Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sammler Bemutatkozása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sammler Bemutatkozása

    Sziasztok,

    Sammler vagyok, a Veteránok szerelmese már vagy 8 éve.
    14 évesen Babettával kezdtem, mindjárt kettővel. Már akkor azon voltam hogy lehetőleg az eredeti állapotra állítsam vissza a leharcolt Cseh járgányt. Azóta bővült a jármű parkom, pontosabban, Babetta 207, Simson Star, Simson S50N, Simson S51B2/4, Simson SR2E, Zetor 3011, Pannonia T5, Jawa 350. Bár több mint a fele, fellelt vagy szétszedett állapotban van. Meg még raklapnyi alkatrészek (1952-es bogár motor, T2-es buszmotor váltóval stb.)
    Igen gyűjtögetek, tervben van még a géppark gyarapítása a közel jövőben, meg a motorok össze szerelése, restaurálása. De ezt majd bővebben a blogomban.
    A Zetor 3011, háztáji használatban van, ismert videó megosztó oldalon van egy videó a felújításáról, Zetor 3011 Renov néven (sajnos még linket nem tudok beszúrni).

    #2
    Sammler, Üdvözöllek köreinkben! Sok régi géped van,remélem hasznos tagja leszel a fórumnak! Vannak traktorosok is köztünk,oszthatjátok a tapasztalatokat!
    Ez a te géped?? Zetor 3011 Renov - YouTube

    Üdv;Zsolt
    dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia üdv nálunk!
      Javitgatok egy 3011-est nem sok sikerrel.A hidraulika és a kardán hajtással vannak problémák.kilöki a fokozatokat,ráadásul öt állás is van nem tudom melyik mire való.Már lebontottam a fedelet,jók a villák csapágyak kerekek,mintha felujitották volna,viszont nem müködnek a fenti dolgok,ha vannak tippeid szivesen veszem.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Igen, köszönöm ez az én gépem




        Tehát a bal oldali kar helyzetei a következők:
        1. állás, teljesen lenyomva - bekapcsolt erőleadó tengely és hidraulika, teljesen kinyomott főtengely kapcsoló mellet
        2. állás - Teljesen kinyomott főtengely kapcsoló mellet bekapcsolt erőleadó tengely
        3. állás - Félig kinyomott főtengely kapcsoló mellet a váltón keresztül bekapcsolt erőleadó tengely
        4. állás - Félig kinyomott főtengely kapcsoló mellet a váltón keresztül bekapcsolt hidraulika, az erőleadó tengely nem forog.
        A 4011-esen az első két fokozat össze van vonva... az is lehet hogy neked már ilyen váltód van.
        Ha a sebesség fokozatokat löki, akkor nézd meg a terepváltókar és az imént említett kar előtti kis biztosítócsavarokat, hogy nincsenek e meglazulva vagy az alja nincs e szétkopva.
        Ha a hidraulikát lökdösi ki akkor lehet hogy a hidraulika hajtás fogaskereke van szétkopva, vagy pedig a kapcsoló csőben alul a két bronzpersely.
        Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van nyugodtan írj, igyekszem segíteni.

        üdv.:N/A
        Titus, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          köszönöm mentem,a váltóléc eléggé megvan kopva,és a biztositóhornyok is arra is van tipped?
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Esetleg lehetne próbálkozni a felhegesztéssel, de ha minden kötél szakad, én pl a csehektől szoktam eredeti / utángyártott Zetor alkatrészt rendelni bele.
            ibeno.cz
            zetor-shop.cz
            agrozet.cz
            OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Sammler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tehát a bal oldali kar helyzetei a következők:
              Látod,máris segítettél!
              Sammler, OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Örülök... ha olyan a téma amiről van fogalmam, szívesen teszem
                dongos78, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Sammler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Örülök... ha olyan a téma amiről van fogalmam, szívesen teszem
                  Én annak is örülök,ha valamiről nincs fogalmam és valaki felvilágosít!!

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X