Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Újonc vagyok - milyen motort javasoltok?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    "Jó állapotú, öreg bácsi hagyatéka, gondos kezek maradványa."


    Háááát... Én örülök, hogy a bácsi idős korában is jó állapottal, jó egészséggel rendelkezett. De mi lehet a gondos kezek maradványa? És írhatott volna a motorról is ha már nekiállt gépelni...
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #32
      „Jó állapotú, öreg bácsi hagyatéka, gondos kezek maradványa.”
      És gyorsan el is tüntették, mielőtt megszemlélhettem volna. Egész jó moderátori hirdetésszűrő ez a topic.

      Komment


        #33
        És gyorsan el is tüntették, mielőtt megszemlélhettem volna.
        De nem sokat késtél, mert amikor írtam, 11:54-kor, még fent volt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #34
          Az az ugró szarvasos gyújtáskapcsoló... Szó szerint nagyon állat!
          Tiszta Volga utánérzés...biztos téeszelnök volt a tulaj.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #35
            Háát, odáig jutottam, hogy írtam a bonyhádi TS tulajának, de sajnos nem tudom megnézni a levelét, mert nem az ímélcímemre küldte, hanem az oldalon keresztül.
            Ő az: Mz ts 125 de lux eladó. - Bonyhád, Tolna , máshol is megtaláltam a hirdetést, ott gondosan felsorolja, mik a felújításnak áldozatul esett darabok.
            Íme: Mz ts 125 de lux kitűnő állapotban. Bonyhád ”¢ OLX.hu
            Kérdeztem, mikor indította utoljára, gondoltam, az fontos lehet. A műszaki meg nem csak csábító, de jót is jelenthet...
            Szerintetek?

            - - - Updated - - -

            Ja!
            A kipudogó kiégetéséről olvastam, a hirdető is írta, elmondanátok, mi a lényege?

            Komment


              #36
              Azért ez a hírdetés nem olyan csábító . 71 000 KM , és a felsorolt elvégzett munka a semmivel = .
              -- "össze vissza voltak a fuvókák " ---------akkor most kijárt vele eddig ? a gazdája ? vagy az eladó csak most szerezte , üzemképessé tette ,hogy eladja ? én hagynám az biztos .

              Komment


                #37
                A kipudogó kiégetéséről olvastam, a hirdető is írta, elmondanátok, mi a lényege?
                A lerakódó koksz és olaj meg egyebek miatt eltömül a kipuffogó ezáltal rontva a motor teljesítményét.

                Komment


                  #38
                  Ja, értem! Ilyesmire gondoltam, csak valahogy összefüggésbe hoztam azzal, hogy a képen nem valami szép a kipufogó.
                  Az igaz, erre nem gondoltam.. Szóval hagyjam ezt a motort?

                  Komment


                    #39
                    Én mondjuk , ha már ilyent akarsz , több fantáziát látnék ebben --és talán közelebb is van hozzád :Eladó MZ TS 125 eladó,csere - Képes Motor

                    Komment


                      #40
                      A műszaki meg nem csak csábító, de jót is jelenthet...
                      Az biztos hogy sokkal de sokkal kevesebb macerával jár, mintha pl. forgalomból kivont szürke forgalmis lenne. Hozzáteszem az sem lehetetlen, de azért elég sok szaladozásba telik, mire rászaladhatsz a motorral az aszfaltcsíkra. Ha igaz, amit ír róla, akkor teljesen jó. Nekem személy szerint az egyenes kormányos korai TS-ek tetszenek, de ízlések és pofonok. A lényeg, hogy legyen muslicás a fogsorod
                      Viszont ha bármi gyanús, mégsincs annyira rendben, inkább ne ugorj bele, lesz másik.

                      Komment


                        #41
                        A muslincákat már nagyon várom!

                        Végülis ha 60 a motor, plusz 50 a mindenféle, kb azzal is ott vagyok. Csak ez 4 órára van tőlem...
                        Az egyenes kormány tényleg jól néz ki, de a bogárgyűjtés ezzel is megy!

                        Van egy motoros barátom (igaz, ő egész más kategóriában és stílusban játszik), de ő az egyetlen, megpróbálom rábeszélni, hogy jöjjön el velem, próbálja ki. ..majd egyszer.

                        Komment


                          #42
                          megpróbálom rábeszélni, hogy jöjjön el velem, próbálja ki. .
                          Helyes. Ifjú titán koromban, tapasztalatlan fejjel vettem már úgy Simsont, hogy "jajj de szép, és milyen szépen pöfög, megveszem". Aztán hamar kiderült, hogy torkavéres az egész. 2 nyomon haladó volt 1 helyett, a blokk is több motorból lett összelapátolva, stb.
                          Amit csak lehet meg kell nézni. Villák lógnak-e, kerekek állapota (van-e ütve, van-e benne 8-as vagy tojás, fék egyenletesen fog), kerekek egy síkban futnak, lánc, blokk,....
                          Sok bosszúságtól megkíméli magát az ember ha ezeket jól megnézi vásárláskor.

                          Komment


                            #43
                            A blokkot úgy azonhirtelenjében mi szerint nézzem meg? Szívesen fogadom a "mitnézzmegvásárláselőtt" témájú dolgokat is!

                            Komment


                              #44
                              Az a 71 ezer km-t futott erősen megfontolandó, mert az nem kevés, még egy alapvetően jó konstrukciójú MZ-nek sem...

                              Az egykor felújított és 1 km-t mentem vele, valamint ki van vonva forgalomból is kérdéses annyiban, hogy nem mindegy, hol újították fel a főtengelyt + szerelési hibák is lehetnek...ha legalább simán forgalomba helyezhető volna...Nekem ennél szimpatikusabb volna egy 20-30 ezer km-t ment, de még nem húzta szét senki a blokkot kategória...

                              Szóval, szerintem nem hajt a tatár...elég hideg van még egy darabig motorozni...ha türelmes vagy, és szorgalmasan nézegeted a honlapokat ( + itt segítünk neked keresni, a talált dolgokat véleményezni), lehet, hogy jobban jársz, hiszen nem "fehér holló" ritkaságú darabot keresel!!!

                              - - - Updated - - -

                              Szergej67
                              A blokkot úgy azonhirtelenjében mi szerint nézzem meg? Szívesen fogadom a „mitnézzmegvásárláselőtt” témájú dolgokat is!
                              A két blokkfél száma egyezzen (meg a forgalmiba írt számmal is).
                              Ha már a berúgókar, vagy a sebváltó kar mozgatásra kottyan, az az erős használat jele.
                              Külsérelmi nyom (bordatörés) árulkodó jel.

                              Könnyen indítható-e (ha nem, az még nem biztos, hogy a blokk hibája persze...)?

                              Én mondjuk lekapnám a hengerfejet (ha jól emlékszem csak a négy hengerfej csavart kell leszedni, és a tank is maradhat a helyén?!) és leengedve a dugattyút, látod, milyen a henger fala (szép tükrös-e, vagy hosszanti húzások vannak benne)? Van-e körömmel érzékelhető váll a felső holtpontnál? Kottyan-e a dugattyú a hengerben (van-e érzékelhető oldalirányú játéka előre-hátra irányban, ha az ujjaddal megpróbálod ide-oda mozgatni)?

                              Hallasz-e csörgést, furcsa zörejeket benne? (Ehhez jó volna olyan, aki ismeri az adott típust...)

                              Menet közben a váltó könnyen működik-e? Nem dobálhatja ki a senbességet, könnyen kell vennie a sebességet (megint típusfüggő azért a dolog...)
                              Tudja-e azt a végsebességet, amit tudnia kell? (Kis Mz-nél 95-100-at illik mennie...)
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 jan. 14, 15:01.

                              Komment


                                #45
                                -No meg, hogy okádja-e a füstöt, vagy egészséges sima 2t füstöt ereget...
                                -Kuplung kiemel-e rendesen
                                -Berugókar nem akad, nem ugrik, nem szorul
                                - - - Updated - - -


                                lekapnám a hengerfejet
                                Azért megnézném ilyenkor az eladó arcát
                                De ha belemegy...
                                Ha nem, akkor legalább csak a gyertyát engedje kiszedni, annak kinézete is sokat elárul. Akkor a legjobb ha száraz, világosbarna szinű.

                                Szerintem legjobb ha ezeket feljegyzed. Szép hosszú lista lesz belőle, és a helyszínen a nagy izgazomba elfelejtheti az ember megnézni mindezek 3/4-ét. Tapasztalat.

                                - - - Updated - - -


                                TS hang és hang közötti különbség

                                https://www.youtube.com/watch?v=0ZYyrDnkNmw

                                https://www.youtube.com/watch?v=BMUk0S3ijaU
                                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 jan. 14, 15:18.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X