Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egy szakmai kérdés: Mennyibe fáj kb egy nagy palack oxigén és egy acetilén töltése?

    Komment


      Az elmúlt évben 36-ezer ebből az oxigén 8.de feketén lehet alkudni (néha).
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Mennyibe fáj
        Vannak olcsóbb, legális cserepontok is ! ( Majd írok )

        Komment


          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem az NGK már nem a régi. Én már autóban is inkább Denso-val váltom ki.
          Milyen gyertya van előírva a gépkönyvben?
          Rajta van hogy hol gyártották a dobozán!
          keresd a japánt!

          Komment


            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Rajta van hogy hol gyártották a dobozán!
            keresd a japánt!
            Figyelmesen olvasd, mert ez is félrevezető lehet. Egyszer úgy vettünk kint a szlovákoknál "eredeti" Staro Brno sört, hogy csak itthon vettük észre kóstolás után, hogy valami nem stimmel. Erős hejnekem bukéja volt. Az apróbetűs részt kezdtük olvasgatni, ami így szólt: "Cseh serfőzőmester felügyelete mellett készítette a hejnekem Magyarország erté."

            Komment


              keresd a japánt!
              OK, de ha japán kell, akkor a Denso biztosan az, az NGK meg ki tudja...?

              Komment


                Üdvözlet urak!

                Szerintetek ez a készlet mennyit érhet?
                Click image for larger version

Name:	IMG_20150220_190843.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	143800Click image for larger version

Name:	IMG_20150220_190855.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	143801Click image for larger version

Name:	IMG_20150220_192222.jpg
Views:	1
Size:	189.4 KB
ID:	143802
                Acetilénbe még van valamennyi, oxigén üres, tömlő meg eléggé el van öregedve.
                Nem akarom eladni, most vettem. Csak érdekelne hogy szerintetek jó bót volt-e.

                Komment


                  Hát az attól is függ mennyiért vetted, de semmiképp nem lehetett rossz vétel. Nekem is fáj a fogam egy ilyenre, bár apámnak van, de szerintem csak megörökölni fogom, mert nem használja, de nem adja ide

                  Komment


                    korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hát az attól is függ mennyiért vetted, de semmiképp nem lehetett rossz vétel.
                    47k + némi benzinköltség. Aztán még ehhez jön majd az oxigén töltése, + ahhoz is némi benzinköltség, és a két tömlő. (valamint pár tömítés. Pár évet állt a készlet és a tömlővel együtt gondolom azok is elöregedtek)

                    Komment


                      Csinos készlet, van benne jó sok kellék, használd sokáig...

                      Komment


                        Használtam magyar és német /NDK/-s készletet még most is megvan palackokkal együtt.Én személy szerint a német készletet szerettem precizebbnek találom. Javaslom tegyél visszarobbanás gátlót az órák elé. Még egy javaslat ha vissza ég a pisztoly gyújtsd újra de sose akard oxigénnel hűteni !!. Sok embernek ezt hibásan oktatták régen és esetleg ma is. Zártam már el dissous palackot mikor úgy vissza égett,hogy a palacknál égett. A gázpalackon épp ezért mindíg rajta legyen a kulcs!!

                        Komment


                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Használtam magyar és német /NDK/-s készletet még most is megvan palackokkal együtt.Én személy szerint a német készletet szerettem precizebbnek találom. Javaslom tegyél visszarobbanás gátlót az órák elé. Még egy javaslat ha vissza ég a pisztoly gyújtsd újra de sose akard oxigénnel hűteni !!. Sok embernek ezt hibásan oktatták régen és esetleg ma is. Zártam már el dissous palackot mikor úgy vissza égett,hogy a palacknál égett. A gázpalackon épp ezért mindíg rajta legyen a kulcs!!
                          A pisztoly végére nem elég a visszaégésgázló? (bár van belőle 3-3db, szóval ha van annyi csatakozó hozzá akkor teszek majd a cső mindkét végére)
                          Tanulni nem tanultam sose, egyszer használtam és nagy vonalakban elmondták a lényeget. Most meg szakirodalmakat olvasgatva próbálom felidézni az elmondottakat Azt mondták neke mhogy ha visszaég akkor gyorsan zárjam el a palackokat aztán nem lesz semmi gond. Tekerő vna mindkét palackon(meg ugye a reduktorokon is) úgyhogy van hol elzárni.
                          Kérdés hogy ilyenkor mind a kettőt el kell zárni? Vagy elég csak az acetilént?

                          Egyébként ezeknek a pisztolyoknak a típusát nem tudod esetleg?
                          Click image for larger version

Name:	IMG_20150221_180857.jpg
Views:	1
Size:	192.7 KB
ID:	143803

                          Komment


                            Én azt javaslom egy hegeszteni tudó emberhez menj el vagy az menjen hozzád el mert ezt nem lehet félvállról venni.2 évig oktatják a suliban és komoly biztonság technikája van. Tűntek el már házak, műhelyek a helytelen használat miatt. Rosszul mondták a keverőszárat kell elzárni először, főleg az oxigént mert az táplálja az égést és ha másként cselekszel lecsöppen a pisztoly vége könnyen!!. Ezt nem ijesztgetésnek szántam. Ne olyantól kérdezd mindezt ki látott ilyet hanem ki dolgozott is vele nem csak műkedvelőként melegítésre használta. A visszaégés gátlót a palack elé érdemes tenni ne növelje a keverőszár súlyát, gondot a felrobbanó palack okozza azt kell védeni. Énnekem ha nem csal az emlékezetem mind három magyar. A középső a Varga féle a balos a német koppintásának vélem és a jobbos a későbbi bár én azt nem használtam és így nem is ismerem.A hollanderest tartom megbízhatóbbnak. Ha baj van a palackot zárt el ne a pillanat elzárót. Utolsó kérdésedre a gázpalackot zárd el mivel az oxigént már legelőször el kell zárni a keverő száron.Használaton kívül természetesen kindkettőt el kell zárni és a membránokat tehermentesíteni kell ha nem akarod használni .

                            Komment


                              jobbos a későbbi bár én azt nem használtam
                              A jobbos az én kedvencem MMG-s magyar precizebb a vargától,de kényesebb teflonbetét kell tömitésnek.Én is azt javaslom valami profit kérj meg hogy avasson be.

                              Én is amatőr vagyok,de már sajátot használok közel 20-éve.Nekem még volt kitől ellesni néhány dolgot.

                              Pl.felelőségérzet!Ez komoly:mert nem csak a saját életedért felelsz,ha ijened van az sem mindegy minek a közelében tartod.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Üdv heeegany!

                                A visszaégés gátlót szabály szerint a keverőszárra kell tenni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X