Közlemény

Collapse
No announcement yet.

van itt bogaras? :)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    van itt bogaras? :)

    Sziasztok!
    Tudnátok nekem segíteni Vw Bogárral kapcsolatban? Van egy 1971-es 1300-as bogaram, amolyan kis ájlávjú autó de sajna beteg... találtam hozzá a neten 4 db műanyag sárvédőt, szerintetek érdemes megvenni? Ja, és 1968-as, 1300-as bogárkán volt. Tudja valaki, hogy jó-e hozzá, illetve hogy mi az előnye, és mi a hátránya a műanyag sárvédőnek?
    Segítsetek légyszives!
    Köszi
    Hajni

    #2
    hajni0912 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van itt bogaras?
    Szia Hajni!
    Jó helyen Vagy, mert itt "mindenki" egy kicsit 'bogaras'! A kérdésedre kérdéssel tudnék válaszolni, azaz ha Te az eredetiségre törekedve olyan sárvédőt akarsz amilyen a bogaradon van és az műanyag, akkor tedd rá! Ha fém sárvédőid vannak fenn, de tartósabbat akarsz és nem érdekel az eredetiség valamint az ebből adódó értékvesztés, akkor nosza!
    Én megmondom Neked őszintén, nagy bogár tisztelő lévén nem örülnék ha átváltoztatnád a "kis bogaradat".
    Ezt csak úgy magamban mondtam, de kihallatszott!
    Puszi:Gabi
    http://www.marotikonyvker.hu/products/category_155.html?&page=1

    https://bugparts.hu/vw-bogar-transpo...ter/5|/oldal/3
    Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 jún. 12, 08:05.
    hajni0912 és Che kedvelte ezt.
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      #3
      Van itt bogaras is Mintha azt kérdeznéd mit főzzél holnap "amit szeretnél".A műanyag nemfog rohadni az életben semE ha nem stimmel az íve vagy netalántán megnyomod akkor kiszokott szakadni a csavaroknál.A fém viszont hajlítható kalapálható hegeszthető.ha levan rendszeresen kezelve akkor egy darabig örökösÜdv:1200 mexikói 1982-ből
      hajni0912 és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Habár én csak úgy a fejemben vagyok bogaras (pedig a hasonló nevű négykerekű is tetszik, de egyenlőre maradok a motoroknál) és nem ismerem a műanyag alkatrészeiket, esetleg azt tudom ajánlani, hogyha ilyenekre ruházol be és festésre kerül a sor, akkor előtte beszéld meg a fényezővel a dolog pontos menetét. Jó a nem rozsdásodó és rugalmasabb plasztik, de a festék is igényel némi lágyító adalékot, hogy a műanyag mozgását jobban le tudja követni és ne repedezzen.

        Egy profi fényező ezt tudni fogja és így is csinálja, de ha erre kérdezel rá, mármint hogy mennyi lágyítót kell használni, akkor lehet meggyőzöd egyúttal hogy képben vagy.
        hajni0912 és Che kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          Hát a tartósság az előny a műanyagnál, de mint bogár "fan" nekem inkább legyen kicsit rozsdás, legyen jobban lakatolva de aminek fémnek kell lennie az legyen rajta fém. Egyelőre csak rajongó vagyok bogár téren de aztán ki tudja lehet még bármi. Múltkor majdnem elcsábultam egy bogáron...
          hajni0912 és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Kedves Hajni!

            Üdvözöllek a fórumozók népes táborában és remélem ennek a kis csapatnak lelkes és aktív tagja leszel.

            Sajnos nem írtad le a kedvenced pontos típusát és gyártási évét,mert bár a bogár az bogár,de az évek folyamán annyi változáson ment át,hogy az alkatrészek,így a karosszéria elemek is,nem minden esetben csereszabatosak.

            A bogárhoz,mint veteránautóhoz,egyébként talán a legjobb a,javításhoz szolgáló karosszériaelemek ellátottsága,így sárvédőt is korlátlan mennyiségben lehet hozzá kapni.A műanyag sárvédő,valóban nem autentikus és a festése igen problémás és költséges lehet,-tehát teljes mértékben osztom a véleményem,az előttem szólókkal,-inkább ne.

            A mai időkben születnek és bezárnak cégek napról-napra,ezért nem tudom létezik e még az ACI,valahol a lakihegyi adó táján,de ott úgy tíz évvel ezelőtt a padlólemeztől az ajtóborításig minden volt a bogarakhoz,-már lemezárú.Úgy vélem ha a keresőbe bepötyögöd a keresett alkatrészt,nem egy találatot fogsz kapni és még az árak között is lesz választani való.

            Üdvözlettel:Che
            hajni0912, -t5- és korompaiistvan kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              köszi a segítséget, tehát, ha igazi bogár, akkor ne legyen rajta műanyag Remélem jól értem. Én is valahogy így gondoltam, de megerősítettél. Köszke))
              Szép estét
              Hajni




              köszi-köszi nem lesz műanyag sárvédő




              és ezek szerint a festése is macerásabb és drágább is jókat mondtok, köszönöm




              tessék csak elcsábulni kis ájlávjú autó))) benzin és gáz szag van a kocsiban, de imádom múltkor a kézifék a kezemben maradt kiszakadt)) csak nevettem egyedül a kocsiban imádnivaló hihi




              a kocsikám 1300-as, és 1971-es évjáratú. köszi a jó tippet megfogadom, és megnézem
              szép estét
              Intrepid, Che és -t5- kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                hajni0912 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nem lesz műanyag sárvédő
                Ez igen!
                Jó Csaj vagy Hajni!
                Isten hozott a Fórumon!
                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                Komment


                  #9
                  köszke de mi az, hogy " ez igen"?

                  Komment


                    #10
                    Képet tudnál esetleg föltenni róla?

                    Komment


                      #11
                      hajni0912 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      de mi az, hogy „ez igen”?
                      Csak úgy megörültem, hogy ilyen könnyen "meggyőztünk"!
                      Nem vagyok ehhez hozzászokva, igaz otthon nálunk is mindig az enyém az utolsó szó!
                      "Igazad van Anyukám"
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #12
                        Azért egy benzingőzzel fertőzött nő másképp gondolkodik, remélem

                        Komment


                          #13
                          este otthon tudok képet feltenni este jövök




                          csak a kocsiban vagyok ilyen, mert ahhoz nem értek, és minden máshoz igen, tehát ott sokkal határozottabb vagyok De nem gondolod, hogy ennyi veterános fiúval nekiállok vitatkozni? Mi lenne abból szerinted?

                          Komment


                            #14
                            Milenne ha vitatkoznál?Még azis lehet hogy igazad )Nehagyd magadPár cím ahol körbenézhetsz:Bugparts.hu,Bugbox.hu, dehasználtan is kifoghatsz nagyon jókat sokan árulnak alkatrészeket.Nekem is voltak ilyen gondjaim nekem sikerült venni egy komplett autót amiből gazdálkodhattamapírok nélküli 35000ft-ért működőképesen.Szétbontottam mert az alváza menthetetlen volt meg mert kellett a hej.Kaszni alváz öszevág összes többi alkatrész polcra.Ugyhogy egy darabig elvagyok.Az élet fintora: többmint másfélév után megtalálták a forgalmiját és elhozták nekem( na de ijen az élet.Csak érdeklődés szinten ha ijen rosszak a sárvédők.Megnézném a hejedben a küszöböket is főleg ott rohad ahol neki van csavarozva a fellépő.Öt-hat csavar tartja megéri levenni.Fűtésed mijen?Mert annak a csöve a küszöbben megy el na azszokot még aljas módon elrohadni.De kitartás hozzá

                            Komment


                              #15
                              a küszöb már cserélve volt, muszáj volt Fűtés?? az nincs)))))))))))))




                              Szia! Megnéztem a neten, az az ACI ha jól láttam, már régen felszámolás alatt van, vagyis mára már szerintem fel is számolták. Azért köszi




                              bugpartsnál már vásároltam is, a bugbox-al az a bajom, hogy árakat nem látok. Másik olyan oldalt, ahol új dolgokat lehet venni, nem találtam. Nekem a Bugparts kicsit drágának tűnik, és amikor ott voltam, egy csajszi volt az eladó, és olyan flegma volt, hogy ott asszem befejeztem a vásárlást, max. neten keresztül

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X