Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A Veteran fórum Hyde parkja.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Erre a "balf...ságra" biztos lehetne változatos magyar nyelvünkben valami szemléletes jelzőt találni. Mondjuk ha már szóba hoztam, az is igaz hogy szebb lenne a magyarságunkra úgy, és azért is büszkének lenni, mert az ország történelmének mindenkori vezetői és társadalma mondjuk a vázolt negatív történéseket nem engedte volna megtörténni. No, hát ennek nincs alapja, és ez a legnagyobb sajnos számomra.
    És akkor még olyan világraszóló szégyenfoltokról szó sem esett, mint Tiszaeszlár vagy Trianon...mit is érdemlünk így?
    Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2015 aug. 27, 22:40.

    Komment


      Azért azt a cáfolatot végig olvasnám
      Elment "sörözni"............
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Elment "sörözni"............
        Egyszer majd csak előkerül...

        Komment


          Azt pedig nem szabad elfeledni,hogy mi a Viharsarokban élünk mely a Dunántúlhoz képest nem csak tengerszint feletti magasságban van lejjebb. Az a bizonyos " bányász béka" hozzánk képest magasan tartózkodik.Hozzánk még nem vezet autó út sem nemhogy autó pálya. Talán a most átalakított 47-es kicsit jobb lesz de 1 sáv oda 1 vissza még most is! Addig pedig a fejlesztések is késnek. A Duna választó vonal kis hazánkban nem csak ketté választ hanem meg is oszt!-sajna.

          Komment


            Sepy, épp tegnap jártam Békésben autóval, az oda vezető 47-es és egyéb érintett kétszámjegyű főútvonalakra is azt mondom, botrányos...a háromszámjegyűek meg brutálisan sz.rok...és én szabolcsi vagyok! Mi sem vagyunk épp a fejlettség mintaképe, de az ott általános útminőség azért itt mégis ritka.

            Komment


              Sajnos a valóság ilyen negatív !
              Munkámból adódóan rengeteg céggel állok kapcsolatban. Mind hazai, mind Osztrák, és Német cégekkel. Végig kísértem jópár pályázaton alapuló beruházást is. Ezért egy kicsit másként látom a dolgokat. Látom, hogy milyen mennyiségű pénz áramlik ide befelé. Ezt hajlamos mindenki kivenni a számításból, amikor véleményt kell fogalmazni. Az, hogy délbalkán lennénk az eu-s pénzek nélkül, nem vélemény, hanem tény. 1 útépítésünk nem lenne. Egy értelmes kórházunk nem lenne. Egy templom, vagy faluház nem lenne felújítva. Egyetlen 10 évnél fiatalabb traktor nem lenne a mezőgazdaságban. Nemhogy 100 milliós kombájnok, meg permetezőgépek... Aki kételkedik, nézzen bele egy-egy önkormányzat, vagy mg. cég, vagy más nagyobb fejlesztésen átesett ipari cég könyvelésébe. Mutassatok Magyarországon 10 olyan céget, aki 10M Ft-nál nagyobb beruházást önerőből hajtott volna végre az utóbbi 5 évben... Na tényleg befejeztem.

              Komment


                Mutassatok Magyarországon 10 olyan céget, aki 10M Ft-nál nagyobb beruházást önerőből hajtott volna végre az utóbbi 5 évben... Na tényleg befejeztem.
                Halálosan igaz!
                Aki a 100000-millás gépen ténylegesen-dolgozik az összesen két hónapig él utána küszöböt rág.!Csak ami kimarad a hivatalosan foglalkoztatott pl.3év 5 fő az a családban marad,és aki a munkát végzi az feketén vagy négy órában 16 órázik éhbérért.
                És utána megyünk tüntetni a Joon deerel.üza,áfás,vetőmag áfás,....leírható.Én egy munkásruhát,nem írhatok le mert dolgozom benne,az nem jár:csak milliós tételeknél.......

                Tényleg sokfélék vagyunk,és felhúzzuk egymást

                Egyértelműen nem lehet mindenkinek jó ,de egyszer nem lehetne a többségnek is kedvezni?
                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 aug. 28, 17:35.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Csak egy gondolat: Vissza a felelős kormányhoz... ha annak idején honatyáink jobban osztottak volna,a saját zsebükkel kevésbé törődve... akkor magyarország segíthetné az eu-t. Ha visszatekintünk a privatizációig...sok kötél végét fel lehetne díszíteni..

                  Komment


                    Attilám azt mondtad megtanultál csendesebben beszélni........!, ettől függetlenül innentől indultunk a mélybe.

                    Komment


                      Ahogy itt a fórumon sem vagyunk mindig közös nevezőn, a szemléletek miatt, miből gondolja valaki, hogy a Tisztelt Ház falain belül is nem ugyanez van? A különbség annyi, hogy itt -legfeljebb- besértődés van, ott pedig eldöntik a nyomorunkat, egy életre....sajnos

                      - - - Updated - - -

                      azt mondtad megtanultál csendesebben beszélni
                      Ez, még a csendesebb változat közül volt....igaz, Attila?

                      Komment


                        Ez, még a csendesebb változat közül volt...igaz, Attila?
                        Így igaz... Iyenek után gyorsan megállítom magam..

                        - - - Updated - - -

                        Én átérzem a felelősség fontosságát.. Ha reggel megkeverem a kvm...le leszek cseszve.. (már meg van igérve a gumibögre műanyagkanállal) Oda fönt mért nincs ez így?

                        - - - Updated - - -

                        Most utánagondoltam...baráti társaságban soha nem kerül szóba politika. Szerencsére..

                        Komment


                          Most utánagondoltam...baráti társaságban soha nem kerül szóba politika.
                          Nos, ez egy finom célzás....

                          Komment


                            Nos, ez egy finom célzás...
                            Az én társaságomban... Huszonéves barátságra gondoltam...s még nem volt egyetlen politikai mondatunk sem egymás felé.. A Hyde parkban szabad véleményt nyivánítani....vitázni felesleges. Az esetleges más vélemény a barátság rovására nem mehet.. Szélsőségesek pedig ne legyünk.

                            Komment


                              gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              írásod szóról szóra a negatív propagandaiskola oktatóanyaga. Sajnálom.
                              Értelmetlennek látok bármi mást is hozzáfűzni a témához. „széllel szemben...”

                              én már akkor nem is szólnék ... , minek ? A másik meg az ,hogy tanulva a már itt is elkövetett hibába ---nem megyek bele egy egy ilyen "nagyformátumu" vitába itt irogatva mert nem alkalmas a felűlet erre .
                              Tessék eljönni tiszakeszire --aztán ott megkapod a magadét .

                              Komment


                                Erre a „balf...ságra” biztos lehetne változatos magyar nyelvünkben valami szemléletes jelzőt találni. Mondjuk ha már szóba hoztam, az is igaz hogy szebb lenne a magyarságunkra úgy, és azért is büszkének lenni, mert az ország történelmének mindenkori vezetői és társadalma mondjuk a vázolt negatív történéseket nem engedte volna megtörténni.
                                Hát igen, ahol a nyílt korrupcióra kitaláljuk a "visszaosztás" szót...
                                Ahol nem számít lopásnak, ha "használjuk a cég által biztosított infrastruktúrát"...
                                Ahol, aki adót csal az "ügyeskedő" meg "rátermett"...

                                Az, hogy a politikusaink olyanok, amilyenek, elsősorban minket minősít.

                                És sokszor nem is vezetőinken múlt az, hogy mi történt velünk.


                                Bónusz videóként pedig beszúrom Wieszt János esetét a nyilvánossággal.
                                Ő volt az a kenőpénz átvételekor lefilmezett politikus, aki óta tudjuk, hogy ahhoz, hogy adjunk, ahhoz kapnunk is kell.
                                Ha valaki nem ismerné feltétlenül nézze meg. Ez még úgy is vicces, hogy valójában sírni kellene rajta.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X