hetvegen sikerul elmenni es atnezegetni. Van valami amire odafigyeljek mielott barmifele ajanlatot teszek? Koszonom a valaszokat!

                Komment


                  #9
                  Demeter, sikerult beszelnem az eladoval. A vazszam 777040054. Ha tudnal informaciova szolgalni az nagyszeru lenne. Vagy ha valaki megmondana hol tudok utanakeresni. Elore is koszonom!

                  Komment


                    #10
                    Nándi001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A vazszam 777040054
                    Biztos hogy ez a vázszáma? Bár az exportra készült gépeknek fogalmam nincs hogy hogy van a számozásuk, de a hazaiaknak a következő a formátuma:
                    (ez csak egy példa)
                    T5 73 04 2222
                    A T5 a típusát jelöli, a 73 a gyártás évét a 04 hogy hanyadik hónapban készült a maradék 4 pedig a sorozatszám.
                    A blokkszám gyárilag ugyanez, csak a típusjelzés nem szerepel benne (legalábbis a T5-nél nem).
                    77-ben viszont már nemigen gyártottak motort. Tehát ez így elég érdekes lenne.
                    Nem tudom hogy a te esetedben hasznos-e ez. De majd jön hozzáértő aki megírja a tutit
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      és ha az első hetes T akkor: T7 -1970-év-04-hónap-0054-edik darab?
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Ilyen vázszámkombinációról még nem hallottam. Elméletileg és gyakorlatilag minden Pannónia vázszám karakterei a típusjellel kezdődnek. Rosszul olvasható, vagy elnézte vajon...? Hogy kerül oda 777?
                        Amúgy a kormányt leszámítva, ami borzalmas szerintem...meglehetősen egyben van a motor. Lehet ilyen állapotában is kis törődéssel használhatóvá tenni és teljesen szétborítva felújítani minden részét. Ha utóbbi a terved, akkor működésileg gyakorlatolag mindegy az állapota, ha így szeretnéd használatba venni ahogy van, akkor pedig minimum, hogy legyen üzemképes és ne legyen balesetveszélyes. Sok mindent én nem tudok javasolni, ha vágynék rá, úgyis megvenném.




                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        és ha az első hetes T akkor: T7 -1970-év-04-hónap-0054-edik darab?
                        Hmmm, de akkor mit keresne rajta a nagyfékdob, meg a bakelit gombos oldaldoboz? A T7 légszűrős dobozos, hátsó lámpa, teleszkópok se stimmelne.
                        Egyébként is 61-es évjáratról volt szó, akkor még csak TLF meg T1 volt.

                        Komment


                          #13
                          HG, koszonom! Az tolso szamok megegyeznek a blokkal. Csak az elso harom szam furcsa. Lehet az ember nem jol latta. Este elmegyek es megnezem szemelyesen.

                          Komment


                            #14
                            Én már nagyon kíváncsi vagyok!

                            Komment


                              #15
                              Koszonom a sok infot!
                              Demeter, igazad van. Valoszinuleg ma mar uj istaloban alszik a "taltos". Regi vagyam egy pancsi. De soha nem gondoltam volna, hogy itt fogom meglelni. Ha az elado nem lesz lehetetlen akkor holnap tobb informacioval esetleg keppel szolgalhatok.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X