Közlemény

Collapse
No announcement yet.

D Csepel 125

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    D Csepel 125

    Sziasztok én Tímea vagyok. A veterán fórumra való regisztrálásom a párom rajongása, szerelme, a témában megadott motor, és egyébként minden veterán jármű iránti érdeklődés okán történt. Ő már régóta böngészi az oldalatokat. Sok hasznos dolgot lehet itt találni, a felújításhoz szükséges használati útmutató nagyon nagy segítség. Jelenleg egy Csepel D 125-ös vár felújításra, melyhez a segítségeteket kérem a beazonosítás miatt. A motor adatai: henger alatti számsor:7/9 0259, a blokkban:49738 A váz számai: 85788, vázcső szám:7/9 0259. A kezdeményezésetek, mely a papírjaikat vesztett veteránok tulajdonlásának, és forgalomba helyezhetőségének megoldatlan problémája minket is érint, mert jó lenne ha sikerülne forgalomba helyezni. Ebben megpróbálok segíteni, és köszönöm előre is a segítséget. Üdv: Tímea (Boxi ez az egyik cicánk neve volt)

    #2
    Üdv Tímea. Picit fura itt egy lányt köszönteni de abszolút örülök neki, vagyis nektek.
    Namár most a
    Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    henger alatti számsor:7/9 0259
    - ból kiderül hogy a motorblokk 1957 Szeptemberi gyártású.

    Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    blokkban:49738
    Ha ez a számsor az első felfogató csavarnál van a vízszintes felületbe ütve akkor ez a blokk illesztőszáma. Ebből kettőnek kell lenni a 2 blokk középben

    Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vázcső szám:7/9 0259
    Ez szintén megerősíti a gyártási időpontot és azt hogy az eredeti blokk van benne hiszen a két számsor egyezik. Mármint a motor és a vázszám

    Annyit lehetne még megnézni hogy elöl a villanyakban olvasható e régi rendszám beütése vagy beütései. Mert lehet 2 rendszám lesz beleütve 1 2betű 3számos és 1 2betű 4számos.
    Ha ez meg van ezen a nyomon el lehet indulni.
    Sok sikert és kíváncsian várom a fejleményeket.
    petiv, Che és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ebben megpróbálok segíteni,

      ......talán Te vagy a miniszter titkárnője ? ( bocs-vagy maga az illetékes államtitkár ) , mert az bizony nagyon jó lenne !

      Mert a fent idézett kijelentésed nagyon titokzatos ...........
      Che és Titus kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szia sinter!

        Köszi, nagyon aranyos vagy, hogy ilyen kedvesen fogadsz, annak ellenére hogy lány vagyok. A rendszámokat megnézem, de az eddigi segítséget is nagyon köszönöm, és nagyra értékelem, hogy ilyen hamar választ kaptam a kérdésemre.
        Üdv: Tímea (Boxi)




        Kedves joker! A sejtésed nem is volt olyan rossz, de nem vagyok ennyire közel a tűzhöz, sajnos, csak egy hivatal adó osztályán dolgozom. A kijelentésem, pusztán csak erre irányult célzottan. Persze nem tudhatom, hogy milyen a kapcsolat a hivatali ügyintézőkkel, de én úgy érzem a ritka segítőkész típusba tartozom. A segítségemre ezért számíthat a csapat. Üdv: Tímea (Boxi)
        Che, Titus és Ricsi95D kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kedves Timi! Üdvözöllek én is,mint D-Csepeles márkatárs!
          Nagyon örülök, hogy újabb D-Csepel kezd hosszú álmából éledezni (és persze a jelentkezésnek is)
          Az én gépemet másfél éve újítottuk fel Gesszti szaki irányításával, szóval az emlékeim még frissek, bízom benne hogy a felmerülő kérdésekben tudok segíteni!
          Jó egészséget és a felújításhoz sok sikert kívánok!
          Titus kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Sziasztok! Ismét itt egy- két kérdéssel: A rendszámok, melyek a váznyakba be vannak ütve:RY-973, és KS-27-69. Ha valaki tudna egy elektromos bekötési rajzot feltenni azt megköszönném. Mennyi olaj kell az első teleszkópokba, és milyen? A hátsó lámpa az kis vagy nagy méretű lehetett, (sérült volt és anno évekkel ezelőtt kidobták)? mert a lámpa felfogatási furatai 85mm-re vannak egymástól. Köszi Tímea

            Komment


              #7
              Kedves Tímea!

              Nagyon örülök, hogy idetaláltál és közösségünk tagja lettél. De a Boxi helyett javasolnám a Tüxit. Hogy érthetőbb legyek, mindkettő nőnemű lény, de az egyiknek seprű kell a repüléshez, míg a másiknak szárnyai vannak. Te inkább az utóbbira hasonlíthatsz, ahogy az a hozzászólásaidból és a hozzáállásodból kitűnik.

              Üdv a fórumban.

              Üdvözlettel: CZsolti

              Komment


                #8
                Üdv Tímea.
                A teleszkópszárakba 0.15 liter olajat ír a könyve viszont azt nem írja milyen kell bele.
                A lámpánál mit értesz kicsi illetve nagy lámpa alatt?

                Komment


                  #9
                  Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  csak egy hivatal adó osztályán dolgozom

                  Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A segítségemre ezért számíthat a csapat
                  ..szerintem csak szerénykedik ----mert ugyi --melyik az a hivatal , ahol a "csapat " összes tagja , Battonyától -Nemesmedvesig , számíthat egy kedves ügyintéző segítségére

                  Komment


                    #10
                    Na közben megtaláltam, az olajról annyit írnak hogy savmentes lökésgátlóolaj kell bele.

                    Komment


                      #11
                      Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      egy hivatal adó osztályán dolgozom.
                      Ebben az esetben KÜLÖNÖSEN nagy szeretettel üdvözöllek !
                      Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      én úgy érzem a ritka segítőkész típusba tartozom.
                      Ezt jó hallani egy "adós " szájából.
                      Bocs az ízetlen poénkodásért. Érezd jól magad közöttünk.

                      Komment


                        #12
                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kedves Tímea!

                        Nagyon örülök, hogy idetaláltál és közösségünk tagja lettél. De a Boxi helyett javasolnám a Tüxit. Hogy érthetőbb legyek, mindkettő nőnemű lény, de az egyiknek seprű kell a repüléshez, míg a másiknak szárnyai vannak. Te inkább az utóbbira hasonlíthatsz, ahogy az a hozzászólásaidból és a hozzáállásodból kitűnik.

                        Üdv a fórumban.

                        Üdvözlettel: CZsolti
                        Szia CZsolti!

                        Az ötlet nem rossz, de mivel még csak ígéretet tettem, ezért majd akkor változtatnám meg a nevem, ha érdemessé válok a "tündér" jelzőre. Köszi az észrevételt.
                        Üdv: Tímea




                        Szia mir-mur!

                        Örültem, hogy tudok meglepetést okozni. Köszi a fogadtatást.

                        Üdv: Tímea




                        Kedves joker! Igazad van! Nem vállalhatom fel az összes hivatal ügyintézőjének megváltoztatását pozitív irányba a közösség céljainak megvalósítása érdekében, ahhoz én vajmi kevés vagyok. Ahhoz minimum olyan rajongónak kellene lennie az összesnek a veterán járművek iránt, mint "ti" a veterán fórum tagjai és a "párom". Üdv: Boxi

                        Komment


                          #13
                          Szia sinter! és kösz hogy utánanéztél. A nagy lámpát a gyártás vége felé szerelték, amikor már létezett a danuvia is. Lehet ilyet látni a restaurált csepeleken is. Mert ez a lápa került a danuviákra is, mármint a nagy. De lehet, hogy felesleges kérdés, nem tudom. Üdv: Boxi

                          Komment


                            #14
                            Én úgy tudom eredetileg a D-Csepelen csak kis lámpa volt. A Danuvia lámpát csak azért rakták rá mert kötelező lett a féklámpa.
                            A felfogató csavar helye amúgy megegyezik.
                            Amúgy pedig nagyon szívesen, amiben tudok segítek.

                            Komment


                              #15
                              Kedves Boxi!
                              D-Csepel kapcsolási rajzot nem, de Danuviáét találtam:
                              Click image for larger version

Name:	14961d1364465535-csepel-125-d-kapcsolasi-rajz-kapcsrajz.jpg
Views:	2
Size:	20.4 KB
ID:	138071 méghozzá pont itt a Veterán Fóumon (http://veteran.forum.hu/csepel-d-cse...asi-rajz-2663/)
                              Remélem segítettem!
                              Üdv Ricsi

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X