Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hogyan találtál ránk?

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Mi is örülünk hogy regisztráltál, de legfőképpen annak hogy aktív tagja lettél a fórumnak.
    Sok rendes, segítőkész, és hozzáértő veteránossal sikerült kapcsolatba kerülnöm!
    És most már te is egy vagy közöttük....

    Komment


      #47
      legfőképpen annak hogy aktív tagja lettél a fórumnak.
      Igen, amikor regisztráltam, utána 2-3 hónapig sajnos nem nagyon voltam aktív(nem volt idő), de most már igyekszem minden nap felnézni.
      "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

      Komment


        #48
        Én motorfelújításomhoz kerestem műszaki megoldásokat, és a motoromhoz leírásokat a neten, és a google kereső irányított az oldalra.

        Komment


          #49
          Egy jó esztergát keresek a mühelyembe,gugliztam és idekeveredtem...meg is kaptam a választ az eddigi kérdéseimre.

          Komment


            #50
            Én sem ma regisztráltam az oldalra, de amikor ráakadtam, akkor a kosárban lévő 350-es CZ-hez kerestem műszaki leírást. A google ide irányított. Azóta sem bántam meg, hogy a közösség tagja lehettem/lehetek. Nagyon sokan írták előttem, én csak megerősíteni tudom. Itt az élet a normális kerékvágásban folyik mindig...ha valakivel még is elszáll a ló, hamar visszatalál, nem úgy, mint egyéb helyek fórumain...
            Sajnos egy "kis" időre "elhagytam" az oldalt, de most már utól értem magam (nagyjából) és ismét lelkes olvasó és kérdező lettem.
            Talán dióhéjban ennyi.

            Komment


              #51
              Üdv Mindenkinek!

              Én is a google-n keresgéltem alkatrészt, amikor feldobta ezt a lehetőséget. Sajnos sokat nem vagyok mostanság az oldalon, de ha van időm belépni, akkor mindig sok jó és hasznos dolgot látok, olvasok.

              Komment


                #52
                Szia Ttg!

                Örülök a hozzászólásodnak. Az ilyenek mindig meggyőznek arról, hogy a (radio)aktív tagokkon kívül van egy néma olvasótábor is, aki csak figyel, de nagyon. A Keszibe meghívás neked is szól!

                Üdvözlettel: Czsolti

                Komment


                  #53
                  Üdv mindenkinek.

                  Én az E2N esztergám vásárlása kapcsán kerestem gépkönyvet és Norton, és Lakat szekrény felújításhoz infókat leírásokat és így találtam rá erre a fórumra regisztráltam és azóta itt vagyok
                  Valamint keresek még a Dunavecsei oszlopos előtolásos FO - 20 - G tipusú fúrógépemhez gépkönyvet műszaki rajzokat, de nem találok sehol.
                  Meg tulajdonképpen egy Veterán autómotor és motorkerékpár motor felújító gépműhelyben dolgozom autószerelő, Hegesztő, és fémszóróként.
                  Innen is a veterán dolgok szeretete.

                  Komment


                    #54
                    Biztos jól írtad le a fúrógép típusát?Keresem a gépkönyvet,de még csak képet sem találok róla,ha módodban áll,esetleg egy pár képpel talán beljebb lennénk.Még pénzeset sem találtam a műszaki könyvek kúfárjainál.

                    Komment


                      #55
                      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Biztos jól írtad le a fúrógép típusát?
                      Nem tudom így sikerül e beazonosítani

                      Komment


                        #56
                        Nem az volt a gond , hogy FO-val kerestetek rá és F0-val (nullával) kellett volna ?

                        Komment


                          #57
                          zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem az volt a gond , hogy FO-val kerestetek rá és F0-val (nullával) kellett volna ?
                          Így sem találni semmit, sajnos.

                          Komment


                            #58
                            Igen soha nem jövök rá miért van az öntvénnyen az a kilógás...az előtoláskapcsoló:helye..
                            Az én fúrógépem asztali sima kivitel (igaz a MÉH elől lett mentve egy 0,75-ös lánchíd konyakér+ egy sima 0,5-ös konyak átvételkor) a belevalókat én faragtam és szedegettem össze
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #59
                              Mindig van új a nap alatt,ez valóban egy dunavecsei fúrógép.Előtolásos változatával most találkoztam először,élőben még soha nem láttam.Nekem is van egy ilyesmi,csak nem morse kúpos főorsóval és sokszor elgondolkoztam rajta,milyen jó dolog lenne átalakítani,mert az öntvény test kibírna még,akár harmincas fúrót is olyan masszív,-a kornak megfelelően örök életűre méretezték.Az FO típusjel a fúrógép oszloposból ered,míg az asztali fúrógépeket FA betűjellel látták el,a számozás valószínűen a legnagyobb fúróátmérőre utal,míg a G,a gépi előtolást jelölheti.

                              Minden valószínűség szerint nehéz dolog lesz gépkönyvet találni hozzá,de ne adjuk fel,-rajta leszek.Sajnos a gépkönyveknek nem volt nagy becsülete és a legtöbbet kidobálták,egyszer a MÉH telepen kidobálva találtam különböző fémipari gépekhez gépkönyveket,6-7 db.-ot,a mérleges nem igen értette,hogy miért teszem fel a mérlegre őket,de amikor mondtam neki,hogy meg szeretném vásárolni,legyintett egyet és mondta vigyem a fenébe ingyen,mert többe kerül a papírmunka mint az áruk.

                              Amennyiben szétszeded jó lenne,ha tennél fel képeket a belsejéről,mert abból is sokat lehet tanulni.

                              Üdvözlettel:Che (Köszönöm a képeket)

                              Komment


                                #60
                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Amennyiben szétszeded jó lenne,ha tennél fel képeket a belsejéről,mert abból is sokat lehet tanulni.
                                Mindenképpen fogok föltenni fotókat mert, mostmár befejeződtek a kinti munkáim, és rávetem magam mindkettőre, az E2N-re és az oszlopos fúrógépre tehát
                                nyakig elmerülök benne. . ha valamiben elakadok jelentkezni fogok úgy is. Annyi szerencsém van hogy ha vonalfúrni, perselyezni, marni, kell bármit,
                                bent meg tudom csinálni a cégnél. Még ami nagyonn jó hogy van egy pár öreg szaki esztergályos kollegám akiknek a kisújjában is több tudomány van mint az én egész fejembe.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X