Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kertészkedés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Új évi fahasogatas Click image for larger version

Name:	IMG_20230104_130136477.jpg
Views:	91
Size:	978.6 KB
ID:	231490 szerencsemre a fabol nincs hiany,csak a helybol a tárolására ,mindig valami uj helyet talalni.Ez mar a jövő evi ,itt nalunk nagyon felment az ara a tuzelonek.Meg sokan akik eddig melloztek a fanak a hasznalatat többnyire lustasagbol most ujbol begyujtjak a kandallokat ,sparhetokat stb .En mindig is ezzel futottem .A Pellet a 15 kg-os zsak 3-5 eurol 10-15 eura emelkedett a hasitott fa kalodankent 1x1x1,7 180-eurol 300-320.Sajnos a spekulansok azok nagyon ott vannak mindenhol.

    Komment


      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sajnos a spekulansok azok nagyon ott vannak mindenhol.
      Szervusztok! Movisz jól mondod: MINDENHOL! Sajnos itt a kormány hiába támogatja a tűzifa vásárlást, ha a kereskedők nem a fa árát, hanem a "kezelési és szállítási" költséget emelik meg irgalmatlanul...

      Komment


        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sajnos itt a kormány hiába támogatja a tűzifa vásárlást,
        Abban mi a támogatás, hogy az erdő közepén megvásárolhatsz 10 3m fát 2 méteres szálakban ,jellemzően 1 méter átmérőben ? Semmi ! Ez is csak a szokásos szemfényvesztés !

        Komment


          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Abban mi a támogatás, hogy az erdő közepén megvásárolhatsz 10 3m fát 2 méteres szálakban ,jellemzően 1 méter átmérőben ? Semmi ! Ez is csak a szokásos szemfényvesztés !
          Szervusz Mir-mur! Ezért írtam a mondat második felében:
          pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a kereskedők nem a fa árát, hanem a "kezelési és szállítási" költséget emelik meg irgalmatlanul...
          Én teljes mértékben megértem a felháborodást! Fával fűtök. Azért, hogy ne kelljen vennem minden alkalommal, ha lehet elhozom a kerti munkáimból a gallyakat, vastagabb ágakat és alkalmanként a fatörzset. Idén Aug. elején elkezdtem egy régóta leszervezett bontást. A megállapodás szerint pénz NINCS! Viszont a faházakból a faanyag az enyém. Több 25-36 négyzetméteres faház és a bennük lévő bútorok remek fűtőanyagok. Egyedül bontok, lassan megy, mert szállítani csak utánfutós biccajjal tudom. Íme:

          Komment


            Hat igen a faval van sok a munka kivagni darabolni haza vinni,folhasitani tarolni majd a bagyujtas es a folyamatos tuzeles,majd hamuzas .

            Komment


              Nekem almafa törzsököt sikerült fuvarárban,kapni (új telepítés miatt, sürgősen ki kellett takarítani a területet)kemény meló a gyökereket kipucolni csákánnyal fejszével ledarabolni elhasítani felvágni.Ez már a jövő-évi tüzelő,nagyon jól ég szárazon,csak ágasbogas.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A Pellet a 15 kg-os zsak 3-5 euro
                Azzal hogy kell tüzelni. Mert bedarálnám a metszésnél keletkező gallyakat.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem almafa törzsököt sikerült fuvarárban,kapni (új telepítés miatt, sürgősen ki kellett takarítani a területet)kemény meló a gyökereket kipucolni csákánnyal fejszével ledarabolni elhasítani felvágni.Ez már a jövő-évi tüzelő,nagyon jól ég szárazon,csak ágasbogas.
                  Na mondtam én hogy a Stihl a stílfűrész, nem a Husqarna.!

                  Komment


                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Na mondtam én hogy a Stihl a stílfűrész, nem a Husqarna.!
                    Mondom én,hogy a bírkózáson jár az agyad,letudjuk egy béküléssel. Egyébként bővült a készletem egy 240-es fűkaszával a 232-es mellé ,és még szeretnék egy régi 40-es fürészt is .a Stihllel meg vágjon az aki szereti a csörömpölést....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Ma is egy jot" kerteszkedtem" Click image for larger version

Name:	IMG-20230206-WA0001.jpg
Views:	78
Size:	592.9 KB
ID:	231706 ket vagasra itelt fa.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X