Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A Veteran fórum Hyde parkja.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Igen ... és a jövő nemzedék , ha elgörbül a pótkocsiajtó , maximum majd nyom egy entert .... mert másra nem lesz fantáziája , kreativitása !

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A főnököm 10-éve azt mondta (megjelentek a GPS-vezetésű traktorok) Máté pár év és nem kell szerelned a számítógéppel mindent megcsinálnak...
      Hát az még csak arról szól hogy a ravasz (kapzsi) magyar parasztnak szóljanak hogy nem cseréltél gázolajszűrőt buktad a garanciát.

      Komment


        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát az még csak arról szól hogy a ravasz (kapzsi) magyar parasztnak szóljanak hogy nem cseréltél gázolajszűrőt buktad a garanciát.
        Nem tudom !
        A kertem alatt ,olyan kombályn arat amivel két kör dűllözés után csak irányba kell állni utána szabályozza az aratás sebességét irányitja a gépet és jelez a szemhordónak a sofőr meg facebukozik közben..a kaszálót így vágják (mentem az autóval a gép melletti uton a kátyuk miatt lemaradtam elképesztő tempóval dolgoznak..náluk az idő számít nem apénz!!!.),az idén tudtommal már a szántás is igy lesz,persze nem az öthektáros gazdáknál..........
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          iGEN CSAK AZ ELSŐ NAGY SZERVÍZ UTÁN KÉRDEZD MEG A GAZDÁT! MI A VÉLEMÉNYE. Olyan mint a diesel hengerfej felújítás egy BMW-n rámegy a spórolt összeg!

          Komment


            Máté két külön dologról beszélünk, Te a GPS illetve nálunk RTK automata kormányról beszélsz. Ami azt jelenti hogy az elején ha ezt használva szántanak akkor a terület ismert lesz és vettéskor kijelöli a sorokat majd ugyanezen a kombájn is végigmegy hiba nélkül. Mellékesen a masiniszta azért ott kell hogy legyen .
            Az hogy a gép által kiadott jelzések alapján a gyártó kiküldi szervízre a szerelőt az az eredeti variáció hogy esetleg nem kell majd a szerelőtök azaz Te. De ez is egy f.szság, mert a gazdád nem szereti kifizetni azokat a szervízdíjakat, ezért a szűrőcserét továbbra is Te csinálod csak megmarad a felügyeletből adódó ellenőrzés, hogy megcsináltad-e. ez a garancia idején garancia megvonással jár utána pedig leáll a masina.
            és moost elmegyek megnézni mennyivel léptem at a Berlingoban a szervízperiódust.

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Úgy hogy nagyon sok ember csak annyira ért a számitógéphez, hogy az egeret hova kell kattintani és lájkolni tudjon. Jónéhány ismerősöm van akinek egy kép beszúrás, letöltés akármi is gondot okoz
              Erre egy linux is képes ami jóval szerényebb géppel is beéri . Az más tészta hogy segítség álcája alatt egy bizonyos cég faxán elérte hogy monopol helyzetbe kerüljön, a végeredmény pedig a Windows 10 néven ismert katasztrófa.

              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Gondolod hogy Mari néni majd reszeli a Linux valamely fajtáját?
              Nem olyan nagy ördöngösség mint ahogy azt gondolod :
              https://www.dropbox.com/s/7k1dsnrkaj...08-39.png?dl=0


              emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ez a garancia idején garancia megvonással jár utána pedig leáll a masina.
              Hacsak fel nem törik mint nem tudom melyik gyártó esetébe.... Vagy megtartják a jó öreg régi masinákat amibe még nincs ilyen fölösleges sallang.
              Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2018 júl. 10, 18:24.

              Komment


                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az hogy a gép által kiadott jelzések alapján a gyártó kiküldi szervízre a szerelőt az az eredeti variáció hogy esetleg nem kell majd a szerelőtök azaz Te. De ez is egy f.szság, mert a gazdád nem szereti kifizetni azokat a szervízdíjakat, ezért a szűrőcserét továbbra is Te csinálod csak megmarad a felügyeletből adódó ellenőrzés, hogy megcsináltad-e. ez a garancia idején garancia megvonással jár utána pedig leáll a masina.
                Igen két véglet van ,láttam CLASS traktort utszélen álni mert ki küldte a gazda a sofőrt,hogy oszd be a gázolajat"még ezt csináld meg",úgy letiltott a sok ujraindítástól,mivel még látszott benne egy kis anyag ,hogy a szervizes beleőrült a hibakódokba...

                A legtöbb gazda felénk keményen szervizeltet mivel sok múlik a gépeken,ma már millákat veszítenek ha megáll egy gép.sűrűn cserélgetik és karbantartják,viszont a fiuk nagyon kopnak a gépeken-napi 16-óra meló szezonban.....Hozzájuk csak menetek,alkatrészek,javítására és lánghegesztésre vagyok felkérve.
                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2018 júl. 10, 20:22.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  úgy letiltott a sok ujraindítástól,mivel még látszott benne egy kis anyag ,hogy a szervizes beleőrült a hibakódokba...
                  Hát még a tulaj hogy megkergült volna a védelem hiányában... A nagynyomású szivattyú nem szereti a levegőt . Ami meg a 16 óra melót illeti csodálom hogy az egyik "fiu" nem nyomta még fel........

                  Komment


                    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ami meg a 16 óra melót illeti csodálom hogy az egyik "fiu" nem nyomta még fel........
                    Ti hol éltek..????
                    Egy háromgyermekes családapa traktoros jogsival hová megy melózni...???Nem beszélve minimálbérrel vagy hatórásba bejelentve....a többi zsebből.Van ahol be sem jelentik.

                    Melóztam autószerelőnél,annyit kaptam amennyit kértem + üzemanyag-lényeg a túlórapénzem kevesebbe jött ki mint a bérem..minden nap tovább kellett maradni sok volt a meló hétvégén is Fürödni aludni jártam haza ,enni a motorháztető mögé bújva kalamolva félkézzel"nem azért fizetek,hogy egész nap csak zabáljatok".Egy hónap után kértem a papírjaimat...kiderült nem voltam bejelentve....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ti hol éltek..????
                      Az ország másik felébe...

                      Komment


                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Melóztam autószerelőnél,annyit kaptam amennyit kértem + üzemanyag-lényeg a túlórapénzem kevesebbe jött ki mint a bérem..minden nap tovább kellett maradni sok volt a meló hétvégén is Fürödni aludni jártam haza ,enni a motorháztető mögé bújva kalamolva félkézzel"nem azért fizetek,hogy egész nap csak zabáljatok".Egy hónap után kértem a papírjaimat...kiderült nem voltam bejelentve....
                        Jaaa ! Én többször jártam így ... sőt megkérdezték a kajaidő 10.-ik percében , hogy "sokáig nyammogsz még , vagy halat eszel ?" , de mondtam neki , hogy azt , mégpedig keszeget ... Hát hiába , ilyen egy igazi tőparaszt ! (és nem az aki a földet túrja !!!!!) Azután derült ki , hogy be sem voltam jelentve , söt ....

                        Komment


                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ti hol éltek..????
                          Egy háromgyermekes családapa traktoros jogsival hová megy melózni...???Nem beszélve minimálbérrel vagy hatórásba bejelentve....a többi zsebből.Van ahol be sem jelentik.
                          Basszus Te tényleg az ország másik végén laksz!
                          Mifelénk egy traktoros, kombájnos, 300 fölött kap a zsebibe amiért szezonban esetleg reggeltől estig dolgozik de ha nem dolgozik pl. télen ezt akkor is kapja. Aztán ha jól dolgozik még el is csábítják.

                          Komment


                            Ha valaki esetleg készült a Dolomitokhoz akkor felkötheti a gatyát :
                            https://hegylakok.hu/2018/07/dolomit...rok-kitiltasa/

                            Komment


                              Ma az ötödik hír jött velem szembe..hogy a diktátorunk lop (sokat). Visszagondolva az előzőekre.. jó lenne ha az ötszörösét (minimum) ellopná.

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ma az ötödik hír jött velem szembe..hogy a diktátorunk lop (sokat). Visszagondolva az előzőekre.. jó lenne ha az ötszörösét (minimum) ellopná.
                                Mindegyik politikus lop csak épp mindig csak azt grillezik aki a legjobban szúrja a szemét valakinek/valakiknek..... Bár mondjuk az az EU-s biztos is megér egy misét aki mostanában bukott le hogy zsíros kapcsolatai vannak gyógyszergyártókkal.
                                Őszintén szólva már híreket se nagyon olvasok, az ilyeneket meg csak átugrom. Van épp elég bajom anélkül is hogy felb@sszam az agyam ilyeneken.....
                                Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2021 máj. 07, 15:32.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X