Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sziasztok!

    Köszönöm a tanácsokat, elindultam a bontó irányába, és találtam egyet Cegléden 18 ezerért...talán bejön. (Sajnos minden nap mennem kell vele, nem tudom, másként a javítással járó átmenetet kezelni...)

    Ha jó lesz, immáron tét nélkül szétszedem az enyémet, megpróbálom megjavítani , ahogy Che írta. Ha nem sikerül (nem sok reményt fűzök hozzá, hogy sikerül...), kuka, ha viszont mégis sikerül, akkor busás haszonnal eladom!!!

    Örömmel látom, nem csak nekem van tele a hócipőm a "fogyasztói társadalom" vadhajtásaival...

    Komment


      mi a rosseb az a „CAN-BUS”
      Pedig világos CAN-BUS (ejtsd: kan busz) - munkába igyekvő férfiakat szállító jármű.

      Ha pedig ez jobban tetszik:

      "A Can-bus leegyszerűsítve az autóban futó rendkívül stabil és megbízható számítógépes hálózat, ami egy sodrott vezeték páron oda-vissza kommunikáló egységeket foglal magában. A helyi jeladók és elektronikák ezen a két vezetéken küldik az információt a központi egységnek, ami ugyan ezen a hálón adja ki az utasításokat számukra.
      Autótípusonként változó, hogy milyen egységeket foglal magában a Can-bus hálózat, résztvevői lehetnek a kényelmi berendezések (klíma,, elektromos ablak, központ zár, riasztó”¦), a biztonsági berendezések (ABS, BBS, AirBag”¦), motorvezérlések. " (Forrás: New Duett Kft. honlapja)

      A cikk további része...

      Komment


        C A N - b u s
        (Controlled Area Network)

        Így sem rossz, de senki sem érti / tisztelet a kivételnek/

        Komment


          Ellenőrzött Hálózati Terület (CAN) - adatátviteli csatorna (BUS)

          Magyarán számítógépes rendszerfelügyelet alatt van minden cucc, amin áram folyik keresztül. Csak akkor fogadja be a rendszer az új cuccot, ha megadja az azonosító kódját. Ezt pedig csak a szerviznek adják ki. Ő meg neked. Jó pénzért.

          Hasonlat: a fórum bizonyos részeihez csak a regisztrált tagok férhetnek hozzá. Vagy pl. külső szemlélő nem szólhat hozzá a témákhoz.

          Komment


            Szervusztok!


            Köszönöm a felhomályosítást,-ezzel is egy kicsit fényesebb lettem.Mejegyezném azonban,ha a fene fenét eszik,nekem akkor sem kell ilyen KAN-BUS-os izékkel agyonbonyolított jármű,egyszerűen félnék vele járni,mert mi van,ha az egységek a drótokon keresztül rosszul kommunikálnak,esetleg összevesznek és a haragjuk eredménye engem érintene.Írtam már az egyterű vásárlási szándékomról és kaptam is válaszokat,de egyre jobban erősödik bennem az elhatározás,hogy csak porlasztós benzinest,-minden sallang nélkül.Írtátok,hogy nem kell félni a befecskendezőtől,-nem is félek én,-csak nekem ne legyen.Hiba esetén nem akarok,fejet vakargatva toporogni,hogy most mi a fene nem kommunikál,melyik tütty dobta fel a talpát.Nehéz lesz ilyet találni,de azért nem adom fel.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ellenőrzött Hálózati Terület (CAN) - adatátviteli csatorna (BUS)

              Magyarán számítógépes rendszerfelügyelet alatt van minden cucc, amin áram folyik keresztül. Csak akkor fogadja be a rendszer az új cuccot, ha megadja az azonosító kódját. Ezt pedig csak a szerviznek adják ki. Ő meg neked. Jó pénzért.

              Hasonlat: a fórum bizonyos részeihez csak a regisztrált tagok férhetnek hozzá. Vagy pl. külső szemlélő nem szólhat hozzá a témákhoz.

              Kedves Che!

              Most már végképp nem halunk meg hülyén...

              Komment


                az egységek a drótokon keresztül rosszul kommunikálnak,esetleg összevesznek és a haragjuk eredménye engem érintene.
                Bizony, egyik kollégám is már hónapok óta bírkózik az autójával (márkát inkább nem írok, maradjunk annyiban hogy olasz, és nem Ferrari). Egyszer csak leáll a motor az autópálya kellős közepén, letilt az okos kompóter, aztán se kép se hang, mert valami kommunikációs hiba van valahol, amit senki nem tud kideríteni. A motor jó, futómű jó, fékek jók, minden periféria tökéletes, az autó mégsem működik! Agyrém! Csodálom a türelmét, én már biztosan felgyújtottam volna. Vagy hasonló dolgot követtem volna el mint a fiatalember:
                A csákánnyal szétvert Fiat 500 esete - Vezetünk
                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 dec. 18, 13:53.

                Komment


                  maradjunk annyiban hogy olasz
                  Olaszautós vagyok, ezért erre reagálnom kell. Maradjuk inkább annyiban, hogy erre bármilyen nemzet termékei között találhatunk példát. Sajnos a túlbonyolított elektronikai rendszerek olyan ördögi dolgokat tudnak produkálni, amivel néha csak a legfelkészültebb és legkitartóbb szakemberek tudnak megküzdeni.

                  Komment


                    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Olaszautós vagyok, ezért erre reagálnom kell. Maradjuk inkább annyiban, hogy erre bármilyen nemzet termékei között találhatunk példát. Sajnos a túlbonyolított elektronikai rendszerek olyan ördögi dolgokat tudnak produkálni, amivel néha csak a legfelkészültebb és legkitartóbb szakemberek tudnak megküzdeni.
                    Kedves Demeter!

                    Igazad van, nem feltétlenül kell elfogadni,amit a másik mond, oda-vissza. Így vagyok vele én is. Sajnos, nekem sincsenek jó tapasztalataim az Olasz gépekről. Legyen az autó vagy motor. Rendelkeztem mindkettővel és nem igazán jöttek be /hogy a mai nyelvet használjam/. Nem a levegőbe beszélek. Eddig volt, majdnem minden járműgyártó által készített gép a kezem alatt. Két, azaz kettő volt az, amelyik a legjobban megfelelt a "követelményeknek". nem írom ide, hogy melyik / ez itt nem a reklám helye/ de az Olasz nincs közötte. Akivel eddig beszéltem - hidd el,nem 2-3 ember- csak megerősített benne. Mondom ezt úgy, hogy elfogadom mindenki véleményét. A mai világban, de főleg Mo-on. olyan járművek kellenek, amelyek nem -annyira- bonyolultak...tudom, ez már a múlt, de akkor is. Számolnia kellene az összes gépjárműgyártónak azzal, hogy nem csak milliomosok rendelkeznek autókkal,motorokkal egyéb "vasakkal"...szerintem. A másik pedig, ami sajnos soha nem lesz járható út, hogy a szervizek megfizethetők legyenek...

                    Komment


                      Számolnia kellene az összes gépjárműgyártónak azzal, hogy nem csak milliomosok rendelkeznek autókkal
                      ... továbbá az igények is eltérőek, nagyon sokan vásárolnák inkább a hagyományos, egyszerű, javítható technikával készült autókat. Na de ez csak álom, a világ pont nem effelé tart, nem ez a cél.

                      Komment


                        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ...Na de ez csak álom, a világ pont nem effelé tart, nem ez a cél.
                        Sajnos, Kedves dongos78, sajnos, azonban elgondolásnak nem is lenne rossz!

                        Komment


                          továbbá az igények is eltérőek, nagyon sokan vásárolnák inkább a hagyományos, egyszerű, javítható technikával készült autókat. Na de ez csak álom, a világ pont nem effelé tart, nem ez a cél.
                          Azért ne felejtsük el, hogy a népesség bizonyos százaléka ugyanúgy vakargatja a fejét a porlasztós benzines meghibásodásakor, mint a kanbusz láttán. No nekik tökmindegy. A motorház tetőt azért nyitják föl, mert az szerintük valami olyasmi, mint amikor kitesszük a piros háromszöget.

                          Komment


                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            marad a javítható, olcsó, ámde rendkívül tartós technika, amíg csak lehet.
                            Pontosan így van! Nem nagyon tudok mást mondani.
                            "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                            Komment


                              Szervusztok!

                              Már régóta foglalkoztat a gondolat,de idáig nem mertem felhozni,hogy tervezzünk közösen,egy motort,vagy egy bevásárláshoz praktikus kis autót.Meglehet az ötletem,valamilyen idealista felfogást is hordoz magában,de a fórum találkozó óta tudom,hogy itt a fórumon,annyi tájékozott és nagy tudású ember van jelen,vagy emberek akik tele vannak alkotás vággyal,hogy érdemes lenne megpróbálkozni a fenti ötlettel.Lehet,hogy csak ötletelés lenne az egészből,de az is lehet,hogy születne,valamilyen teljesen új koncepciókra épülő jármű,vagy járművek.Szép dolog lenne,ha egy ilyen összekovácsolódott kis csapat,akiket a hivatalos szervek még annyira sem méltatnak,hogy az aláírásgyűjtési akciójukra böffenjenek valamit,összehozna valami olyan járművet,járműveket,amelyek környezetkímélőek,energiatakarékosak,olcsón előállíthatóak és a végtelenségig javíthatóak,akár az út szélén is.

                              Lehet,hogy kinevettek és azt mondjátok,hogy mi a fenének ez az egész,de az is lehet,hogy közösen kiagyalnánk valamilyen egyszerű korszakalkotó új koncepciókra épülő járműcsaládot,amely olcsó előállítású,környezetbarát és javítható jármű lenne,mely az embert szolgálja.

                              Ne haragudjatok rám,ha az ötlet utópisztikusnak tűnik,de merni kell álmodni és hinni a jövőben,mert amerre a dogok ma haladnak,az a pusztulás.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Az biztos hogy egy jó ideig lekötné a szürkeállományunkat, csak hát a kocsmában nem szabad kiabálni. Dehogy mán a szomszéd asztalnál ülő arassa le a babérokat, ha valóban sikeres lenne az elmélkedés !

                                - - - Updated - - -


                                szervizek megfizethetők legyenek...
                                Ez nagyban függ a szervizelt autó " megfizethetőségétől "is ! Mikor egy elektromos hibával vittem az Opelomat szervizbe, ott engem is lehúztak. Legutóbb a feleségem Suzukiját vittem egy egy ismert Kazincbarcikai márkaszervizbe. Hála Sinter önzetlen információinak , több hibát is potom áron csináltak meg. Cseréltek két gólyalábat kompletten garanciában ( 16 éves autó) Ebben segített Sintér infója. Továbbá egy féltengely csukló , és egy csillag csere olajcserével , anyag+díj 28.000 bruttó ! Szerintem ez baráti márkaszerviz !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X